Program akcí

Program akcí

Akce pro 23.05.2017

23
květen
LITERÁTI OSLAVUJÍ

LITERÁTI OSLAVUJÍ

Út | 08.00
Muzeum Beskyd

23
květen
VLAKY, VLÁČKY, MAŠINKY

VLAKY, VLÁČKY, MAŠINKY

Út | 08.00
Muzeum Beskyd

Zveme do muzea všechny příznivce všeho, co se hýbe na kolejích. Prezentujeme modely vláčků od parní lokomotivy Moravia, vyrobené v roce 1837, pro Severní dráhu císaře Ferdinanda až po soudobé lokomotivy.

Vernisáž v neděli 14. května 2017 v 17.00 hodin na frýdeckém zámku.


23
květen
FOTOKLUB ART COLLEGIUM FM

FOTOKLUB ART COLLEGIUM FM

Út | 08.00
Národní dům

Vernisáž čt 4. 5. ve foyer Národního domu

Výstava Místního fotoklubu, na které budou k vidění různé pohledy na město ležící na březích Ostravice. Výstava je součástí oslav 750 let Frýdeku-Místku a zahrne obě výstavní místa Kultury FM. Autoři fotografií: Miroslav Holinka, Miroslav Žiška, jan Smekal, Vladimír Pryček, Andrea Filipcová, Jarmila Špetlíková, Gabriela Pachová, Jiří Kluska a Luboš Myslikovjan.


23
květen
Michal Pustějovský - světelné instalace

Michal Pustějovský - světelné instalace

Út | 08.00
Svatojánská věž

Michal Pustějovský - světelná instalace / vernisáž / otevírání sezony / svatojánská věž


23
květen
FOTOKLUB ART COLLEGIUM FM

FOTOKLUB ART COLLEGIUM FM

Út | 08.00
Kino Vlast

Vernisáž ve čt 4. 5. foyer Národního domu

Výstava místního klubu, na které budou k vidění různé pohledy na město ležící na březích Ostravice. Výstava je součástí oslav 750 let Frýdku=Místku a zahrne obě výstavní místa Kultury FM. Autoři fotografií: Miroslav Holínka, Miroslav Žižka, Jan Smekal, Vladimír Pryček, Andrea Filipcová, Jarmila Špetlíková, Gabriela Pachová, Jiří Kluska a Luboš Myslikovjan.


23
květen
KM Broučci - Cvičení batolat na balónech

KM Broučci - Cvičení batolat na balónech

Út | 10.00
Broučci

Zveme maminky s dětmi do 1,5 let na veselé cvičení na rehabilitačních míčích.

Začátek v 10 hodin.

BROUČCI V NOVÉM ?

Centrum maminek Broučci funguje ve F – M již 18 let. Jako mateřské centrum pomáhá vyplňovat volný čas převážně maminkám na MD s dětmi. Vytváří vhodné podmínky pro setkávání, a tím pomáhá odstraňovat jejich sociální izolaci. V herně Broučků si děti zvykají na pobyt mezi svými vrstevníky, a to usnadňuje jejich přechod do MŠ.

Po celou dobu působení Broučků vytváříme programy, které napomáhají správnému psychomotorickému vývoji dětí. Jednoduché cvičení, tanečky, zpívánky, maňáskové pohádky nebo výtvarné tvoření připravují členky Centra maminek zdarma bez finanční odměny.

I maminkám touto cestou nabízíme možnost seberealizace při tvorbě programů pro děti.

V posledních letech však mají rodiče zájem o profesionální programy vedené lektorkou. Již 4 roky působíme naproti Národního domu v nájmu města. Je zde velice málo prostoru, programy můžeme nabízet jen několika dětem najednou. Pro lektorky dětských kroužků to tedy není finančně zajímavé.

Pro udržení fungování Broučků potřebujeme nutně větší prostory, ve kterých by se maminky a děti cítily lépe. Potom můžeme nabízet i placené programy vedené lektorkou.

Chtěli bychom oslovit rodiče, kterým není budoucnost mateřského centra lhostejná. Pokud máte možnost, nabídněte Broučkům vhodné prostory, ve kterých mohou fungovat a sloužit mladým rodinám i v dalších letech. Rádi přijmeme také aktivní pomoc rodičů při tvorbě programů.

Centrum maminek Broučci můžete kontaktovat na web.stránkách, FB, telefonicky – 739 511 380 nebo osobně v otevírací době 9 – 12 hodin.

Nechceme jít cestou zvyšování cen našich služeb. Chceme být dostupní rodinám všech sociálních vrstev. V případě, že neseženeme větší prostory za přijatelný nájem, hrozí uzavření centra.

Pokud máte možnost a zájem mateřskému centru pomoci, kontaktujte nás co nejdříve!

Děkujeme

Za kolektiv Broučků Markéta Bortlová


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Magazín

Magazin

Stáhnout

Program

Plakat

Stáhnout

Předplatné

predplatne

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.