Program akcí

Program akcí

Dominika Weiss Hošková a Jiří Hošek: Píseň beze slov / př. sk. KK

11
prosinec
Dominika Weiss Hošková a Jiří Hošek: Píseň beze slov / př. sk. KK

Dominika Weiss Hošková a Jiří Hošek: Píseň beze slov / př. sk. KK

Po | 19.00
ZUŠ, Hlavní tř.

Famózní souhra violoncellového dua otce a dcery Hoškových.

Docent Jiří Hošek patří k nejvýraznějším violoncellistům současnosti. Jeho hra je vysoce ceněna zejména pro svou brilantnost a oduševnělost výrazu. Studoval na HAMU i v zahraničí. Zúčastnil se mnoha mezinárodních soutěží, v nichž získal četná ocenění, mj. se stal laureátem Mezinárodní soutěže Pražského jara (1980). Pravidelně koncertuje doma i v zahraničí a natáčí CD. Jeho repertoár sahá od barokní hudby až po modernu, věnuje se též hudbě židovské.

Dominika Weiss Hošková hraje na violoncello od svých čtyř let. Studovala na HAMU ve třídě svého otce. Stala se absolutní vítězkou soutěžního klání o stipendium Yamaha a absolvovala půlroční stáž v Paříži, dále studovala v Izraeli na Jerusalem Academy of Music a navázala doktorandským studiem na HAMU. Úspěšně se účastnila řady violoncellových soutěží a sólově koncertuje s renomovanými tělesy.

Součástí programu bude promítání krátkého filmu o nedávno zesnulé klavíristce, korepetitorce a frýdecké rodačce Boženě Kronychové.

 


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Magazín

Magazin

Stáhnout

Program

Plakat

Stáhnout

Předplatné

predplatne

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.