Létohrátky RODINNÝ FESTIVAL

Festival Létohrátky letos návštěvníky zavede do exotických krajů Afriky

První prázdninový víkend můžete se svými dětmi zažít dobrodružství v Africe. Nemusíte však urazit desítky tisíc kilometrů. Stačí v sobotu 1. července navštívit frýdecký park Pod zámkem. Pro děti a jejich rodiče zde bude připraven celodenní program plný her, soutěží, hudby a tance.kinoscreen-1920x1080-v3Klauni, kouzla a magie

Program letošních Létohrátek s podtitulem „Dobrodružství v Africe“, zahájí ve 14.00 kouzelná klaunice „Pod šapitó“. Prvky nového cirkusu, který se v poslední době těší velké oblibě, budou děti provázet celý den. Kromě klaunů a klaunic nebudou chybět artisté na chůdách, mimové či kouzelníci předvádějící nejrůznější triky.

Hudba a tanec domorodců

Jako mávnutím kouzelného proutku se zámecký park promění v poušť, džungli nebo safari. Celou atmosféru dalekých exotických krajin dokreslí dunění afrických domorodých bubnů v podání známé skupiny bubeníků CAMARA. Bubnování si budou smět děti i jejich rodiče vyzkoušet na doprovodných workshopech. Koho nezláká aktivní muzicírování, může se jen nechat unášet chytlavými rytmy a třeba si zatančit spolu s tanečníky, kteří budou hýřit na pódiu.

Vystoupení kapel Yellow Sisters a BABYlon band

Hudební zážitek doplní také vystoupení dvou kapel. Tou první bude vokální skupina experimentující s melodií a rytmem Yellow Sisters. Toto ryze ženské hudební těleso je považováno za jedno z nejoriginálnějších čistě vokálních těles v České republice. Na závěr celého odpoledne pak návštěvníky naladí na vtipnou vlnu folkový BABYlon band, který se zaměřuje právě na hudbu s texty pro děti. Své si ale v jejich umění najdou určitě také rodiče.

Odpoledne plné  soutěží a her

Pro návštěvníky bude také připraveno mnoho soutěží a her. Děti budou moci zdolat africkou soutěžní cestu. „Soutěžní cesta bude mít osm stanovišť. Například sloní chůdy, chůzi po liáně, krokodýlí dobrodružství, šplh přes žirafu, a další. Jako odměnu za zdolání cesty dostanou děti sladké odměny,“ popisuje jednu z atrakcí Linda Hartenbergerová, členka organizátorského týmu.

Kromě tohoto bohatého programu bude pro malé i velké návštěvníky připraveno malování na obličej, kolotoč, trampolíny, nafukovací hrad nebo jízda na ponících.

Festival Létohrátky letos opět slibuje odpoledne plné her, soutěží a zábavy pro celou rodinu a přináší příležitost, jak strávit zajímavý první prázdninový víkend ve městě. Vstup na tuto akci je zdarma.

Program:

14.00 Kouzelné klaunice „Pod šapitó“
15.00 CAMARA Africké bubny
15.30 MimOni – pantomima, jak ji neznáte
16.15 Yellow Sisters
17.15 CAMARA Africké bubny – workshop
18.00 MimOni – pantomima, jak ji neznáte
18.30 CAMARA Africké tance – workshop
19.00 BABYlon Band

Sledujte událost na Facebooku

Zpět

 Předplatné

predplatne

Předplatné


NewsletterFacebook

KulturaFM

https://www.facebook.com/pages/KulturaFM/145149685496801

rss  RSS