Program akcí
Program akcí
Akce pro 25.11.2023
30 LET PÉČE V „JESLÍCH“ A „ŽIRAFĚ"
Naše příspěvkové organizace města Frýdek- Místek poskytují kvalitní služby již 30 let a staly se tak důležitou součástí života obyvatel Frýdku- Místku.
Výstava fotografií zachycuje některé okamžiky postupných změn, které obě organizace v průběhu času zaznamenaly. Dokumentuje především změny „okem viditelné“ a to na budovách, které obě organizace ve správě měly, nebo stále mají.
Frýdecko-místecké Jesle pomáhají již 30 let rodičům skloubit pracovní a rodinný život tím, že zajišťují kvalitní služby péče a stravování pro děti od 1 do 3 let. Péče o děti v této organizaci sahá historicky již do roku 1976, tehdy se zařízení nazývalo Jesle Kolaříkovo sídliště, nicméně jako příspěvková organizace města Frýdek-Místek fungují Jesle právě od července roku 1993. Tedy letošní rok slaví 30 let.
Naše organizace datuje vznik daleko dříve, už v roce 1986, jako nejmladší zařízení Okresního ústavu sociálních služeb pod názvem Centrum pro mentálně postiženou mládež. Cesta nebyla snadná, ale nakonec v roce 1993 požádal Městský úřad ve Frýdku-Místku o převzetí centra pod svou správu. Zřizovací listinou dne 27.10.1992 s účinností od 1.1.1993 byla založena příspěvková organizace Centrum pro mentálně postiženou mládež Frýdek-Místek. Teprve v roce 2006 se organizace přejmenovala a přijala svůj současný název ŽIRAFA- Integrované centrum Frýdek- Místek, p.o.
Jsme ŽI-RA-FA, protože se snažíme, aby naši uživatelé žili společně s námi život provázený radostí a fantazií. Představujeme-li naše služby, vždy se prezentujeme jako organizace rodinného typu, která své služby poskytuje uživatelům, ale snaží se být také v dobrém kontaktu s rodinnými příslušníky uživatelů a jejich opatrovníky. Během této doby prošla organizace řadou změn, ať již podobou zařízení, názvem, zejména kvalitou poskytovaných služeb.
*otevřeno pro veřejnost v běžných otevíracích hodinách kina Vlast
NO BORDERS | Open Air Photography Exhibition
NO BORDERS AWARD vytváří prostor, kde fotografové z různých zemí spolupracují, sdílejí své umělecké projevy a podporují komunitu, která překračuje národní hranice.
Začínající fotografové, vybraní na základě mezinárodního Open Callu se během NBA účastní série virtuálních přednášek s profesionály z Polska, Česka, Slovenska, Maďarska a Ukrajiny. V rámci individuálních konzultací a odborných workshopů získávají zpětnou vazbu a praktické zkušenosti, které jim umožňují úzce spolupracovat a sdílet nápady s mentory a kolegy.
Open Air výstava představuje oceněné fotografie a je prvním zastavením ze série fotografických prezentací výsledků NO BORDERS AWARD v zemích V4. Výstavu doprovází tištěný katalog a online verze, která je ve své digitální podobě inkluzivní platformou pro mezinárodní kulturní výměnu, umožňuje získat vhled do fotografovaných příběhů a témat a usnadňuje mezikulturní výměnu.
NBA napomáhá rozvíjet smysluplný dialog, porozumění a slouží jako katalyzátor rozhovorů o identitě, dědictví a společných zkušenostech prostřednictvím fotografie. Projekt je financován z prostředků Visegrad Fund.
Partnerem projektu pro ČR je Kultura FM