Program akcí

listopad
Po Út St Čt So Ne
30 31 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1 2 3

Program akcí

Akce pro 03.11.2017

03
listopad
Bijásek: Pohádková zahrádka
Kino
 Premiéra Dětem

Bijásek: Pohádková zahrádka

Pá | 09.30
Kino Vlast

Pásmo animovaných pohádek pro nejmenší diváky:

Držte si klobouky, Jak Žofka pořádala slavnostní představení, Paraplíčko, Páni tvorstva, Cvrček a housličky, Broučci - byl podzim, Krtek a zápalky

pohadkova zahradka


03
listopad
Antonín Kroča a rodina

Antonín Kroča a rodina

Pá | 13.00
Frýdecký zámek

Mistr neoexpresionismu z údolí říčky Ondřejnice v srdci Rychaltic po letech vystaví svá díla ve výstavních síních frýdeckého zámku. Výstavou zároveň autor oslaví své životní jubileum. Výstava je prodejní.

Zajímavá osobnost malíře Antonína Kroči a jeho dílo vyvolává silné emoce. V retrospektivní výstavě Antonín Kroča a rodina budeme sledovat malířův umělecký vývoj v jednotlivých tématech, která ho dlouhodobě zajímají. Jedná se o krajinu, kytice, figuru, portrét a mnohé další. Budeme odkrývat jeho inspirační zdroje a hledat paralely ve světovém malířství nejen 20. století. Zkusíme si navzájem nakreslit portrét. Ve výstavě uvidíme také díla synů Antonína Kroči jr. a Petra Kroči, dále práce Milady Poliánové, Jany Kročové-Valčíkové a Heleny Sládkové.

Výstava potrvá 13. listopadu 2017.

K výstavě je připravena i výuková lekce pro školy.


03
listopad
Slované v Horním Pováží

Slované v Horním Pováží

Pá | 13.00
Frýdecký zámek

Výstava zapůjčena z Povážského múzea v Žilině dokumentuje Slovany.

Výstava přibližuje způsob života slovanského obyvatelstva v 6. - 10. století na Horním Pováží. Slované přišli do této oblasti pravděpodobně od severu, přes karpatské průplavy, z území dnešního Polska. Prezentované jsou archeologické nálezy ze sídel, hradišť, pohřbů a jiných druhů nálezů, které dokumentují pracovní činnost a běžný život v tehdejší středověké společnosti. Všechny vystavené exponáty pocházejí ze sbírek Považského muzea v Žilině. Připojené texty, mapy a fotografie doplňují potřebné informace a dodávají celistvostprezentovaného tématu.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 2. listopadu v 17.00 hodin, výstava potrvá do 30. listopadu 2017.


03
listopad
Pohled do jiného a přece stejného světa

Pohled do jiného a přece stejného světa

Pá | 16.00
Kino Vlast

Kolektiv autorů: žáci s poruchami autistického spektra SŠ, ZŠ a MŠ Pionýrů 2532. Střední škola, Základní škola a Mateřská škola Pionýrů 2352, pořádá mezinárodní výstavu výtvarných prací osob s poruchami autistického spektra.

Vernisáž s promítáním snímku Normální autistický film a beseda s režisérem Miroslavem Jankem.


03
listopad
Příšerákovi
Kino
 Premiéra Dětem

Příšerákovi

Pá | 17.00
Kino Vlast

Wishbonovi nejsou právě šťastná rodinka. Máma Emma má knihkupectví, které je před krachem, táta Frank je přepracovaný a každý den trpí pod tyranským šéfem. Dcera Fay je nešťastná, stydlivá teenagerka a syn Max je sice matematický genius, ale ve škole ho ostatní šikanují. Jenže ty opravdové trable Wishbonovy teprve čekají. Mámu Emmu si totiž jako svou budoucí partnerku vyhlédnul samotný hrabě Dracula. Pošle zlou čarodějnici Babu Yagu, aby Emmu proměnila v upírku. Yaga však nedopatřením změní i zbytek rodiny v příšery. Frank se stává Frankensteinovým monstrem, Fay se promění v mumii a malý Max v mocného vlkodlaka. Rodina monster se vydává po stopách čarodějnice s jediným cílem: přinutit ji, aby odčarovala prokletí a vrátila jim lidskou podobu. Cesta za rodinným štěstím je však plná úskalí a ostrých špičatých zubů...


03
listopad
Michaela Rózsa Růžičková a Ladislava Vondráčková: Nejslavnější písně a operní árie / Př. sk. KK

Michaela Rózsa Růžičková a Ladislava Vondráčková: Nejslavnější písně a operní árie / Př. sk. KK

Pá | 19.00
ZUŠ, Hlavní tř.

NESLAVNĚJŠÍ ÁRIE ČESKÝCH MISTRŮ V PODÁNÍ MICHAELY RÓZSA RŮŽIČKOVÉ


Pozor změna, místo Lucie Silkenové, která onemocněla, vystoupí na komorním koncertě v historickém sále ZUŠ mladá slovenská dirigentka a koloraturní sopranistka Michaela Rózsa Růžičková. Poslechnete si její vystoupení sestavené z těch nejznámějších českých operních árií v doprovodu klavíristky Ladislavy Vondráčkové

Mladá úspěšná sopranistka se řadí k předním a vyhledávaným českým operním pěvkyním. Absolvovala AMU a své pěvecké umění tříbila na mistrovských kurzech v zahraničí. S vítězstvím v mezinárodních soutěžích se pěvkyni otevřela cesta na operní scény po celé České republice. Pravidelně hostuje v Národním divadle a Státní opeře a představila se už například v rolích Kleopatry (Händelův Julius Caesar), Paminy (Mozartova Kouzelná flétna) a Lišky Bystroušky (Janáčkovy Příhody lišky Bystroušky). Koncertuje po celé Evropě a zaujala publikum v Japonsku i Brazílii. Spolupracuje s mnohými významnými dirigenty a orchestry.

Klavíristka Ladislava Vondráčková působí na AMU jako docentka na oddělení klavírní spolupráce, kde se věnuje práci s mladými operními pěvci. Realizovala několik nahrávek pro ČT a Český rozhlas jako komorní hráč i jako sólistka.


03
listopad
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

Pá | 19.00
Kino Vlast

Třicet let po událostech prvního filmu odhaluje důstojník losangeleské policie K dlouho ukryté tajemství, které je natolik zásadní, že by mohlo zcela rozvrátit poslední zbytky lidské společnosti. Toto odhalení ho nutí zahájit pátrání po Rickovi Deckardovi, bývalém Blade Runnerovi, který je už 30 let nezvěstný.

blade-runner-2049-image


03
listopad
Bad Joker’s Cream & Guests

Bad Joker’s Cream & Guests

Pá | 20.00
Stoun

Zveme Vás na výroční show mladé, sexy glam-rockové kapely Bad Joker's Cream, která po dvou letech opět zavítá do frýdecko-místeckého klubu STOUN!

Spolu s BJC zahraje výborná kapela Reservoar Dogz (Hard Rock, Brno) a dále ostravská úderná formace RECONQUISTA (Heavy Metal).

Další informace na www.stoun.cz


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Magazín

Magazin

Stáhnout

Program

Plakat

Stáhnout

Předplatné

predplatne

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.