Dnes začínají Velikonoce ve městě!

Statutární město Frýdek-Místek už popáté připravuje Velikonoce ve městě. Kromě stánků se sortimentem dobrého jídla, pití, výrobků i tradičních velikonočních ozdob je součástí programu také divadlo, hudba i dětské dílny.


Na pódiu, které na náměstí vyroste, postupně vystoupí v pátek 18. března pěvecké soubory Podsováček, sbor 1. základní školy a sbor Brundibárci  11. základní školy. S pásmem písní a říkanek vystoupí děti z Dětského domova Frýdek-Místek. Bratři Honza a Lukáš Balcárkové z Nového Jičína, kteří se prezentují jako duo Light & Love, mají talent, skvělou angličtinu a na svém kontu několik úspěšných písní. Svým koncertem zakončí první den akce.

Sobota bude patřit především folklóru, zábavným vystoupením a koncertům kapel hudebně ovlivněným žánrem world music. Vedle tradičního a oblíbeného vystoupení místního souboru Ostravička se můžeme těšit na soubory Základní umělecké školy Frýdek-Místek, Cimbálovou muziku Slavík a Cimbálovou muziku Trnka. Držitelka ceny Anděl 2013 v kategorii world music, výjimečná a fascinující houslistka a zpěvačka Jitka Šuranská se přesně v poledne představí se svým triem spolu s Martinem Krajíčkem a Marianem Friedlem. Odpoledne návštěvníkům rozproudí krev v žilách kyjovská skupina Bombarďáci anebo kapela Helemese hrající svižný šraml-šanson-bigbít. Nebude chybět zábavné vystoupení Cirkusu trochu jinak a program zpestří přehlídka dravých ptáků.

Neděli zahájí Hýbánky, pásmo pohádek a pohybových aktivit známých dětem z televizního vysílání. Hned poté se děti ve veselém a poučném divadelním představení dozvědí O pejskovi, jak si šlapal na jazyk a  co z toho vzešlo. Na odpoledne je připravena opět hudba, v akustických botkách roztančených looperem a kytarou vystoupí Ptakustik, také zpívající malíř a ilustrátor Mirek Kemel se svou kapelou a silnými autorskými texty a na závěr zahraje své jednoduché písničky o složitém životě jedna z nejvýraznějších kapel současné scény Poletíme?.  Jak už je tradicí, nebude chybět ani pásmo s oblíbeným farmářem, který má pro děti připravené povídání o chovu zvířat a mnoho jich opět přiveze i na místo.

Stejně jako každý rok mají organizátoři pro děti i letos připravené velikonoční dílničky, kde se budou vyrábět velikonoční ozdoby pro tradiční strom „Kuřátkovník“. Na břízce se pak budou papírové kraslice a ozdoby hezky vyjímat a kolemjdoucí se  jimi mohou těšit ještě několik dní po skončení akce.

Na trzích kromě tradičních jídel a výrobků mohou návštěvníci shlédnout jejich samotnou výrobu. Uvidíme pletení pomlázky, výrobu sýrů anebo malování velikonočních kraslic. Práci se železem předvedou v sobotu mladí kováři ze Střední odborné školy ve Frýdku-Místku.

Celá akce se koná pod záštitou Statutárního města Frýdek-Místek a prostřednictvím značky KulturaFM. Akci svou spoluprácí významně podporují partneři TS a.s. a Frýdecká skládka, a.s., kteří se starají o technické zajištění akce a o následný úklid.

velikonoce


Zpět

 Předplatné

predplatne

Předplatné


NewsletterFacebook

KulturaFM

https://www.facebook.com/pages/KulturaFM/145149685496801

rss  RSS