Program akcí

Program akcí

Akce pro 05.05.2017

05
květen
BASS INVASION – SWEETSEN WARM UP!

BASS INVASION – SWEETSEN WARM UP!

Pá | 00.00
Stoun

DNB IN DA STOUN JAKO WARM UP STOUN STAGE!

Těšit se můžete opět na našlapaný drum and bass night v podání local djs!


05
květen
FOTOKLUB ART COLLEGIUM FM

FOTOKLUB ART COLLEGIUM FM

Pá | 08.00
Národní dům

Vernisáž čt 4. 5. ve foyer Národního domu

Výstava Místního fotoklubu, na které budou k vidění různé pohledy na město ležící na březích Ostravice. Výstava je součástí oslav 750 let Frýdeku-Místku a zahrne obě výstavní místa Kultury FM. Autoři fotografií: Miroslav Holinka, Miroslav Žiška, jan Smekal, Vladimír Pryček, Andrea Filipcová, Jarmila Špetlíková, Gabriela Pachová, Jiří Kluska a Luboš Myslikovjan.


05
květen
Michal Pustějovský - světelné instalace

Michal Pustějovský - světelné instalace

Pá | 08.00
Svatojánská věž

Michal Pustějovský - světelná instalace / vernisáž / otevírání sezony / svatojánská věž


05
květen
FOTOKLUB ART COLLEGIUM FM

FOTOKLUB ART COLLEGIUM FM

Pá | 08.00
Kino Vlast

Vernisáž ve čt 4. 5. foyer Národního domu

Výstava místního klubu, na které budou k vidění různé pohledy na město ležící na březích Ostravice. Výstava je součástí oslav 750 let Frýdku=Místku a zahrne obě výstavní místa Kultury FM. Autoři fotografií: Miroslav Holínka, Miroslav Žižka, Jan Smekal, Vladimír Pryček, Andrea Filipcová, Jarmila Špetlíková, Gabriela Pachová, Jiří Kluska a Luboš Myslikovjan.


05
květen
Den země 2017 / SÍLA VODY

Den země 2017 / SÍLA VODY

Pá | 09.00
Altán ve Smetanových sadech

05
květen
KM Broučci - Hrajeme si s modelínou

KM Broučci - Hrajeme si s modelínou

Pá | 10.00
Broučci

Společně si s dětmi vytvoříme postavičky nebo zvířátka z modelíny.

Začátek v 10 hodin.

BROUČCI V NOVÉM ?

Centrum maminek Broučci funguje ve F-M již 18 let. Jako mateřské centrum pomáhá vyplňovat volný čas převážně maminkám na MD s dětmi. Vytváří vhodné podmínky pro setkávání, a tím pomáhá odstraňovat jejich sociální izolaci. V herně Broučků si děti zvykají na pobyt mezi svými vrstevníky, a to usnadňuje jejich přechod do MŠ.

Po celou dobu působení Broučků vytváříme programy, které napomáhají správnému psychomotorickému vývoji dětí. Jednoduché cvičení, tanečky, zpívánky, maňáskové pohádky nebo výtvarné tvoření připravují členky Centra maminek zdarma bez finanční odměny.

I maminkám touto cestou nabízíme možnost seberealizace při tvorbě programů pro děti.

V posledních letech však mají rodiče zájem o profesionální programy vedené lektorkou. Již 4 roky působíme naproti Národního domu v nájmu města. Je zde velice málo prostoru, programy můžeme nabízet jen několika dětem najednou. Pro lektorky dětských kroužků to tedy není finančně zajímavé.

Pro udržení fungování Broučků potřebujeme nutně větší prostory, ve kterých by se maminky a děti cítily lépe. Potom můžeme nabízet i placené programy vedené lektorkou.

Chtěli bychom oslovit rodiče, kterým není budoucnost mateřského centra lhostejná. Pokud máte možnost, nabídněte Broučkům vhodné prostory, ve kterých mohou fungovat a sloužit mladým rodinám i v dalších letech. Rádi přijmeme také aktivní pomoc rodičů při tvorbě programů.

Centrum maminek Broučci můžete kontaktovat na web.stránkách, FB, telefonicky – 739 511 380 nebo osobně v otevírací době 9 – 12 hodin.

Nechceme jít cestou zvyšování cen našich služeb. Chceme být dostupní rodinám všech sociálních vrstev. V případě, že neseženeme větší prostory za přijatelný nájem, hrozí uzavření centra.

Pokud máte možnost a zájem mateřskému centru pomoci, kontaktujte nás co nejdříve !

Děkujeme

Za kolektiv Broučků Markéta Bortlová


05
květen
Kráska a zvíře
Kino
 Premiéra Dětem

Kráska a zvíře

Pá | 16.30
Kino Vlast

V hrané adaptaci animované klasiky společnosti Disney, jež je ohromující filmovou oslavou jednoho z nejpopulárnějších příběhů vůbec, velkolepým způsobem ožívají příběh a postavy, které diváci znají a zbožňují. Film popisuje pozoruhodný příběh Krásky, bystré, krásné a nezávislé mladé dívky, kterou ve svém zámku uvězní děsivé zvíře. Navzdory strachu se spřátelí se zakletým zámeckým služebnictvem a uvědomí si, že se pod obludným zvířecím zevnějškem ukrývá vlídná duše skutečného prince.

kraska a zvire plakat


05
květen
Strážci Galaxie Vol. 2
Kino
 Premiéra

Strážci Galaxie Vol. 2

Pá | 19.00
Kino Vlast

Dobrodružství party superhrdinů, kteří se vydávají až na samé hranice kosmu. Strážci se musí naučit držet pohromadě a odhalit tajemství rodičů Petera Quilla. Nepřátelé se stávají spojenci a na pomoc přicházejí i další oblíbené postavy filmového vesmíru Marvel.

Strazci galaxie


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Magazín

Magazin 11

Stáhnout

Program

Plakat 11

Stáhnout

Předplatné

predplatne

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.