Program akcí

březen
Po Út St Čt So Ne
26 27 28 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1

Program akcí

Akce pro 16.03.2018

16
březen
Poslechovka

Poslechovka

Pá | 08.00
Národní dům

Výstava fotografií Ondřeje Pohludky, fanouška a dvorního fotografa hudebních akcí Poslechovka v Zeleném baru, které zachycují scénu místních DJs a párty v pověstném Zeleném baru v přístavbě Národního domu i v altánku ve Smetanových sadech. Portréty, momentky a záběry detailů v nečekaných kontextech.


16
březen
United colours 750 F≈M

United colours 750 F≈M

Pá | 08.00
Kino Vlast

Fotografie dokumentující loňský streetart festival. V roce 2017 umělci změnili svými barevnými obrazy ráz podchodu u Malého náměstí, stěn u haly Polárka a podchodu pod ulicí Beskydská.


16
březen
Filmový festival EXPEDIČNÍ KAMERA 2. den

Filmový festival EXPEDIČNÍ KAMERA 2. den

Pá | 17.30
Kino Vlast

Filmový festival EXPEDIČNÍ KAMERA je celovečerní promítání filmů o dobrodružství, divoké přírodě, o extrémních zážitcích i sportech. Filmy o dobrodružství. O cestě, kamarádství a překonávání všech možných přírodních překážek všemi způsoby. Někdy s notnou dávkou adrenalinu, jindy s pílí a neutuchající houževnatostí.


16. 3. 17.30 1. FILMOVÝ BLOK

Oddaný /8 min./

Oddaný

Více než 70% povrchu země je pokryto vodou. Není divu, že nás láká se podívat pod vodu. Někomu stačí obrázky, někomu plavecké brýle, ale někoho to táhne dál. Jacques de Vos je podmořským fotografem, který tráví většinu času freedivingem s kosatkami.

Back to Heights /15 min./

Back to Heights

Anička si při skalním přeskoku poranila kolena a následovala nedobrovolná pauza v tréninku. Začínat znovu je těžké fyzicky i psychicky a první kroky na slackline po úrazu bolí. Proto vyráží do Maroka hledat zapomenutou odvahu a balanc. Film o hledání rovnováhy tam nahoře i v životě.

Nefritové vody /26 min./

Nefritové vody

Kathmandu Coast to Coast je jedním z nejstarších multisportovních závodů na světě. Už od roku 1983 se sportovci vydávají na trať, která měří 244km a spojuje východní a západní pobřeží jižního ostrova Nového Zélandu. Ve startovním poli jsou i dvě ženy - Hollie a Robyn. Každá má jinou motivaci.

16. 3. 19.00 2. FILMOVÝ BLOK

DugOut /53 min./

DugOut

Na vodu radši na Vltavu nebo na Sázavu? A nebo třeba Amazonku? Dva dlouholetí kamarádi - Benjamin Sadd a James Trundle - se rozhodli pro tu třetí možnost. A to pěkně od základů. Vydali se do nitra ekvádorské džungle a s pomocí domorodých indiánů si vyrobili vlastní loď.

Oči Boha /31 min./

Oči Boha

Na hranicích Číny a Kyrgyzstánu, ve stínu sedmitisícových vrcholů, se hlubokými kaňony valí řeka Saryjaz. Řeka, která láká ty nejlepší kajakáře už od 30.let minulého století. Dobrodruhy, sportovce a blázny, kteří mají odvahu vystavit se tak silnému proudu, tak blízko skal, aby se na konci své cesty podívali do očí boha.


Teória šťastia /36 min./

Teória šťastia

Bývalý lezec Ľubo Rybanský se po letech vrací do Vtáčniku. V 70. letech tu s kamarádem Rudou Pravdou trávili všechen svůj čas a stavěli nové cesty. A mladý lezec Peter Kuric se zde zrovna chystá lézt ľubovu legendární cestu Dračí kout, první vylezenou cestu v oblasti. Poetický filmový příběh o kontrastu generací.

EXPEDIČNÍ KAMERA 2018


16
březen
SPOJ ples 2018

SPOJ ples 2018

Pá | 19.00
Národní dům

spoj ples

Tradice tří škol,

která vymizela,

se stala skutečností!!!

Střední průmyslová škola, Obchodní akademie a jazyková škola ve Frýdku-Místku letos opět spojí síly a uspořádají pro vás sPOJ ples!!! Znáte to... "na sPOJ plese" ... "sejdeme se"

Rádi bychom podpořili další rok sPOJ plesu a společně s vámi se podíleli na ještě lepší zábavě. Říkávalo se, že průmyslovácký ples je ten nejsilnější ze všech a z toho vycházíme, ještě když se k tomu přidá obchodka a jazykovka, tak to rozhodně bude stát za to!

Připravili jsme si pro vás vynikající program, snažili jsme se vybírat z toho nejlepšího co současná scéna nabízí, nebudou chybět ani perfektní vystoupení, fotokoutek, koktejl bar, a mnoho dalšího...

Stylovým večerem vás bude provázet 17cti členná orchestrální skupina Big Blast Band, jako hlavní hvězda vystoupí Voxel a ATMO MUSIC(HANK) a nebudou chybět ani další absolventské kapely, která zažily na vlastní kůži studentské lavice.

Jste srdečně zváni, přijďte zavzpomínat na ty nejlepší školní zážitky na třídních výletech, potkejte se s profesory, sejděte se zase po roce se spolužáky a připijte si na nejlepší vzpomínky, co už vám nikdo nevezme.

Lístky letos poprvé jsou k zakoupení pouze ONLINE

https://www.evolutionbrothers.cz/11-spoj-ples-2018/

https://www.facebook.com/events/158555468132563/

Rádi bychom tedy vše maximálně zjednodušili tak, abyste si mohli lístek objednat kdykoli a kdekoli!


16
březen
STO ZVÍŘAT

STO ZVÍŘAT

Pá | 21.00
Stoun

Sto Zvířat míří do klubu STOUN


Kapela STO ZVÍŘAT přichází do své dvacáté osmé sezóny jistým krokem a v plné formě. Zvířecí devítičlenná sestava se po loňském podzimu, kdy se koncertně věnovala sólovému albu své zpěvačky Jany Jelínkové DÁMA S ČÁPEM, v roce 2018 opět vrací ke klubovému programu sestavenému ze svých třiceti největších pecek a hitovek. Do frýdecko-místeckého klubu Stoun se kapela vrací po dvou letech.

Koncert proběhne v pátek 16. března od 21:00 hodin.

Lístky lze zakoupit v předprodeji i na místě.

Diváci se tudíž mohou těšit na své oblíbené songy jako Píseň, Poprvé, Alice se dala na pití, Podpaží, Nejkratší cesta, Škola a další, které ke zvířecí koncertní atmosféře neodmyslitelně patří a jsou výběrem toho nejlepšího z jedenácti zvířecích alb. Během koncertu zazní i pár písniček z Janina sólového alba, které do repertoáru kapely okamžitě vklouzly. Vše navíc podtrhuje pro Zvířata typická žlutočerná pódiová prezentace a kabaretní kostýmy.

Vstupenky na Iné Kafe v ceně 190,- Kč jsou k dostání v předprodeji v klubu Stoun, klubar Pavlač (Farní 16, Frýdek-Místek), klub U Černého kocoura (Riegrova 758, Frýdek-Místek), Boutique GURMÁM - Tesco (F-M, Příborská 2270), Boutique GURMÁM - OC Frýda (F-M, Na Příkopě 3727) nebo online na ticketstream.cz a stoun.cz


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Magazín

Magazin-5-2019-WEB

Stáhnout

Program

Program-WEB

Stáhnout

Předplatné

Predplatne 2019 2020 titulka

Stáhnout

Kino Vlast

Kino-5 2-WEB

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.