Program akcí

listopad
Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1 2

Program akcí

Dagmar Pecková & Barocco sempre giovane: Novoroční koncert s přípitkem př. sk. KPH - VYPRODÁNO

05
leden
Dagmar Pecková & Barocco sempre giovane: Novoroční koncert s přípitkem   př. sk. KPH - VYPRODÁNO

Dagmar Pecková & Barocco sempre giovane: Novoroční koncert s přípitkem př. sk. KPH - VYPRODÁNO

Pá | 19.00
Národní dům

Koncert věhlasné operní pěvkyně a Barocco sempre giovane s novoročním přípitkem. Mezzosopranistku, která začala svou kariéru v Sächsische Staatsoper v Drážďanech a Staatsoper v Berlíně hostily nejprestižnější operní a koncertní scény i mezinárodní festivaly. Velký návrat na českou scénu zahájila Dagmar Pecková na konci 90. let  kontroverzním pojetím Carmen, za kterou si vysloužila Cenu Thálie.

Pro koncertní repertoár Peckové jsou charakteristické silné emoce a důraz na význam obsahu. Na koncertě, který časově spadá ještě do vánočního období, uslyšíme také duchovní skladby známých barokních autorů, A. Vivaldiho, G. P Telemanna nebo Ave Maria J. S. Bacha.

Barocco sempre giovane (Baroko stále mladé) je komorní soubor složený ze špičkových mladých českých profesionálních hudebníků. Byl založen v roce 2004. Původně se specializoval na interpretaci skladeb vrcholného baroka (odtud název souboru), dnes však jeho repertoár obsahuje skladby všech slohových období, včetně hudby 21. století. V premiéře provedl i řadu skladeb současných autorů. Soubor je zván na významné domácí i zahraniční hudební festivaly, jeho koncerty vysílaly televizní i rozhlasové stanice, nahrává na CD a pořádá vlastní abonentní řady koncertů. Barocco sempre giovane spolupracuje s předními českými i zahraničními umělci. Zvláštní pozornost věnuje spolupráci s mladými umělci, laureáty významných mezinárodních soutěží, zejména s vítězi soutěží Pražského jara, soutěže Fritze Kreislera ve Vídni, královny Alžběty v Bruselu, Bachovy soutěže v Lipsku a Čajkovského soutěže v Moskvě.


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Magazín

Magazin 11

Stáhnout

Program

Plakat 11

Stáhnout

Předplatné

predplatne

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.