Program akcí

listopad
Po Út St Čt So Ne
30 31 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1 2 3

Program akcí

Akce pro 29.11.2017

29
listopad
Červená
Kino
 Tip Premiéra

Červená

St | 10.00
Kino Vlast

Celovečerní dokumentární film Olgy Sommerové o světově proslulé operní pěvkyni a herečce Soně Červené je příběhem ženy, jejíž malé dějiny byly ovlivněny velkými dějinami Evropy 20. století.

cervena--plakat


29
listopad
Slované v Horním Pováží

Slované v Horním Pováží

St | 13.00
Frýdecký zámek

Výstava zapůjčena z Povážského múzea v Žilině dokumentuje Slovany.

Výstava přibližuje způsob života slovanského obyvatelstva v 6. - 10. století na Horním Pováží. Slované přišli do této oblasti pravděpodobně od severu, přes karpatské průplavy, z území dnešního Polska. Prezentované jsou archeologické nálezy ze sídel, hradišť, pohřbů a jiných druhů nálezů, které dokumentují pracovní činnost a běžný život v tehdejší středověké společnosti. Všechny vystavené exponáty pocházejí ze sbírek Považského muzea v Žilině. Připojené texty, mapy a fotografie doplňují potřebné informace a dodávají celistvostprezentovaného tématu.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 2. listopadu v 17.00 hodin, výstava potrvá do 30. listopadu 2017.


29
listopad
Zzzzima

Zzzzima

St | 13.00
Frýdecký zámek

Výstava přiblíží přírodu v zimním období. Jakým způsobem překonávají nepříznivé podmínky živočichové a rostliny? Víte, jak přezimuje taková sedmikráska nebo papratka? V jaké podobě zimu přečká motýl nebo kam se ukryje skokan? Která zvířata mají zimní spánek, která se přestěhují do teplých krajin a co dělají pro přežití ti ostatní? Je období vegetačního klidu k něčemu dobré?


Na podobné otázky najdete odpovědi na této výstavě.


29
listopad
Pohled do jiného a přece stejného světa

Pohled do jiného a přece stejného světa

St | 16.00
Kino Vlast

Kolektiv autorů: žáci s poruchami autistického spektra SŠ, ZŠ a MŠ Pionýrů 2532. Střední škola, Základní škola a Mateřská škola Pionýrů 2352, pořádá mezinárodní výstavu výtvarných prací osob s poruchami autistického spektra.

Vernisáž s promítáním snímku Normální autistický film a beseda s režisérem Miroslavem Jankem.


29
listopad
750 let Frýdku-Místku: Slavnostní bohoslužba a koncert

750 let Frýdku-Místku: Slavnostní bohoslužba a koncert

St | 17.00
Kostel sv. Jana a Pavla v Místku

Stále slavíme 750 let Frýdku-Místku. Přesně 750 let od signování listiny olomouckého biskupa Bruna ze Schauenburku, která obsahovala první zmínku o našem městě, nás čeká slavnostní bohoslužba a koncert pěveckého sboru.

17.00 / kostel sv. Jana a Pavla / Bohoslužba

K 750. výročí založení města Frýdku-Místku bude slavit děkovnou bohoslužbu Mons. Martin David, pomocný biskup ostravsko-opavský. Při této bohoslužbě zazní Missa Brevis Sancti Joanis de Deo "Kleine orgelmesse " J. Haydna a Te Deum od F. Kolaříka.
Účinkuje: chrámový sbor Cantores Domini, řídí sbormistr Jan Strakoš
Spoluúčinkuje: komorní orchestr při kostele sv. Jana a Pavla v Místku

18.30 / náměstí Svobody / Vánoční koncert: Ženský pěvecký sbor Bohuslava Martinů


Ženský pěvecký sbor Bohuslava Martinů letos slaví 55. let od svého vzniku a na náměstí Svobody zazpívá pásmo písní s vánoční tematikou.

29
listopad
PA. DI. PA. RÉ / př. sk. FMC

PA. DI. PA. RÉ / př. sk. FMC

St | 18.30
Kino Vlast

Jaroslav Moravčík  -  Petr Niňaj


 Ten, kterého dal Bůh


Jméno Jaroslava Moravčíka je našim divákům důvěrně známé. Jeho choreografie a hlavně  režie patří k tomu nejlepšímu, co na naší scéně v poslední době vzniklo, – stačí uvést dva tituly - Báthoryčka a František z Assisi. Tentokrát uvedeme muzikálovou poemu, jejíž obsah napoví názvy jednotlivých obrazů: Boží rej, Živá voda, Ptačí hry, Člověk.…Uvedení této hry slibuje bohatý umělecký zážitek.


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Magazín

Magazin

Stáhnout

Program

Plakat

Stáhnout

Předplatné

predplatne

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.