Program akcí

Program akcí

Akce pro 20.05.2017

20
květen
KAMILOVINY BEST 90‘

KAMILOVINY BEST 90‘

So | 00.00
Stoun

TO NEJLEPŠÍ Z ROCKU, POPU, ELECTRA 90’ LET HRAJE DJ KAMIL

zazní průřez těch největších a nejlepších pecek devadesátých let a to všech stylů - rock, pop, electro, house, ...


20
květen
LITERÁTI OSLAVUJÍ

LITERÁTI OSLAVUJÍ

So | 08.00
Muzeum Beskyd

20
květen
VLAKY, VLÁČKY, MAŠINKY

VLAKY, VLÁČKY, MAŠINKY

So | 08.00
Muzeum Beskyd

Zveme do muzea všechny příznivce všeho, co se hýbe na kolejích. Prezentujeme modely vláčků od parní lokomotivy Moravia, vyrobené v roce 1837, pro Severní dráhu císaře Ferdinanda až po soudobé lokomotivy.

Vernisáž v neděli 14. května 2017 v 17.00 hodin na frýdeckém zámku.


20
květen
FOTOKLUB ART COLLEGIUM FM

FOTOKLUB ART COLLEGIUM FM

So | 08.00
Národní dům

Vernisáž čt 4. 5. ve foyer Národního domu

Výstava Místního fotoklubu, na které budou k vidění různé pohledy na město ležící na březích Ostravice. Výstava je součástí oslav 750 let Frýdeku-Místku a zahrne obě výstavní místa Kultury FM. Autoři fotografií: Miroslav Holinka, Miroslav Žiška, jan Smekal, Vladimír Pryček, Andrea Filipcová, Jarmila Špetlíková, Gabriela Pachová, Jiří Kluska a Luboš Myslikovjan.


20
květen
Michal Pustějovský - světelné instalace

Michal Pustějovský - světelné instalace

So | 08.00
Svatojánská věž

Michal Pustějovský - světelná instalace / vernisáž / otevírání sezony / svatojánská věž


20
květen
FOTOKLUB ART COLLEGIUM FM

FOTOKLUB ART COLLEGIUM FM

So | 08.00
Kino Vlast

Vernisáž ve čt 4. 5. foyer Národního domu

Výstava místního klubu, na které budou k vidění různé pohledy na město ležící na březích Ostravice. Výstava je součástí oslav 750 let Frýdku=Místku a zahrne obě výstavní místa Kultury FM. Autoři fotografií: Miroslav Holínka, Miroslav Žižka, Jan Smekal, Vladimír Pryček, Andrea Filipcová, Jarmila Špetlíková, Gabriela Pachová, Jiří Kluska a Luboš Myslikovjan.


20
květen
TZ_Frýdek≈Místek na kole startuje

TZ_Frýdek≈Místek na kole startuje

So | 10.00
Aquapark Olešná

 Frýdek-Místek zahájí v sobotu 20. května cyklistickou sezónu ve městě. A letos si na to mohou cyklističtí nadšenci pořídit i speciální trička!

TZ_Frýdek≈Místek na kole startuje 20. května. Pořiďte si na to stylové tričko

Frýdek-Místek, 5. duben 2017 - Zahájení cyklistické sezóny ve Frýdku-Místku se blíží. Čtvrtý ročník akce Frýdek-Místek na kole odstartuje již 20. května 2017 v autokempu u přehrady Olešná!

Oblíbená akce Frýdek-Místek na kole je určena všem, kdo má rád cyklistiku a zdravý životní styl. Návštěvníci akce si tak užijí pestrou přehlídku všeho, co souvisí nejen s cyklistikou, ale také se vším, co má kola a kolečka. A hlavně pamatuje na všechny jezdce od těch nejmenších na odrážedlech, přes občasné výletníky až po zapálené sportovce.

„Pro účastníky akce budou i v letošním roce připraveny 2 trasy, a to na 4,5 km a 16 km. Trasa s délkou 16 km bude mít charakter společné vyjížďky a povede z Olešné směrem k palkovické sjezdovce a zpět. Na palkovické sjezdovce proběhne soutěž o ceny ve výjezdu do vrchu v jednotlivých kategoriích. Trasa na 4,5 km povede okolo přehrady Olešná a bude volně přístupnou vyjížďkou, kde na trase čeká účastníky plnění zajímavých úkolů týkajících se  bezpečnosti a dalších úkolů s cyklotématikou, za které obdrží slosovatelný lístek do tomboly o zajímavé ceny. Finále dne bude patřit losování o víkendový pobyt v rekreačním centru Sepetná v Ostravici, do kterého se mohou zapojit všichni zúčastnění tras,“ přibližuje celodenní program ředitelka Beskydského informačního centra Frýdek-Místek Monika Konvičná. Celý den pak budou mít účastníci možnost v zázemí autokempu navštívit i spoustu stánků, které budou prezentovat produkty zdravého životního stylu, nabízet jízdní kola, doplňky a oblečení. Vyzkoušet si budou moci i projížďku na netradičních kolech, nordic walking a spoustu dalšího.

Jelikož se celý letošní rok nese v duchu 750 let od první zmínky Frýdku-Místku, připraví Muzeum Beskyd výstavu pod širým nebem "V jedné stopě aneb od draisiny k bicyklu". Zpestřením celého dne bude rovněž i návštěva velocipedistů z Klubu českých velocipedistů v Hrabové.

Za předešlé tři roky našla akce své nadšence, a proto připravilo pořádající Beskydské informační centrum Frýdek-Místek možnost zakoupení triček s grafikou akce Frýdek-Místek na kole, které je možné si zakoupit na webu www.fmnakole.cz, který získal v letošním roce zcela nový vzhled. Kvalitní trička Nanosilver od firmy NanoTrade, s.r.o. jsou k dostání za zvýhodněnou cenu 299,-Kč v dámském, pánském i dětském provedení. Antibakteriální tričko nanosilver® Classic je vhodné i jako univerzální každodenní tričko. Trička obsahují molekuly stříbra nanosilver®,  které zabraňují tvorbě bakterií a tím eliminují zápach po uschnutí. Tričko má schopnost absorpce, je prodyšné, pružné a poskytuje komfort při nošení. Materiál pohodlného prádla nanosilver® Classic se stříbrem proti bakteriím a zápachu je opakovaně testována v různých, každodenních i extrémních podmínkách. 

Objednané trička je nutné objednat a zaplatit nejpozději do 10. května 2017. Trička poté budou k vyzvednutí na registračním stánku Beskydského informačního centra Frýdek-Místek v den konání akce.

A i letos pomáháme! Pokud máte doma nepotřebné kolo, můžete jej darovat na dobré účely. Přivezte je na 20. května na Olešnou a darujte je nadaci Kola pro Afriku!

Aktuální informace o akci Frýdek-Místek na kole najdete na www.fmnakole.cz!


20
květen
Bijásek: Lichožrouti
Kino
 Premiéra Dětem

Bijásek: Lichožrouti

So | 15.00
Kino Vlast

Lichožrouti jsou malí tvorové, kteří žijí s námi lidmi a mohou za to, že lidstvu z páru ponožek vždy zůstane jen jedna – lichá. Ponožkami se totiž živí! Dobrodružství dvou znepřátelených lichožroutských gangů je líčeno s nevídaným humorem.

Lichozrouti


20
květen
Cesta za tancem

Cesta za tancem

So | 15.00
Park pod zámkem

Taneční studio Dancepoint a Funkybeat připravili ve spolupráci s Kulturou F≈M zábavné odpoledne pro děti i dospělé. Během tanečních workshopů si můžete osvojit základy breakdance, hip-hopu či dancehallu a v hlavním programu nebude chybět ani vystoupení Afros.cz či Dance crew Brno, kteří byli oceněni v rámci evropské taneční soutěže.

Pro děti jsou připraveny hry a soutěže se zajímavými cenami a v rámci akce se bude konat veřejná sbírka na podporu integrovaného centra Žirafa.


20
květen
Příšerky pod hladinou
Kino
 Premiéra Dětem

Příšerky pod hladinou

So | 17.00
Kino Vlast

V jednom podmořském údolí žije chobotnička Deep, neurotická kreveta Alice a nemotorný mořský ďas Evo. Tři kamarádi taky znamená třikrát více průšvihů a ten poslední je opravdu kolosální. Údolí hrozí zkáza a tihle kamarádi musí povýšit na hrdiny!

Priserky pod hladinou


20
květen
ŠUBA DUBA BAND - koncert k 20. výročí

ŠUBA DUBA BAND - koncert k 20. výročí

So | 17.00
Kino P. Bezruče


Tři výročí, jeden koncert. Šuba Duba Band slaví 20 let úspěšného účinkování na hudební scéně. Milan Michna, zakladatel Šuba Duba slaví 70. narozeniny. A město, kde se tohle všechno odehrálo, má 750 let. To už jsou velké / pořádné důvody k oslavě. Koncert se odehraje ve spolupráci s taneční skupinou Funky Beat v Kině Petra Bezruče v Místku v sobotu 20. května 2017 od 17 hodin. Vstupenky zde.

Více o koncertě zde.

subaduba


20
květen
Jarní sv. Jan session / farní zahrada

Jarní sv. Jan session / farní zahrada

So | 18.00
Svatojánská věž

...věž otevřena do 21.00...


20
květen
Špunti na vodě
Kino
 Premiéra

Špunti na vodě

So | 19.00
Kino Vlast

Rodinná komedie o tom, co se stane, když tátové chtějí na vodu bez svých drahých poloviček.
Tito muži mají skvělý plán, ale jako každý plán má i ten jejich své trhliny. Proto se ocitnou v kánoích sice bez žen, ale zato se svými dětmi.

Rodiče bratrů Igora (Jiří Langmajer) a Davida (Hynek Čermák) chystají zlatou svatbu. Z Kanady přilétá jejich bratranec Ondra (Pavel Liška), povahou tak trochu dobrodruh. Bratry napadne, že nejlepší by bylo vyrazit za rodiči na kánoích po řece jen ve třech, tak, jako za starých časů. Jenže od dob společných spanilých jízd se leccos změnilo. Třeba to, že Igor a David jsou ženatí a mají děti. Uvítací večeře pro Ondru, který přijíždí se svou mladou přítelkyní Zlaticou, se nezadržitelně mění v katastrofu.

Špunti na vodě


20
květen
Padesátka / mimo předplatné

Padesátka / mimo předplatné

So | 19.00
Národní dům

Uvádí: Komorní divadlo Arté

Autor: Petr Kolečko

Režie: Jakub Vašek

Hrají: Emil Kopčák , Jakub Vašek , Tomáš Hykl a Matouš Pokluda

Příběh  který se odehrává v horské hospodě někde v Jizerkách kde žije Pavka jehož největším snem je aby jeho syn Jura doběhl Jizerskou padesátku kterou tradičně všichni muži  z rodiny Bulánu doběhli. Juru , ale zajímají padesátileté ženy které jsou manželky rolbařů a členů horské služby. Tento příběh je  stejně mrazivý, jako zmrzlé sliny vyčerpaných běžkařů.

Komedii pro tři herce uvádí divadelní soubor Komorní divadlo Arté z Frýdku-Místku


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Magazín

Magazin 11

Stáhnout

Program

Plakat 11

Stáhnout

Předplatné

predplatne

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.