Ostatní

20.05.2018 18:00
Petr Pazdera Payne
Svatojánská věž

Petr Pazdera Payne

Petr Pazdera Payne (nar. 1960 v Praze, Pazdera je rodné příjmení otce.) Vystudoval evangelickou teologickou fakultu. V letech 1989-1992 působil jako farář v Kadani a v Chomutově. Jinak vystřídal řádku různých zaměstnání (sanitář, topič, pracovník pečovatelské služby, noční hlídač, vychovatel v Jedličkově ústavu, závozník v Národní galerii, odborný asistent v humanitních oborech na ČVUT, koordinátor v Nadaci Člověk v tísni, nakladatel a jediný zaměstnanec nakladatelství MEDARD). V roce 1989 spoluzaložil Společnost za veselejší současnost.
V devadesátých letech začal psát drobnější divadelní útvary, takřečené dramolety, a také povídky, které píše dodnes a vydává je čas od času v knižních souborech; kniha Předběžná ohledání (Cherm Praha 2014) byla nominována na cenu Magnesia Litera za prózu. V roce 2016 vydal spolu s výtvarníkem Michalem Machatem knihu mikropovídek Úkazy. V nakladatelství Protimluv mu má vyjít sbírka povídek Děravým dnem do noci. Žije se svou rodinou v Olešnici na Moravě.

Zároveň chci poukázat na hodnoty a kvality autora poměrně nenápadného, stojícího mimo hlavní proud zájmu literárních médií. Shledávám, že jde o autora, jenž si svým originálním slovesným a tvárným stylem, jenž je oceňován v kritických statích a recenzích, vysloužil pevné a zcela jedinečné místo v současném literárním životě. Do současné literatury přináší rozměr určitého přesahu k nadčasovým hodnotám, traktuje otázky víry a nevíry způsobem nikoli vemlouvavým


a podbízivým…“ (F. Komberec)


Zpět

Informace

Pořadatel: Galerie Věž

www.svatojanskavez.cz

 

Termíny

DenDatumČas


Předplatné

predplatne

Předplatné


NewsletterFacebook

KulturaFM

https://www.facebook.com/pages/KulturaFM/145149685496801

rss  RSS