Aktuality

Host Lukáše Horkého: Mgr. Kamila Nogolová
Po 23.květen 2022
V úterý 24. 5. 2022 vás zveme na zajímavou procházku do Sadů Bedřicha Smetany, a to v rámci Besedy s Mgr. Kamilou Nogolovou. Dozvíme se o městských parcích ve spojitosti se zástavbou a jejich symbióze s architekturou, a také o důležitosti pro odpočinek a potřebném útočišti zoofauny. Sraz v 18.30 v zahradě Národního domu a poté společný přesun do parku Bedřicha Smetany. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do multifunkčního sálu Národního domu. Moderuje Lukáš Horký.
číst dál
Expediční kamera 2022
Stř 18.květen 2022
12. ročník filmového festivalu s dokumenty o cestování, dobrodružství i divoké přírodě nabídne celkem tři programové bloky a také zajímavou besedu o fotografování ve vzduchu.
číst dál
Koncert Radůzy
Stř 18.květen 2022
Koncert české zpěvačky s nezaměnitelným hlasem se uskuteční ve čtvrtek 19. 5. 2022 - A VY U TOHO NESMÍTE CHYBĚT! Radůza vydala 11. března 2022 nové album Nebe je odemčené, které je neplánovaně dvojalbem. První disk kompletu nazvala Kerosin a druhý Nezhasínej. Kerosin natočila v duu s jejím dlouhodobým spolupracovníkem – kytaristou Josefem Štěpánkem. Radůza tentokrát nechala akordeon stranou a doprovází se na banjo a ukulele, na něž začala hrát právě během lockdownu.
číst dál
G. F. HÄNDEL: Biblické náměty
So 14.květen 2022
Zveme vás srdečně na chrámový koncert na téma biblických příběhů. Georg Friedrich Händel, jeden z velikánů barokní hudby, je autorem neobyčejně rozsáhlého množství děl, mimo jiné asi pětadvaceti oratorií. V tomto programu budou představeny virtuózní sopránové árie z oratorií se starozákonními náměty a tyto dramatické biblické příběhy jsou vyprávěny v netradičním komorním obsazení. Koncert se koná v sobotu 14. 5. 2022 v Kostele všech Svatých. Těšíme se na viděnou!
číst dál
Kočka v oreganu
Po 09.květen 2022
Chytrá konverzační komedie, která dokáže sdělit i leccos podstatného o světě, v němž žijeme, a která reflektuje i ty méně veselé aspekty naší doby. Velkoměstští intelektuálové Emily a Oliver se přestěhují z Londýna do levnějšího domu na severu Anglie, aby měli blíž ke „skutečným lidem“. Jejich sousedé, manželé Alan a Dawn, však namísto diskuzím o politice a umění dávají přednost fotbalu a popíjení plechovkového piva. Tento střet dvou odlišných kultur nezůstane bez následků a poznamená všechny zúčastněné… Nenechte si ujít představení Kočka v oreganu v podání ostravského divadla Komorní scéna Aréna - ve středu 11. 5. 2022. 
číst dál
Kleopatra
Pá 06.květen 2022
Nenechte si ujít činohru se zpěvy z prostředí starověkého Egypta s Jitkou Čvančarovou a Michalem Malátným. Královna Kleopatra a její tři osudoví muži. „Každej ví, že pyramidy postavili ufoni. Naši chlapi by v životě nic takovýho nezvládli. Žena, která se narodila s úkolem uchránit starobylou a oslabenou říši před maskulinním militantním Římem, ale život si zkomplikovala ještě těžším úkolem. Chce opravdovýho chlapa. Byť jenom na jedinou vteřinu. Protože taková vteřina opravdové lásky může vyvážit věčnost plnou buzen v žabkách...“
číst dál
Ohlédnutí za Velikonočním městečkem 2022
Stř 04.květen 2022
Děkujeme Vám, přátelé! Těšíme se na Vás na koncertech, divadelních představeních, filmových projekcích, kurzech, výstavách a dalších kulturních akcích, které pro Vás po celý rok připravujeme. Fotografie a videa z letošního Velikonočního městečka najdete na našem Facebooku, Instagramu a YouTube KulturaFM. Velké poděkování patří také všem partnerům, kteří nám pomáhají zajišťovat hladký průběh celoměstských akcí! Aktuální přehled o programu a online vstupenky naleznete na www.kulturafm.cz a našich sociálních sítích.
číst dál
Večírek s Akumou
Stř 27.duben 2022
Zveme Vás na taneční večer s retro nádechem 60. let s legendární frýdecko-místeckou kapelou Akuma, který se koná v sobotu 30. dubna 2022 v Národním domě. Kapela vznikla na počátku 60. let. Repertoár Akumy se skládal z písniček zakázaných rádiových stanic. Na vrcholu slávy se na jejich koncerty sjížděli lidé z širokého okolí a výjimkou nebylo ani to, že na parketu tančilo až pět set tanečníků. Návštěvníci swingového večera uslyší hlavně hity k tanci z původního repertoáru skupiny.
číst dál
Symfonický orchestr Frýdek-Místek oslaví 60. let od založení slavnostním koncertem
Stř 27.duben 2022
Letošní Jarní koncert Symfonického orchestru Frýdek-Místek bude věnován oslavám 60. let od založení tohoto významného hudebního tělesa, které je již dlouholetou součástí kultury města Frýdku-Místku a ve spolupráci s Kultura FM pořádá pravidelné jarní a podzimní koncerty. Během koncertu, který se uskuteční v pátek 29. dubna 2022 od 19.00 v Národním domě, se představí i několik významných hostů a také místní pěvecké sbory, které za poslední léta s orchestrem pravidelně spolupracují. Před začátkem koncertu, tedy v pátek 29. dubna 2022 v 18.00, se v budově bývalé Moravia banky uskuteční také vernisáž výstavy pod názvem "Lukáši, a nechtěl bys nám někdy udělat plakát?", která veřejnost seznámí s historií působení Symfonického orchestru Frýdek-Místek, nad jehož vizualizací převzal v posledních pěti letech záštitu fotograf a všestranný umělec Lukáš Horký. Výstavu můžete zhlédnout do 26. května 2022. Příjemné kulturní zážitky!
číst dál
Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Předplatné 2022

Předplatné 2022 -titulka web menší

Stáhnout

Plakát

KulturaFM 22 květen A1 plakát  obrazek

Stáhnout

Kulturní program

kulturaFM-22KVETEN-web titulka

Stáhnout

Kino Vlast

14 5

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.