Program akcí

únor
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1 2 3

Program akcí

JAZZ VE MĚSTĚ

28
červenec
JAZZ VE MĚSTĚ

JAZZ VE MĚSTĚ

So | 18.30
AREÁL SLEZANU, bývala tkalcovna, Těšínská ulice


Festival všech barev jazzové muziky se letos přesouvá do industriálního prostředí staré frýdecké textilky. Užijete si koncerty Petera Lipy, Jaromíra Honzáka a Beránky a vlky oceněné Andělem 2017 a dalších.


Jaromír Honzák quintet

honzak01 malé

Kontrabasista a skladatel Jaromír Honzák je čtyřnásobným držitelem ceny Anděl. Souhra jeho kvinteta se vyznačuje společně sdíleným smyslem pro specifický hudební jazyk i soudobý jazz otevřený inspiraci jiných stylů – hudba je komorní a současně nabitá strhující energií. Jaromír Honzák získal několikrát ocenění Anděl v kategorii Jazz & Blues a patří mezi přední hráče v evropském měřítku. Na pražské jazzové scéně začínal ve skupině Naima, účinkoval s Karlem Velebným, Karlem Růžičkou, Emilem Viklickým a během let doprovázel i řadu zahraničních sólistů (Bill Hardman, Phil Wilson, Giovanni Basso, Amina Claudine Myers, Art Farmer, Victor Lewis). Kromě jazzových seskupení je také členem Čikori Ivy Bittové a skupiny bratří Ebenů.

Kvintet hraje ve složení Jaromír Honzák – kontrabas, David Dorůžka – kytara, Vít Křišťan – klávesy, Luboš Soukup – saxofon, Martin Novák – bicí. 

Ataky Jany Koubkové

Jana Koubková na šířku

Jana Koubková už léta patří k předním osobnostem českého jazzu. Zpívá už od svých šesti let ve sborech, vokálních skupinách i sólově. Jako jazzová sólistka se prosadila v r.1975 v JAZZ SANATORIU LUĎKA HULANA. Od té doby si prošla mnoha stylovými seskupeními. Od blues, swingu, mainstreamu přes bebop, latin, free až po world-ethno a fusion. Založila každoroční festival VOKALÍZA (1981- 2000) pro jazzové, bluesové a rockové zpěváky.

Šest let působila na Pražské státní konzervatoři v oboru interpretace. Zúčastnila se mnoha festivalů nejen v Evropě, ale i na Kubě, Alžíru, Senegalu, Pobřeží Slonoviny, Libanonu, Izraeli, Maroku ad. Daří se jí i jako skladatelce písní a filmové hudby. Má své pořady v rozhlase, publikuje, píše fejetony, sloupky a poezii, věnuje se však i výuce na seminářích. Vydala dvě knížky – Recepty proti samotě a  Zutí provádím s chutí. 

MUH trio

MUH trio

The MUH Trio tvoří vynikající italský pianista Roberto Magris (Kansas City JMood Record), dále jeden z nejlepších evropských kontrabasistů František Uhlíř a česká bubenická legenda Jaromír Helešic. Program je sestaven z vlastních skladeb Roberta Magrise, Františka Uhlíře a amerických standardů.

Ochepovsky

Ochepovsky

Kytarista a skladatel Igor Ochepovsky se s hudbou poprvé setkal na hudební škole v oboru klasická kytara ve městě Togliati, Rusko. Zároveň chodil na soukromé hodiny elektrické kytary. Od samého počátku tvůrčí cesty ho lákalo komponování. Se svými skladbami vystupoval na mnoha koncertech, několikrát se stal vítězem regionálních festivalů a soutěží pro klasickou a elektrickou kytaru.

V roce 2010 nahrál své první instrumentální album "Searching..." Ve stejném roce nastoupil na konzervatořJaroslava Ježka v Praze na obor jazzové kytary a později i na obor skladby. Od roku 2013 je skladatelem v nahrávacím studiu Cheers (Praha), producentem, kytaristou a tvůrcem aranží veskupině "The LionsFish".

V současné době Igor studuje techniky evropské a orientální kompozice, komponuje hudbu komorní a orchestrální, skládá hudbu pro filmy a reklamy. Taky momentálně aktivně pracuje na sólové kariéře.

Čtvrtek 26. 7.

19.30 Longital

21.00 Beránci a vlci

Pátek 27. 7.

18.30 Kotača & Carlsson quartet

19.45 Concept art orchestra

21.45 Peter Lipa

Sobota 28. 7.

18.30 Jaromír Honzák quintet

19.45 Ataky Jany Koubkové

21.00 MUH Trio

22.15 Ochepovsky
Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Magazín

Magazin-2-2019-WEB

Stáhnout

Program

Plakat-program-2-2019-WEB

Stáhnout

Předplatné

predplatne

Stáhnout

Kino Vlast

Plakat kino

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.