Program akcí

Program akcí

Koncert

26
červenec
JAZZ VE MĚSTĚ | vstup zdarma

JAZZ VE MĚSTĚ | vstup zdarma

Pá | 17.30
areál frýdeckého zámku

Mezinárodní jazzový open-air festival 26.-27. 7. 2024

JAZZ VE MĚSTĚ se v novém hávu vrací do krásného areálu frýdeckého zámku. Těšte se na opravdovou hudební slavnost zabalenou do všech barev jazzu. Nakonec se nám podařilo zajistit, aby si akci mohl užít opravdu každý. Vstupné po oba dny je ZDARMA. Přijďte ochutnat zajímavou, pohodovou muziku.

PS: Peníze za již zakoupené vstupenky online a přes GoOut vám budou vráceny na účet/kartu.
V případě vstupenek zakoupených osobně na pokladnách: Napište na vladan.literak@kulturafm.cz žádost o vrácení vstupného a nezapomeňte uvést o jaké vstupenky se jedná (jednodenní/dvoudenní), číslo objednávky a číslo účtu, na který vám máme poslat peníze.


PÁTEK 26. 7. 2024
17.30  otevření areálu
18.30  Point of Few ft. Allison Wheeler (CZ/USA)
19.50  The BladderStones (CZ)
21.00  Piotr Wojtasik Quintet ft. Anna Maria Jopek (PL)
22.40 Undo Redo (CZ)
Afterparty | Vulcano Grill House Frýdek-Místek
________________________________________
SOBOTA 27. 7. 2024
16.30  otevření areálu
17.00  NIKA (CZ)
18.30  Marian Friedl & Baroshi (CZ)
20.00  Allison Wheeler - Winterspring ft. Radim Přidal (USA/CZ)
20.50  Hot Brew – Busking mezi lidmi
21.40  Václav Pálka-Jakub Dworak-Szymon Mika (CZ/PL) ft. Robert Wypasek
22.40  Hot Brew – Busking mezi lidmi
23.30  GANNA ft. Vojta Drnek (UA/CZ)
Afterparty | Vulcano Grill House Frýdek-Místek

 Změny programu vyhrazeny.

Informace k sobotě 27. 7.


 PARTNEŘI:

Statutární město Frýdek-Místek, SmVaK - Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s., Frýdecká skládka, a.s., Muzeum Beskyd Frýdek-Místek, příspěvková organizace INFORMACE O ÚČINKUJÍCÍCH | PÁTEK 26. 7.

Point of few ft. Allison Wheeler (CZ/USA)

Účinkující

 • Petr Smékal – saxofon
 • Radim Přidal – kytara
 • Vlastimil Škoda – baskytara
 • Marek Antoňů – bicí
 • host: Allison Wheeler Nohavica - zpěv

web Point of Few                                                                                                       Point of Few je autorským projektem frýdeckomísteckého rodáka, kytaristy a skladatele Radima Přidala, jehož hudba je směsí moderního jazzu, populární i elektronické hudby. Najdete v ní klubovou energii smíchanou s elektronickými zvuky, ale také soundtrackové pasáže, melodičnost, nebo rockovou energii. Charakteristické jsou dynamické, drobivé a neklidné beaty, rytmicky čerpající ze všech zákoutí současné populární hudby, ale také silné motivy a velký pestrý zvuk, ve kterém se prolínají čisté zvuky kytar a saxofonu s někdy i výrazně efektovanými.

Na svém prvním albu Open to Closeness (2022, Bivak Records) spolupracovali s newyorským klávesistou a producentem Jasonem Lindnerem, spolupracovníkem Davida Bowieho. Na druhé album s názvem Peripheral People si pozvali americkou zpěvačku Allison Wheeler, kterou s nimi uslyšíte i na festivalovém koncertě. Album vyjde až v září 2024, repertoár z nového alba však uslyšíte už nyní živě.

První album se setkalo s velmi příznivou kritikou napříč Evropou i ve spojených státech. „Velká, upřímná a otevřená energie.“ řekl o ní Jason Lindner, „perfektně melodické, a zároveň šlapající album“ napsal britský magazín JazzWise, Milan Bátor psal o „přelomovém počinu současné české hudby“, známý americký server věnovaný jazzu zase že Point of Few funguje jako pečlivě koordinovaný stroj…“ (Allaboutjazz.com). Point of Few v současnosti koncertují čím dál vice v zahraničí a spolupracují se špičkovými producenty z Velké Británie. Těšit se můžete na pestrou hudbu, která energicky otevře festival.


NIKA (CZ)

Účinkující

 • NIKA - zpěv
 • Jonáš Bjolek - bicí
 • Pavel Duda – klavír
 • Nicolas Gatto - baskytara

web NIKA kapelni foto Olga Stankova


NIKA je nesmírně mladá a nesmírně talentovaná zpěvačka a skladatelka, jejíž kariéru odstartoval na jaře 2022 uhrančivý debut Flesh & Soul. Jednadvacetiletá hudebnice, čerstvá absolventka Janáčkovy konzervatoře v Ostravě v oboru Skladba, ve své tvorbě osobitě mísí písničkářství s jazzem, dream popem nebo třeba sambou. Její texty se vyrovnávají s osobními vztahy, vyumělkovaností světa kolem nás nebo falešným zdáním dokonalosti. NIKA hraje od čtyř let na klavír, první skladby začala psát v šesti letech, ovlivnil ji rock, syntézy jazzu i klasická hudba. Za album Flesh & Soul získala Moravskoslezskou uměleckou Cenu Jantar v kategorii Populární hudba.

 „Jeden z nejpronikavějších autorských a interpretačních debutů desetiletí. … Její magický a čistý hlas dokáže očarovat, ale i přimět k zamyšlení a poznání jejího vnímání a prožívání světa.“ Ceny Jantar

„Lyricky uhrančivé písně, výtečné texty, ve kterých se mísí něha s obavami a bdělostí, a fascinující hlas.“ Český rozhlas Vltava


Piotr Wojtasik Quintet ft. Anna Maria Jopek (PL)

Účinkující

 • Anna Maria Jopek - hlas
 • Piotr Wojtasik - trubka
 • Marcin Kaletka - saxofon
 • Michał Szkil - klavír
 • Michał Barański - kontrabas
 • Łukasz Żyta - bicí

web JOPX A7R 1821 2-photo-by-Robert-Wolanski 1

 Foto: Robert Wolański


Anna Maria Jopek je polská zpěvačka a klavíristka, které skládají poklony Bobby McFerrin, Branford Marsalis i hudební vizionář Peter Gabriel. Ačkoliv je Anna Maria považována za jazzovou hvězdu a za jednu z nejoriginálnějších polských zpěvaček současnosti, protože prý dokáže tančit se zvuky a melodiemi, obdivuje hudbu bez ohledu na žánry a kultury, takže zpěvaččin záběr je velmi široký: pop, klasika, blues, brazilská bossa nova nebo portugalské fado. Její nadýchaně melodické skladby, k nimž si píše vlastní texty, mají ale nejblíže k polské lidové hudbě, proto převážně zpívá v rodné řeči. Několikanásobná držitelka nejvyšší polské hudební ceny Fryderyck a magazínem Jazz Forum vyhlášená zpěvačkou roku 2005, na mezinárodní scénu pronikla albem Upojenie (vyšlo na významném labelu Nonesuch), natočeném v rovnocenném partnerství s americkým kytaristou Patem Methenym. A když se o ní pochvalně vyjádřil Sting, kterému v Polsku předskakovala, otevřely se před ní netušené hudební obzory.

Na festivalovém koncertě zahraje s kvintetem složeným z velikánů polského jazzu. „Na jedné straně je tu skupina umělců, kteří vytvářejí to, co cítí, a pak to prezentují publiku. Na druhé straně jsou umělci, kteří jdou na pódium, aby publiku zahráli to, co chce slyšet. My patříme do té první skupiny.“ říká leader kapely, trumpetista Piotr Wojtasik.

Spolupráce Anny Marie Jopek a Piotra Wojtasika začala v roce 2019 během společného koncertu v rámci festivalu Wodecki Twist v polském Krakově. Piotr Wojtasik byl vyzván Kasiou Wodeckou-Stubbs, aby vytvořil aranžmá pro písně Zbyszka Wodeckého. V roce 2020 pozvala Anna Maria Jopek Piotra Wojtasika do projektu „Przestworza“, kde se ujal role hudebního ředitele. Tato mimořádná hudební spolupráce stále pokračuje a neustále se vyvíjí. Tentokrát bude Anna Maria Jopek speciálním hostem Piotra Wojtasika.


The BladderStones (CZ)

Účinkující

 • Tomáš Frolík - kytara
 • Jan Jůdl – baskytara, zpěv
 • Michael Nosek – bicí

web klip socky-5575


Kapela The BladderStones je bouře, která dokáže uchvátit a strhnout posluchače do vlastního středu, kde je pak drží magnetickou souhrou rytmu a kytarových improvizací. Neodmyslitelnou součástí každé písně je i autentický příběh, který se stal, nebo se teprve stane. Kapela neustále překračuje hranice mezi styly a vytváří tak svou vlastní fúzi dravých kytarových riffů, dynamických zvratů a nových zvuků. Maximální svoboda, interakce a srdce – to je Art-Bluesové trio The BladderStones.

Všechny jejich skladby jsou originální autorská tvorba s propracovaným aranžmá, vycházející ze základů moderního blues, rocku, ale i jazzu a dalších žánrů. Tomáš Frolík je jedním z nejvýraznějších postav mladé generace českých elektrických kytaristů, vyvinul si svůj vlastní rukopis, ve kterém se inspiruje svým originálním, vymazleným zvukem a liniemi, které příjemně vyčnívají z obvyklých klišé, přitom stále ukazují jeho lásku k některým velkým mistrům elektrické kytary.

Muzikanty, kteří tvoří Bladderstones, můžete znát i z úplně jiných žánrů, jako jsou rock, folk nebo punk – spolupracují nebo spolupracovali například s kapelou Jablkoň (a s lídrem Jablkoně Michalem Němcem dnes mají kapelu Krajina Ró), ale také Livin´ Free, Už jsme doma, Ester Kočičkovou, Sestrami Steinovými, Beata Hlavenková, eggnoise, Jana Lota a mnoha dalšími.

Pro kapelu je typický také humor, kterým obklopují svou prezentaci i své koncerty.


Undo Redo (CZ)

Účinkující

 • Michal Šupák - klavír, syntezátory
 • Antonín Dlapa - kytara, baskytara
 • Jakub Tengler – bicí

web NOISY PODS JPG VETSI foto Roman Franc 092


Undo Redo je nový hudební projekt, v němž se členové elektronického tanečního dua Noisy Pots, Michal Šupák a Jakub Tengler, spojili s multiinstrumentalistou Antonínem Dlapou, a vydali se do nových žánrových vod. Unikátní zvuk Undo Redo (ex-Post Noisy Pots) vzniká spojením kýblů, hrnců a dalších „nástrojů" z kuchyně či garáže v kombinaci s živě hranou elektronikou, prvky jazzu, afroamerické hudby a klasiky. Tento originální mix je obohacen o instrumentální virtuozitu s velkou úlohou improvizace, která je všem členům velmi blízká. Všichni tři hudebníci jsou také výraznými individualitami na české scéně napříč žánry a předvedou energickou show na závěr prvního festivalového dne, která vás nenechá sedět.

Leaderem kapely je Michal Šupák, multižánrový klavírista, skladatel, hudební producent, absolvent pražské HAMU a bývalý člen kapely Charlie Straight, která měla základnu v Třinci, odkud také Michal pochází. Michal byl „zázračné dítě“ a svou hrou na klavír udivoval už v raném věku, což potvrzovaly vítězství na mnoha klavírních soutěžích. Dnes vystupuje v koncertních síních, festivalech i hudebních klubech v Česku, Německu, Velké Británii, Francii, USA, Jižní Koreji a dalších zemích. Kromě toho komponuje filmovou a scénickou hudbu.

Kytarista Antonín Dlapa je rozkročen mezi žánry - hudební zkušenosti získal spoluprací s pestrou škálou interpretů, od Tonya Graves, Voila!, Sisa Feher & Fehero Rocher, Nina Rosa po známé hip hopové party Prago Union a Chaozz.

Jakub Tengler studoval bicí nástroje na HAMU, JAMU a na univerzitě ve Vídni u Friedricha Ozmece. V roce 2012 byl vybrán na rezidenční pobyt v New Yorku (Music OMI). Kromě Noisy Pots vystupuje s elektronickým projektem Floex, SOČR, nebo jazzovými The Survivors a Jiří Levíček Trio.


27
červenec
JAZZ VE MĚSTĚ | vstup zdarma

JAZZ VE MĚSTĚ | vstup zdarma

So | 17.30
areál frýdeckého zámku

Mezinárodní jazzový open-air festival

JAZZ VE MĚSTĚ se v novém hávu vrací do krásného areálu frýdeckého zámku. Těšte se na opravdovou hudební slavnost zabalenou do všech barev jazzu. Nakonec se nám podařilo zajistit, aby si akci mohl užít opravdu každý. Vstupné po oba dny je ZDARMA. Přijďte ochutnat zajímavou, pohodovou muziku.

PS: Peníze za již zakoupené vstupenky online a přes GoOut vám budou vráceny na účet/kartu.
V případě vstupenek zakoupených osobně na pokladnách: Napište na vladan.literak@kulturafm.cz žádost o vrácení vstupného a nezapomeňte uvést o jaké vstupenky se jedná (jednodenní/dvoudenní), číslo objednávky a číslo účtu, na který vám máme poslat peníze.SOBOTA 27. 7. 2024

16.30  otevření areálu
17.00  NIKA (CZ)
18.30  Marian Friedl & Baroshi (CZ)
20.00  Allison Wheeler - Winterspring ft. Radim Přidal (USA/CZ)
20.50  Hot Brew – Busking mezi lidmi
21.40  Václav Pálka-Jakub Dworak-Szymon Mika (CZ/PL) ft. Robert Wypasek
22.40  Hot Brew – Busking mezi lidmi
23.30  GANNA ft. Vojta Drnek (UA/CZ)
Afterparty | Vulcano Grill House Frýdek-Místek

 Změny programu vyhrazeny.

Info k pátečnímu programu ZDE. 


PARTNEŘI:

Statutární město Frýdek-Místek, SmVaK - Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s., Frýdecká skládka, a.s., Muzeum Beskyd Frýdek-Místek, příspěvková organizace


INFORMACE O ÚČINKUJÍCÍCH

Marian Friedl & Baroshi (CZ)

Účinkující

 • Marian Friedl - zpěv, malý cimbál,  klarinet, píšťaly, dudy
 • Petra Jelénková - zpěv, housle
 • Štěpán Flagar - sopránsaxofon
 • Rostislav Hus - kytara
 • Martin Kocián - kontrabas
 • Michał Wierzgoń - bicí

web Baroshi DSC 2828


...to je jednoduše šťavnatá směs moravské lidové hudby, jazzu, world music a evropské klasické hudby. 

Marian Friedl je mimořádně výrazná a důležitá postava hudební scény našeho regionu. Marian je známý svými syntézami jazzu a folklórní tradice Beskyd, ale zdaleka nejen tohoto regionu. Nicméně ať se pustí do čehokoliv, výsledkem je krásná, hluboká, upřímná hudba s velkým citem k písni, respektem k tradici, ale i odvahou experimentovat. Ne nadarmo je Marian držitelem několik cen Anděl.

Baroshe tvoří jazzové jádro úspěšného ansámblu Beránci a vlci, jehož stejnojmenná deska získala cenu Anděl 2017 v kategorii World Music. Tatáž sestava nahrála také kritikou mimořádně pozitivně přijaté album Vladimíra Javorského Ještě je (Indies Scope 2022), Michał Wierzgoń, Martin Kocián a Štěpán Flagar jsou, stejně jako zbytek kapely, původem z různých koutů Moravskoslezského kraje, odešli ale na studia do Rakouska a dostali se na špici jazzové scény s projekty jako jsou Purple Is the Color nebo Nikol Bóková Trio. Zatímco první dva zmínění se do našeho regionu nedávno vrátili, rodák z Tísku Štěpán Flagar je dnes jedním z nejvyhledávanějších saxofonistů ve Vídni, kde žije a působí.

Repertoár ansámblu zahrnuje písně lidové i autorské, zakořeněné v tradiční hudbě Západních Karpat. Kapela je all-star sestavou Friedlových dlouholetých spoluhráčů a zahraje výběr té nejlepší hudby z jeho předchozích alb, Divé husy (2016), Beránci a vlci (2016), 11 podob lásky (2020), Ruky na dudách (2021) a Flétny nad Oslavou (2022).


Allison Wheeler - Winterspring ft. Radim Přidal (USA/CZ)

Účinkující

 • Daniela Bulatkin - klavír/klávesy
 • Max Makagonov – kontrabas
 • Petr Nohavica – bicí
 • Host: Radim Přidal – kytara

web Allison DSC 4905


Allison Wheeler ze Salinas v Kalifornii je "skladatelka s velkou zvukovou představivostí" (Peter Quinn, Jazzwise UK) a všestranným hlasovým projevem s láskou k tvůrčím výzvám. Její debutové album Winterspring prolíná příběhy lásky, světla a osamělosti do unikátního mixu stylů poháněného širokým vokálem a barevným doprovodem. Wheeler přináší zprávu naděje a růstu uprostřed temnoty, aby našla mír uprostřed vnitřního zápasu a vedla ostatní k tomu samému.

Album vyšlo v roce 2022 u londýnského vydavatelství Ubuntu Music a bylo označeno za "jednu z nejsilnějších písňových kolekcí za posledních několik let" (Jan Hocek, JazzPort). Kritikové ji přirovnávají k umělkyním jako Becca Stevens (Jazz Times) nebo Gretchen Parlato (Jazzwise UK), přesto si však vytváří vlastní a zcela jedinečný svět. Její hudba plynule překračuje žánrové hranice, inspiruje se jazzovými kořeny i talentem ve výtvarném a vizuálním umění a vytváří říši imaginace poháněnou improvizací, nostalgií a láskou k impresionismu.

Allison Wheeler vyrůstala na kalifornském pobřeží. V roce 2014 se zapojila do vzdělávacího programu Monterey Jazz Festivalu a vystoupila na něm se svou vokální skupinou. Poté pokračovala ve studiu jazzového zpěvu na University of Northern Colorado, kde byla součástí nejlepšího tamního vokálního jazzového ansámblu Vocal Lab, se kterým získala tři ocenění v postgraduální kategorii časopisu Downbeat a vystoupila s umělci, jako jsou New York Voices, Aubrey Logan nebo Vertical Voices.

Dnes žije Allison v Česku, kde kromě výuky a koncertování našla také svého manžela, se kterým se čerstvě přestěhovali do našeho regionu. Na koncertě s kapelou v několika skladbách vystoupí Radim Přidal na kytaru.


Václav Pálka-Jakub Dworak-Szymon Mika (CZ/PL)

Účinkující

 • Václav Pálka – bicí
 • Jakub Dworak – kontrabas
 • Szymon Mika - kytara

web whats love trio image1


Toto je ovšem exkluzivní záležitost!

Václav Pálka je dalším rodákem z Moravskoslezského kraje, který odjel do světa, kde působí na špičce hudební scény a hraje a tvoří hudbu, která snese ta přísnější měřítka i ve světovém kontextu. Po studiích na brněnské JAMU Václav odjel studovat do švýcarské Basileje, kde se nakonec i usadil. Ještě na studiích potkal s ostatními členy tohoto tria. A nejsou to hráči ledajací.

Szymon Mika je jednou z vůdčích osobností evropské jazzové kytary v generaci třicátníků, Szymon skutečně posouvá hranice možností jazzové kytary. Je laureátem mnoha prestižních ocenění a jeho umění si všimla i celá řada legend - Peter Bernstein o něm řekl, že je jedním z nejmuzikálnějších hudebníků, které kdy slyšel, Lage Lund ho zase jmenoval jako jednoho ze svých nejoblíbenějších kytaristů, a vyjádřil obavu, že mu jednou přebere všechny koncerty. V Česku Szymon vystupuje zřídka.

Václav Pálka v Basileji vystudoval magisterské studium ve hře na bicí a také v kompozici, které se intenzivně věnuje. Výsledkem je jeho krásné autorské album Poens (2020). Václav si zahrál s velikány světového jazzu, jako jsou Mark Turner, Larry Grenadier nebo Jeff Ballard, kteří mu zároveň předávali znalosti během jeho studií.

Po několika letech odloučení se toto trio znovu potká právě na festivalu Jazz ve městě ve Frýdku-Místku, kam se sjede z New Yorku, Basileje a Krakowa, a zahraje koncert, který opravdu nikde jinde neuslyšíte.


Hot Brew (CZ)

Účinkující

 • Vojtěch Drnek – akordeon, zpěv
 • Štěpán Flagar – saxofony
 • Jan Lacina – kytara
 • Michael Acker – kontrabas

web Hot Brew


Další formace složená z rodáků z Moravskoslezského kraje (až na rumunského kontrabasistu Michaela Ackera), kteří se rozutekli do světa, kde dělají špičkové věci. Akordeonista Vojtěch Drnek žije v Berlíně, Štěpán Flagar ve Vídni a kytarista Jan Lacina po studiích na Janáčkově konzervatoři v Ostravě odešel na pražskou HAMU a už se z Prahy nevrátil. Všichni zmínění pánové působí v řadě skvělých autorských jazzových projektů, ve formaci Hot Brew se však spojili, aby si zaswingovali.

"Čtyřčlenný big band" Hot Brew přináší unikátní přístup k hudbě swingové éry. Písně Counta Basieho, Duka Ellingtona, Sidneyho Becheta a mnoha dalších zazní v neotřelé sestavě saxofonu, akordeonu, akustické kytary a kontrabasu. Jejich svěží autentický swing vás zaručeně roztančí, nebo vám alespoň vykouzlí úsměv na tváři.


GANNA ft. Vojta Drnek (UA/CZ)

Účinkující

 • Ganna Gryniva – zpěv, sampling, djing, fx
 • Vojtěch Drnek – akordeon

web Ganna 1 Credit Dovile Sermokas


Jménem GANNA se prezentuje berlínská zpěvačka a skladatelka Ganna Gryniva. Ta v roce 2002 emigrovala s rodiči z Ukrajiny do Německa a dnes je považována za „jednu z nejpůsobivějších zpěvaček a hudebnic na evropské jazzové a world music scéně“ (rakouský rozhlas Ö1). Její sametový hlas a virtuozita, s jakou s ním pracuje vás uhrane. Ve své sólové show pracuje s živým nahráváním smyček a improvizací na ně, pracuje s přednahranými stopami jako DJ, a výsledek má někdy energii tanečního festivalu, a někdy je zase něžný a hluboký.

Poslední kapelní album HOME jejího etno-jazzového kvintetu bylo hudebním tiskem oslavováno jako „album roku“ (rádio DLF Kultur, DE) a „jazzový vrchol roku“ (rádio Bayerischer Rundfunk, DE). GANNA však na festival přijede se show postaveném z hudby z jejího nového debutového alba KUPALA. Na něm rozvíjí své kulturní kořeny a kombinuje ukrajinský folklór s jazzem, vokální improvizací a elektronickou hudbou. Inspirována folklorními výzkumnými cestami do různých oblastí Ukrajiny se GANNA aktivně zasazuje o mezinárodní šíření kulturního dědictví Ukrajiny.

Album KUPALA vzniklo ve spolupráci se švýcarským bubeníkem Julianem Sartoriusem, ukrajinskou básnířkou Tanjou Maljartschuk a londýnským producentem Tomášem Kašparem, a dostalo se mu rovněž velkého uznání v hudebním tisku: „Jsou to zvuky okouzlující krásy“, rádio BR-Klassik (DE); „Každý může být jen nadšený z její vysoce virtuózní, avšak lidské a přístupné hudby“, časopis JAZZTHETIK (DE); „Jedno z nejlepších alb roku s vědomou touhou zbavit se všech slov ve prospěch nevyslovitelného“. Varianty Magazine (UA). Na festivale s GANNOU v několika skladbách vystoupí akordeonista původem z Budišova nad Budišovkou, dnes působící v Berlíně, Vojtěch Drnek.

GANNA je skutečně mezinárodní interpretka a vystupuje dnes na velkých festivalech po celé Evropě, ať už doma na Ukrajině nebo v Berlíně, tak napříč celým Německem, poslední koncerty hrála ve Stockholmu, Bukurešti, Paříži nebo Rize, pravidelně koncertuje také v Rakousku, Švýcarsku, Dánsku, Řecku, Polsku, pobaltským zemích,, Maďarsku, Slovinsku nebo Jižní Africe. V roce 2019 dokončila jazzové studium na Hudební škole Franze Liszta ve Výmaru, kde studovala u Michaela Schiefela, Jeffa Cascara a Franka Möbuse, a je rovněž držitelkou bakalářského titulu z filozofie na univerzitě v Lipsku.28
červenec
ZBYNĚK TERNER BAND | PROMENÁDNÍ KONCERTY

ZBYNĚK TERNER BAND | PROMENÁDNÍ KONCERTY

Klid nedělního odpoledne, všude zeleň, něco dobrého na zub a k tomu všemu příjemná hudba. Tradiční Promenádní koncerty mají svou neopakovatelnou atmosféru. Každou prázdninovou neděli vám ji nabídneme v místeckých Sadech Bedřicha Smetany.


Zbyněk Terner band je kapela oscilující na pomezí žánrů swingu a moderního jazzu. Místecký park se rozezní nejen již zmíněnými žánry, ale také blues a latinou.


Pořádá: Kultura F≈M

Vstup zdarma

Občerstvení zajištěno

*pouze za příznivého počasí


28
červenec
Půlhodina s varhanami

Půlhodina s varhanami

Ne | 17.00
kostel sv. Jana a Pavla ve Frýdku-Místku
VOX ORGANUM - Půlhodina s varhanami v kostele sv. Jana a Pavla ve Frýdku-Místku.

pulhodina s varhanami 2024 web


02
srpen
PIVOPĚNÍ 2024 | open air festival hudby a piva

PIVOPĚNÍ 2024 | open air festival hudby a piva

Pá | 16.00
Areál textilky Slezan, Staroměstská, Frýdek-Místek

První srpnový pátek a sobota 2024 bude opět ve znamení skvělé hudby, piva a jídla! AREÁL historické TEXTILKY SLEZAN NA STAROMĚSTSKÉ ULICI VE FRÝDKU!PÁTEK 2. 8.

Otevření areálu v 16.00                

17.30 - 18.45                    VLTAVA

19.30 - 20.15                    SLEPÍ KŘOVÁCI

20.45 - 22.00                    VYPSANÁ FIXA

22.30 – 23.30                    SPS


SOBOTA


 • široký výběr minipivovarů z celé ČR
 • stánky s kulinářskými specialitami
 • hudební program, který vás zvedne ze židlí
 • doprovodný "nejen" pivní program


03
srpen
PIVOPĚNÍ 2024 | open air festival hudby a piva

PIVOPĚNÍ 2024 | open air festival hudby a piva

So | 16.00
Areál textilky Slezan, Staroměstská, Frýdek-Místek

První srpnový pátek a sobota 2024 bude opět ve znamení skvělé hudby, piva a jídla! AREÁL historické TEXTILKY SLEZAN NA STAROMĚSTSKÉ ULICI VE FRÝDKU!


Sobota 3. 8.

Otevření areálu v 16.00

17.00 - 17.45                    RENÉ SOUČEK & MAREK HLOSTA

18.15 - 19.15                    FLAMENGO Reunion Session

19.45 - 21.00                    MŇÁGA A ŽĎORP

21.15 - 22.15                    FELL ON MAD DAYS

22.45 – 23.45                    ABSOLUT DEAFERS


 • široký výběr minipivovarů z celé ČR
 • stánky s kulinářskými specialitami
 • hudební program, který vás zvedne ze židlí
 • doprovodný "nejen" pivní program


04
srpen
Půlhodina s varhanami

Půlhodina s varhanami

Ne | 17.00
kostel sv. Jana a Pavla ve Frýdku-Místku
VOX ORGANUM - Půlhodina s varhanami v kostele sv. Jana a Pavla ve Frýdku-Místku.

pulhodina s varhanami 2024 web


11
srpen
Půlhodina s varhanami

Půlhodina s varhanami

Ne | 17.00
kostel sv. Jana a Pavla ve Frýdku-Místku
VOX ORGANUM - Půlhodina s varhanami v kostele sv. Jana a Pavla ve Frýdku-Místku.

pulhodina s varhanami 2024 web


18
srpen
Půlhodina s varhanami

Půlhodina s varhanami

Ne | 17.00
kostel sv. Jana a Pavla ve Frýdku-Místku
VOX ORGANUM - Půlhodina s varhanami v kostele sv. Jana a Pavla ve Frýdku-Místku.

pulhodina s varhanami 2024 web


25
srpen
Půlhodina s varhanami

Půlhodina s varhanami

Ne | 17.00
kostel sv. Jana a Pavla ve Frýdku-Místku
VOX ORGANUM - Půlhodina s varhanami v kostele sv. Jana a Pavla ve Frýdku-Místku.

pulhodina s varhanami 2024 web


10
říjen
GRANDE MORAVIA | TENKRÁT NA ZÁPADĚ | Ennio Morricone

GRANDE MORAVIA | TENKRÁT NA ZÁPADĚ | Ennio Morricone

Předplatné Kruh přátel hudby

Prodej vstupenek mimo předplatné pouze přes SMSticket. 

Ve spolupráci s Grande agency s.r.o.


Dokonale vybroušený program nejlákavějších filmových melodií Ennia Morriconeho hraje znamenitý orchestr Grande Moravia Ladislava Pavluše. Celkový dojem z koncertu je navíc umocněn kouzelnými tóny cimbálu a videoprojekcí. Výjimečnost hudby Ennia Morriconeho tkví v tom, že ji chcete poslouchat stále a stále, pokaždé vás nadchne a najdete v ní něco nového.

Grande Moravia Ladislava Pavluše, kapela, která natočila desku s Karlem Gottem, se postupně přerodila až v dnešní velký dvacetičlenný orchestr. Tento orchestr z Kyjova je promyšlený koktejl výborných muzikantů, kteří jsou nadšenými talenty a zároveň zkušenými profesionály.


Účinkují:
Grande Moravia Ladislava Pavluše
sólisté:
Ladislav Pavluš – housle, viola
Ladislav Pavluš jr. – trubka
Ondřej Pavluš – trombon
Alena Kučerová – zpěv

www.grandemoravia.cz


26
říjen
Karel Plíhal

Karel Plíhal

Předplatné HUDEBNÍ LAHŮDKY jaro 2024 

Náhradní termín za zrušený 27. duben 2024.

Karel Plíhal v jedné chvíli dokáže publikum rozesmát veselou básničkou, aby vzápětí posluchače rozněžnil a roztesknil emotivním textem písně.

Jednočlennou kapelu Karla Plíhala posílil skvělý kytarista Petr Fiala, kterého Karel potkal na hudební škole v Hradci Králové. Na Plíhalově koncertě posluchače čeká jemná a hravá poetika, komorní atmosféra, a to vše ve formě inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek uvozujících či doplňujících jednotlivé písničky. A zároveň famózní kytarové umění. 


Vstupné: 350 Kč 

Koncert není vhodný pro děti do 12 let!!!


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Plakát

kFM 24-07-plakat web

Stáhnout

Předplatné

Předplatné podzim 2024 titulka

Stáhnout

Kulturní program

kFM 24-07-web

Stáhnout

Kino Vlast

187 317

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.