O nás

Jsme příspěvková organizace statutárního města Frýdek≈Místek. Pod naši působnost spadají celoměstské akce, letní festivaly, kino, koncerty, divadla, výstavy, taneční kurzy a mnoho dalších aktivit. Spravujeme několik budov na území města vhodných pro krátkodobé pronájmy, jako jsou společenské, kulturní a vzdělávací akce.


Koncerty a divadla


Organizujeme koncerty a divadla. Krom akcí mimo předplatné připravujeme každou sezónu několik předplatitelských řad. Předplatitelé mají díky abonmá kvalitní kulturní program ve městě naplánovaný na celý rok dopředu. Aktuálně nabízíme dvě řady koncertů klasické hudby: Kruh přátel hudby v Národním domě a Hudební lahůdky v některém z našich sálů či v místních kostelech. A tři divadelní řady: předplatitelská skupina Chytré rozptýlení sází hlavně na inteligentní humor, inscenace skupiny Silné příběhy jdou divákům až hluboko pod kůži a předplatitelská řada Moravská divadla uvádí současnou produkci moravských scén.


web OKpredplatne kinoscreen2x Page 2

 

Celoměstské akce

V naší režii jsou celoměstské akce s trhy a programem na pódiu:

 

 

Festivaly

Pravidelně pořádáme festivaly Jazz ve městě, Odpoutaná scéna a Cyklocestování. Na Jazzu ve městě si přijdou na své milovníci hravé jazzové atmosféry s hudbou opírající se o již vzniklou hudební klasiku a také o moderní zvukové odstíny s nádechem folkloru a symbolikou přírody. Tradiční frýdecko-místecká akce, festival Odpoutaná scéna, cílí svým pestrým divadelním programem na široké spektrum návštěvníků a odehrává se na nejrůznějších místech města. Součástí programu jsou divadelní inscenace obsazené známými hereckými osobnostmi, novocirkusová představení, divadelní či performativní představení pro děti a další neméně zajímavé žánry. V zimních měsících pořádáme festival Cyklocestování, který je o cestovatelských tipech a zajímavých destinacích, ale také o vybavení, které se cestami úzce souvisí.

 

Kino≈Vlast

Spravujeme Kino≈Vlast. Moderní kino s digitálními technologiemi, které každý týden uvádí několik premiér, takže pokud v sále výjimečně nehostují muzikanti nebo divadelní soubory z různých koutů republiky, hraje každý den v týdnu. Mimo premiéry mohou diváci v Kině≈Vlast vidět také reprízy úspěšných filmů, které třeba dříve nestihli a které již dávno zmizely z programů multiplexů. Pořádáme také speciální projekce pro děti, seniory, ale i mateřské, základní či střední školy. Náročnější divák si jistě oblíbí náš Filmový klub, ve kterém uvádíme originální filmy světové kinematografie. Alespoň jednou měsíčně pořádáme přednášky s filmovými odborníky či besedy s tvůrci.

 

Výstavy

V prostorách bývalé Moravia banky a ve foyer Nové scény Vlast máme prezentační prostory pro výstavy. V průběhu roku vystavujeme fotografie či malby místních umělců, ale také reportáže z našich akcí. V rámci výstavní činnosti rozvíjíme dlouhodobě spolupráci s výtvarnými a kulturními subjekty působícími ve Frýdku-Místku a okolí. Mezi naše dlouhodobé partnery patří například Pobeskydský spolek přátel výtvarného umění v čele s panem PhDr. Karlem Bogarem, JR foto, V klub Gabriely Pachové, Galerie Věž, Sklenářství Brušperk, Architekt F≈M, ZUŠ - výtvarný obor a další.


 

Kurzy

Naše příspěvková organizace pořádá v Národním domě pohybové a zdravotní kurzy, a taneční kurzy pro dospělé a mládež. Taneční kurzy mají dlouhou tradici a výborné reference. Dopolední cvičení pro seniory se zaměřuje na kloubní pohyblivost a zahrnuje posilovací i protahovací cviky, odpolední pohybová cvičení jsou zase příležitostí, jak si protáhnout a zpevnit tělo.

 

Pronájmy

Spravujeme a pronajímáme prostory vhodné pro kulturní akce. V našich prostorách probíhají  koncerty, divadla, plesy, šachové turnaje, svatby, rodinné oslavy nebo školami pořádané akce např. dětské karnevaly a večírky škol. Nedílnou součástí jsou firemní prezentace a kongresy. Akce probíhají v prostorách Národního domu, Nové scény Vlast, bývalého kina Petra Bezruče, Kulturního domu v Lískovci. Spravujeme také a Altán v Sadech B. Smetany.

 

Piana v ulicích

Vnášíme hudbu do veřejného prostoru. Staráme se o piano v křížovém podchodě a nově jsme umístili i piano do podchodu na vlakovém nádraží. Vždy od 7.00 do 22.00 jsou piana k dispozici kolemjdoucím, kteří si mohou hudbou ukrátit dlouhou chvíli nebo se prostě potěšit známou melodií.

 

Spolupráce

Podporujeme místní festivaly: Sweetsen fest, Mezinárodní Folklorní festival, Muzikantské žně, FM city fest. Blízce spolupracujeme s Knihovnou F≈M, TIC F≈M, odborem školství magistrátu města Frýdek≈Místek, Slezanem nebo Osadními výbory.

 

Jsme na síti

Najdete nás na stránkách www.kulturafm.cz , na Facebooku jako Kultura F≈M, Kino Vlast, Kultura pro děti, dále na Youtube, Instagramu a TikToku.

Vydáváme v 2–3 tisícovém nákladu měsíčník KULTURA≈FM, který je zdarma k dostání vždy první den v měsíci a najdete ho například v Národním domě, Nové scéně Vlast, pobočkách TIC F≈M a na dalších veřejných místech ve městě. Každých 14 dní vychází také program Kino≈Vlast. Na našich plochách vylepujeme každý měsíc programový plakát. Na stránkách www.kulturafm.cz je obsáhlý program kulturních akcí ve městě.


Těšíme se na vás, kamkoli se za námi vydáte!


Kultura F≈M

Trávíme spolu kvalitní čas

Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Plakát

kFM24-05-program

Stáhnout

Předplatné

Předplatné Jaro 2024

Stáhnout

Kulturní program

kFM24-05-titulka

Stáhnout

Kino Vlast

235

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.