Filmový festival severských filmů SCANDI / Pá 2. 2. - So 3. 2.

Filmový festival Scandi poprvé zavítá do KinaVlast
Pá 2. - So 3. února 2018

Webbaner-Scandi

Letos poprvé zavítá přehlídka severských filmů Scandi do KinaVlast ve Frýdku-Místku. Severské filmy v posledních letech sklízejí úspěch nejen na mezinárodních festivalech ale také u diváků, které si získávají svým nekompromisním černým humorem, originálními kriminálními případy a napínavými thrillery. Přehlídka proběhne od pátku 2. do soboty 3. února a zaměří se na dánský film. Během festivalu uvedeme hned tři exkluzivní předpremiéry dánských filmů.

Tak pravil Bůh, černá komedie Henrika Rubena Genze, zachycuje nevšední rodinu, kterou pevnou rukou řídí podivínský psychiatr Uffe, muž mnoha bizarních zálib. V čistokrevném revenge thrilleru Darkland se zase úspěšný kardiochirurg Zaid vydává na cestu pomsty organizovanému zločinu, který stojí za smrtí jeho bratra. Film natočil Fenar Ahmad, dánský režisér iráckého původu narozený v Brně. Třetí dánskou novinkou je komorní drama Potvora, ve kterém režisér Christian Tafdrup zachycuje nerovný vztah nejistého a nezralého Rasmuse a suverénní Marie. Film nabízí civilně natočený portrét dvou lidí, kteří nedokáží být spolu, ale ani jeden bez druhého.

 
V sobotu si pak připomeneme úspěšné snímky předešlých let. Působivý dramatický debut Sámská krev Amandy Kernell, který získal prestižní LUX Prize za rok 2017, a napínavé drama Únos Tobiase Lindholma zachycující osudy posádky zadržené somálskými piráty.  

A v neposlední řadě máme i netradiční filmový zážitek pro dětské diváky. Autor kultovních thrillerů Jo Nesbø má i jiné záliby. Pro děti i (ne)dospělé stvořil postavu bláznivého Doktora Proktora (Doktor Proktor a prdící prášek), se kterou diváci mohou prožít ztřeštěná dobrodružství v sobotu dopoledne.  


Vstupenky na jednotlivé projekce koupíte na www.kulturafm.cz, na pokladně KinaVlast, nebo na pobočkách TIC FM a v hale Polárka. V prodeji jsou také permanentky za 420 Kč. Dostanete se s ní na všechny festivalové projekce v KiněVlast. 

Program:

Pá 2. 2.   17.00   Tak pravil Bůh
Pá 2. 2.   19.00   Darkland
So 3. 2.   10.00   Jo Nesbø: Doktor Proktor a prdící prášek
So 3. 2.   16.30   Únos
So 3. 2.   19.00   Sámská krev
So 3. 2.   21.00   Potvora


Zpět

 Předplatné

predplatne

Předplatné


NewsletterFacebook

KulturaFM

https://www.facebook.com/pages/KulturaFM/145149685496801

rss  RSS