ŘEZBÁŘI ve Slezanu

Návštěvníci sympozia měli možnost sledovat umělecké řezbáře při práci


 
Téměř na dva týdny obsadili areál bývalé tkalcovny Slezanu na Těšínské ulici řezbáři z Česka, Slovenska a Polska. Jedinečné řezbářské sympózium s mezinárodním zastoupením bylo součástí oslav 750 let Frýdku-Místku. Akce se konala od úterý 27. června do středy 5. července. Návštěvníci tak měli možnost sledovat umělce při práci a opět nahlédnout do prostor bývalé textilní továrny.DSC00098

Možnost sledovat umělecké řezbáře při práci a zavzpomínat na doby, kdy fungoval slezanský textilní závod, měli návštěvníci v bývalé tkalcovně na Těšínské ulici ve Frýdku. Řezbářské sympózium, kterého se účastnili mistři řezbářského řemesla, nabídlo také doprovodnou výstavu dřívějších děl zúčastněných výtvarníků či fotografie Frýdku-Místku Josefa Kleinwächtera.

Spolupráce Kultury FM a Slezanu

Toto sympózium bylo další z řady akcí, které vznikly díky spolupráci Kultury F≈M a Slezan Holding. Spojení kultury, umění a dnes již historických industriálních prostor se ukázalo jako jedinečné. „Vážíme si vstřícného přístupu Slezanu. Na akce v industriálních prostorách bývalých textilek se každý rok těšíme. Tato místa jsou pro nás velkou inspirací a věříme, že si návštěvníci odnesou z festivalů a výstav pořádaných ve starých textilkách vzácné vzpomínky,“ uvádí ředitel Kultury F≈M Jakub Tichý.

DSC00114

DSC00134

DSC00139

Sochy ve městě

Sochy, které výtvarníci během letošního sympozia vytvořili, se budou postupně objevovat na různých místech ve městě. Většina výtvorů má lokální tématiku nebo tématiku spojenou s 750. výročím města Frýdek-Místek. 

DSC00154

 

Kurátor Stanislav Zorman


Kurátorem sympózia byl Stanislav Zorman,  svérázný řezbář a zkušený pořadatel velkých výtvarných dílen a sympozií, který svá díla vytváří zvláště ze starých již zničených stromů. Akce se kromě kurátora Stanislava Zormana (ČR) zúčastnili sochaři Robert Buček (ČR), Pavel Vácha (ČR), Grzegorz Majchrowski (PL), Stanisław Pietrusa (PL), Maksymilian Alexander Majewski (PL) a malíři Jiří Neuwirt (ČR) a Robert Almási (SK).

Zpět

 Předplatné

predplatne

Předplatné


NewsletterFacebook

KulturaFM

https://www.facebook.com/pages/KulturaFM/145149685496801

rss  RSS