PŘEDPLATNÉ 2018/2019 v prodeji!


Divadelní a koncertní předplatné Kultury F≈M 2018/2019


mesias-3065

Kultura F≈M jako každoročně připravila nové koncertní a divadelní předplatné. Jsou to zvýhodněné sady pečlivě vybraných koncertů a divadelních představení, se kterými budete mít kvalitní kulturní program od podzimu do jara. Předplatné je v prodeji na pobočkách Turistického informačního centra F≈M nebo online zde.

Existuje spousta důvodů, proč si pořídit naše předplatné


Novinky


Průvodce předplatným


Detailní přehled plánovaných koncertů a divadel je v Průvodci divadelním a koncertním předplatným, publikaci, kterou si můžete vyzvednout osobně na pobočkách TIC F≈M či recepci Národního domu. Níže přinášíme alespoň ochutnávku následující sezóny. 

ivo-kahanek-portrait-by-dusan-martincek-6

KONCERTNÍ PŘEDPLATNÉ 

Milovníci hudby se mohou těšit na tři různorodé předplatitelské skupiny. 

Předplatitelé Kruhu přátel hudby se mohou těšit na klasickou hudbu v podání špičkových interpretů.  Na pódiu Národního domu vám zahrají známí sólisté a přední české soubory. Hned na zahajovacím koncertě vystoupí jeden z nejznámějších českých houslistů Jaroslav Svěcený. V listopadu pak svůj speciálně vytvořený program věnovaný 100. výročí republiky představí klavírní virtuóz Ivo Kahánek spolu s brněnským Janáčkovým kvartetem. Předplatitele potěšíme jistě i tradičním novoročním koncertem s přípitkem. Letos nás poctí návštěvou legendární sopranistka Gabriela Beňačková.


Také abonenti skupiny Komorní koncerty čekají nevšední zážitky s převážně mladými interprety české hudební scény. Již druhým rokem bude tuto skupinu hostit krásný Historický sál Základní umělecké školy v Místku. V této skupině dáváme značnou část prostoru těm nejnadanějším mladým českým talentům. Návštěvníci těchto koncertů uslyší také širokou škálu nástrojů. Přijede třeba mladá klarinetistka Anna Paulová se svým triem, loutnista Jindřich Macek spolu se svou hudební partnerkou akordeonistkou Jitkou Baštovou. V předvánočním čase pak jistě potěšíme mnohé rozhlasové posluchače, protože přijede František Novotný, proslulý moderátor hudebních pořadů. Spolu s Pražským smyčcovým duem uvedou vánoční program tvořený hudbou a mluveným slovem.

Poslední skupina s názvem Chrámové koncerty uvede klasickou hudbu v místních chrámech a kostelích. Také v tomto předplatném uvedeme zajímavá jména z oblasti české nejen duchovní hudby. Frýdecko-místeckým divákům se poprvé představí Capella Mariana. Soubor, který se zaměřuje na provozování staré duchovní hudby a pravidelně sklízí úspěchy u nás i v zahraničí. Žánrovým vybočením tohoto předplatného pak bude koncert souboru Bardolino zaměřujícího se na etno, klasiku a folklor.

DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ

Připraveny jsou tradičně také tři řady divadelního předplatného.

Kdo si předplatí skupinu Chytré rozptýlení, dočká se inscenací v podání známých tváří, jako je Karel Roden, Filip Blažek, David Prachař, Igor Chmela nebo Miroslav König. Z plánovaných představení skupiny Chytré rozptýlení se zvlášť těšíme na MacBeth – Too much blood, které zvolili kritici za Inscenaci roku 2017. Jde o černou komedii hranou ve velmi jednoduché verzi angličtiny. Ale nebojte se, pokud anglicky nerozumíte vůbec a to vám v tomto případě pro porozumění stačí opravdu velmi málo, představení bude opatřeno i titulky.

Ve skupině Silných příběhů uvidíme hrát Lindu Rybovou, Igora Bareše, Stanislava Majera a Jana Potměšila.  Velkým lákadlem bude herecký koncert Františka Němce v představení Expres na západ nebo Obchod na korze, charakteristický stylizovaným herectvím Romana Zacha.

Jako v pohřebním průvodu budou přicházet temné příběhy z produkce ostravských kamenných divadel, pro letošek pod zvláštním názvem Ostrava v černém. Maryša, Hrobník, Bůh masakru a další představení nabízíme za zvýhodněnou cenu hlavně studentům. Klasická díla i současnu literární tvorbu jim chceme nabídnout formou osobního prožitku, který zaručeně předčí jakoukoli učebnici. Poprvé v této řadě také uvidíme inscenaci z produkce Národního divadla moravskoslezského, opravdu je na co se těšit.

Zóna pro předplatitele je zde.

Předplatné koupíte zde.


Zpět

 Předplatné

predplatne

Předplatné


NewsletterFacebook

KulturaFM

https://www.facebook.com/pages/KulturaFM/145149685496801

rss  RSS