Program akcí

říjen
Po Út St Čt So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1 2 3 4 5

Program akcí

Akce pro 14.10.2017

14
říjen
Více-méně=více

Více-méně=více

So | 08.00
Kino Vlast

 Více-méně=více  


Výstava zahrnuje soubor semestrálních prací včetně bakalářské na téma „Za zavřenýma očima“, což je zpracování entoptických fenoménů, které vnímáme ve tmě jako různé obrazce. Vedle toho bude doplněna o různé skicy a menší obrázky z celkové tvorby, včetně cesty po Peru.

Tereza Petrovská studuje kresbu na ostravské Fakultě Umění. Ve své tvorbě pracuje hlavně s perokresbou, kresebnou malbou, místními prostředky (hlína, čaj, apod.) a pouličními skicami. Ovlivňují ji koníčky jako např. vandrování, ohňování, středověk, flétna a kytara, práce s dětmi a tancování.


14
říjen
Veseléto 2017

Veseléto 2017

So | 08.00
Národní dům

 Veseléto 2017  


Výběr fotografií z letních akcí Kultury F≈M. Jazz ve městě, Odpoutaná scéna, Pivopění a další na fotografiích Josefa Mohyly, Jaroslava Šlachty, Miroslava Holinky a dalších.


14
říjen
Salon 2017

Salon 2017

So | 10.00
Areál textilky Slezan, ul. Staroměstská

14
říjen
Tajemství frýdeckého hřbitova

Tajemství frýdeckého hřbitova

So | 16.00
Frýdecký hřbitov

Ve Frýdku a Místku bylo v průběhu posledních staletí několik míst, která byla vyhrazena k poslednímu odpočinku obyvatel obou měst. Frýdecký městský hřbitov u kostela sv. Jošta přestal v průběhu druhé poloviny 19. století svým umístěním i rozlohou vyhovovat rozrůstajícímu se městu. V roce 1892 proto bylo rozhodnuto o zřízení nového hřbitova, pro který byl vybrán pozemek v lokalitě na Kamenci v bezprostřední blízkosti katastru obce Dobrá. Jeho výstavbu měl na starosti stavitel Aulegk, hotový hřbitov měl předat městu k užívání 1. září 1893. Tento záměr ale vyvolal velkou nevoli mezi frýdeckými patrioty, kteří se rozhodli tento záměr zvrátit a zachovat pohřbívání u kostela sv. Jošta. Sepsali dokonce petici neboli Pamětní spis, který byl určen frýdecké městské radě a podepsalo jej 158 osob mající volební právo ve Frýdku. Celou záležitost na jaře roku 1893 komentoval redaktor týdeníku Ostravice takto: "Frýdecký hřbitov stojí, jak známo, uprostřed města. Tři čtvrtiny jeho mají spodní vodu - každý mrtvý musí se u nás po smrti ještě utopit. ... Konečně dozvěděli jsme se, že prý mají už také nalezeno místo pro nový hřbitov - však světe slyš - tři čtvrti hodiny od Frýdku vzdálené - až kdesi u Dobré. Za to prý dostane Frýdek novou vymoženost a okrasu: "tramway" až na hřbitov a nebudou prý se za to žádné poplatky vybírat."


14
říjen
Hurvínek a kouzelné muzeum
Kino
 Premiéra Dětem

Hurvínek a kouzelné muzeum

So | 17.00
Kino Vlast

Legendární hrdinové, které dobře znáte, přicházejí v animované komedii pro celou rodinu. Filmový příběh Hurvínek a kouzelné muzeum nabízí zcela nové, původní dobrodružství. Pan Spejbl pracuje jako hlídač Muzea loutek, kterému však hrozí zbourání. Hurvínek zase jednou neposlouchá a podaří se mu proniknout do uzavřených prostor muzea, kde objeví svět, skrytý před zraky návštěvníků. A právě v podzemí je ukryto nejen tajemství kouzelného muzea, ale i klíč k jeho záchraně. Hurvínka čeká největší dobrodružství v životě, při němž musí prokázat chytrost, šikovnost, odvahu a smysl pro přátelství, aby zachránil ´taťuldu´, ale i kouzelné muzeum a celé město z nadvlády zločinného Pána loutek.

hurvinek a kouzelne muzeum


14
říjen
Sněhulák

Sněhulák

So | 19.00
Kino Vlast

Harry Hole je enfant terrible týmu, vyšetřujícího zločiny v norské metropoli. Jediné, co stojí mezi ním a pitím, je případ, který by ho přivedl na jiné myšlenky. Když jednoho dne objevili brutálně zavražděnou ženu, sněhulák na místě činu byl jediné vodítko k pachateli. Záplava domnělých i pravých stop vytváří pachateli dokonalou clonu, za níž může nerušeně stavět sněhuláky.

snehulak


14
říjen
EDM NIGHT

EDM NIGHT

So | 20.00
Stoun

Matt Mauler, Joe Hard, Rixen & Champ, Flexo a další pokračování párty plné nejlepších rádiových hitů.


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Magazín

magazin zari019

Stáhnout

Program

program

Stáhnout

Předplatné

predplatne

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.