Otevíráme kurz Arteterapie!

Máte něco na srdci a rádi byste to originálním způsobem vyjádřili? Zkuste to namalovat pod vedením lektorky arteterapeutického kurzu Věry Řehové, možná se o sobě dozvíte zajímavé věci.

 

Říká se, že výtvarný projev je pro člověka přirozeným prostředkem vyjadřování vlastních pocitů, postojů ke světu i k sobě samému. Je i prostředkem sebepoznání a komunikace.

Arteterapie je léčebný postup, který využívá výtvarného projevu k poznání a ovlivnění lidské psychiky a mezilidských vztahů. Kurz arteterapie, který má mít především sebepoznávací přínos, začíná v únoru v Národním domě.

Kurz je určen pro lidi, kteří chtějí zrelaxovat trochu netradičním způsobem, chtějí znovu zkusit věci, které už dlouho nedělali, například vzít do ruky pastelku a nakreslit obrázek, napsat kratinkou povídku a podobně. Přitom se na chvíli zastaví a popřemýšlí nad sebou. Není přitom důležité, jak vypadá výsledek, ale jak se při malování cítí. „Při arteterapii jde o naše spontánní vyjádření. Například když maluji na téma radost, je to jiné než kdybych na to téma měla napsat esej. Důležité je nebát se čistého papíru a sebe,“ upřesňuje lektorka Věra Řehová.

Návštěvníci kurzu mohou po jeho ukončení pokračovat v jeho dalším běhu na jaře a na podzim.

 

Zahájení kurzu: čtvrtek  4. 2. 2016, od 17:45 do 19:15

Cena: 8 lekcí/ 600 Kč

Jednorázový vstup: 85 Kč


Zpět

 Předplatné

predplatne

Předplatné


NewsletterFacebook

KulturaFM

https://www.facebook.com/pages/KulturaFM/145149685496801

rss  RSS