Program akcí

únor
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1 2 3

Program akcí

JAZZ VE MĚSTĚ

27
červenec
JAZZ VE MĚSTĚ

JAZZ VE MĚSTĚ

Pá | 18.30
AREÁL SLEZANU, bývala tkalcovna, Těšínská ulice


Festival všech barev jazzové muziky se letos přesouvá do industriálního prostředí staré frýdecké textilky. Užijete si koncerty Petera Lipy, Jaromíra Honzáka a Beránky a vlky oceněné Andělem 2017 a dalších.

Kotača & Carlsson quartet

Carlsson Kotača quartet

V hudbě česko-slovensko-švédského uskupení se mísí vlivy lyrické skandinávské hudby a současného jazzu se špetkou moravského a slovenského folkloru, což přináší unikátní zvukovou kombinaci a originální interpretaci vlastních i převzatých skladeb.

Lídři kvarteta se poprvé setkali v nizozemském Rotterdamu a hned od začátku bylo jasné, že jejich spolupráce bude mít delšího trvání. Kytarista Alf Carlsson pochází ze švédského Stockholmu, kde je již etablovaným hráčem na tamní scéně. Vedle vlastních švédských projektů, jako je Alf Carlsson Quintet, spolupracuje například se semifinalistkou největší jazzové soutěže na světě (Thelonius Monk Competition 2016) – Tippan Phasuk nebo Mai Agan Trio. Trumpetista Jiří Kotača spolupracuje se známými jmény tuzemské scény – Kamilem Slezákem, Vincencem Kummerem či Radkem Zapadlem – s nimiž hraje v mnoha seskupeních nebo v jeho vlastním big bandu Cotatcha Orchestra. Quartet doplňuje na kontrabas jedna z vycházejících hvězd – Peter Korman, laureát ceny za nejlepšího sólistu Czech jazz contest 2014. Čtvrtým členem je energický všestranný bubeník Kristián Kuruc (Fly high trio, Heart of Dixie).

Concept Art Orchestra

jazz štěpánka balcarová malé

Concept Art Orchestra (CAO) je český nekomerční big band zcela unikátní svou specializací na interpretaci kompozic současných českých skladatelů. Dirigentsky, dramaturgicky a organizačně ho vede trumpetistka a skladatelka Štěpánka Balcarová.

Za své album The Prague Six (2015) získal big band v žánrové kategorii Jazz & Blues Cenu Anděl 2015, nejvyšší české hudební ocenění. Deska se také umístila na první příčce v anketě českých jazzových publicistů a promotérů s názvem Česká jazzová sklizeň 2015. Orchestr koncertuje především na jazzových festivalech, v zajímavých koncertních síních a v jazzových klubech. Díky rozmanitému repertoáru řadí hudební kritici jeho tvorbu na pomezí jazzu, world music a vážné hudby. Na tomto koncertě představí big band skladby ze svého stálého repertoáru. Jako speciální host vystoupí polská zpěvačka Malgorzata Hutek, která zazpívá několik kompozic na slova polského básníka Juliana Tuwima.

Peter Lipa

peter-lipa by se mi líbilo

Peter Lipa patří dlouhé roky k nejlepším jazzovým zpěvákům česko-slovenské scény. Vydal nespočet alb, spolupracoval snad se všemi důležitými osobnostmi česko-slovenské jazzové scény. Je velkým popularizátorem jazzu a uvádí vlastní rozhlasové pořady.

V roce 1976 založil Bratislavské jazzové dni, které se dnes řadí k nejvýznamnějším evropským jazzovým festivalům. V roce 1990 se stal prezidentem nově vzniknuvší Slovenské jazzové společnosti, jímž je stále do dnešních dnů. Vystupoval v celé Evropě i v mnoha zemích světa, včetně USA.

Čtvrtek 26. 7.

19.30 Longital

21.00 Beránci a vlci

Pátek 27. 7.

18.30 Kotača & Carlsson quartet

19.45 Concept art orchestra

21.45 Peter Lipa

Sobota 28. 7.

18.30 Jaromír Honzák quintet

19.45 Ataky Jany Koubkové

21.00 MUH Trio

22.15 Ochepovsky


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Magazín

Magazin-2-2019-WEB

Stáhnout

Program

Plakat-program-2-2019-WEB

Stáhnout

Předplatné

predplatne

Stáhnout

Kino Vlast

Plakat kino

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.