Program akcí

Aktuality

Novinky z kulturního dění

Ta Hakuna: Ještě se máte na co těšit, přátelé

Ta Hakuna: Ještě se máte na co těšit, přátelé

Stř 11.listopad 2020

V srpnu letošního roku absolvovali soutěž Kultury F≈M „Star Up“ na podporu mladých regionálních kapel, ze které vzešli jako vítězové. Ačkoli nyní nemohou naplno hrát ani zkoušet, rozhodně nezahálejí. Již měsíc po soutěži byli zástupci kapely Nikča (zpěvačka) a Kuba (kytara) hosty Českého rozhlasu Ostrava, kde představili část své tvorby a také plány, ke kterým mimo jiné patří i první turné a debutová deska.


Jak jste si užili pocit vítězství v soutěži Star Up a jak jste svůj úspěch oslavili? 

Pozvání si moc a moc ceníme. Kulturo, děkujeme, bylo nám velkým potěšením, že jsme se vám líbili. Pocit to byl až neuvěřitelný. Oslavili jsme to v nové zkušebně, což jsme zároveň spojili s kolaudací.

Otevřely se vám díky tomuto úspěchu nějaké nové cestičky? 

Určitě. Byla to to obrovská zkušenost, které si nesmírně vážíme, otevřelo nám to první dveře, od kterých jsme neměli klíč a díky tomu jsme se dostali do dalších pokojů. It Is important to have keys (úsměv).

Stihli jste ještě před další covidovou  vlnou nějaké živé koncerty? Pokud ano, kde to bylo a jak je hodnotíte?  

Na letošní prosinec jsme plánovali menší turné, ale dali jsme si pravidlo, že nejprve musíme nechat pořádně to těsto nakynout, aby koláče stály za to. Prioritou byl tedy pro nás tvrdý trénink ve zkušebně. Pak se vše zastavilo další covidovou vlnou.

Na čem konkrétně teď pracujete nebo jaké jsou vaše další plány?

Vzhledem k situaci nám nezbývá nic jiného, než se držet vládních nařízení. Zhruba v březnu příštího roku jsme měli v plánu nahrát naše první CD, ale těžko říct, jak dlouho nás covid nechá bez tréninku, od kterého se to všechno odvíjí…

Prvotní základ Hakuny, která vznikla teprve vloni, vytvořila dvojice Nikča a Kuba. Toto spojení je zřejmě osudové, podle toho, co uvádíte v rozhovoru pro hudební pořad ČS. Rozhlasu Ostrava – Harenda. A sice že texty, které píšete vy (zpěvačka Nikča), zapadají skvěle do hudby, kterou složí Kuba. Co k tomu dodat?

Tamtaradaaaaaa... Ještě se máte na co těšit, přátelé.

Při kláních soutěže STAR UP v srpnu letošního roku jste ale už nebyli dva, ale čtyři. Co stálo za tímto rozhodnutím rozšířit se hned o další dva členy?

Potřebovali jsme důvod k tomu, pořídit si dodávku. A pořizovat ji ve dvou je blbost (široký úsměv).

A můžeš tyto dva nové články nějak představit?

Jakub Juchelka- vysmáté bicí, Jakub Stolař- vážná basa.

Kromě toho jste pozměnili i název kapely na Ta Hakuna. Co bylo důvodem?

Důvod byl čistě praktický, pro lepší dohledatelnost.


Vizitka kapely

  • Hned na první zkoušce, která byla 21. února 2019, začalo duo pracovat na písni The keys.
  • O rok později už nahrávali ve studiu čtyři - jako celá kapela – a v tomto počtu chtějí i dále působit.
  • Složení  kapely –Jakub Zeť- Kytara, Jakub Stolař- Basová kytara, Jakub Juchelka- Bicí, Nikol Candrová- zpěv (trochu jim to prý tím jménem kazí J)
  • V srpnu letošního roku zvítězili v soutěži začínajících regionálních kapel Star Up – Contest kapel pořádanou přísp. Org. organizací Kultura F≈M.
  • Již pod novým názvem Ta Hakuna plánují svou debutovou desku a malé turné.


Za kapelu Ta Hakuna odpovídala Nikča Candrová

Připravila Lenka Vašková

Aktuality

Hladáme zájemce o prodej na akci Dětský den
Pá 17.březen 2023

Hledáme zájemce o stánkový prodej s vhodným sortimentem pro Dětský den. Nabízíme prostor těm, kteří mohou nabídnout občerstvení pro děti a jejich rodiče. Přihlášky přijímáme do 5. 5. 2023. Termín akce: Ne 4. 6. 2023, Sady B. Smetany, Místek | čas: 14.00 – 20.00 V případě zájmu nás kontaktujte na telefonním čísle +420 777 728 777 nebo e-mailem na 

číst dál
Terje Vigen - němý film s živou hudbou Jana Žambocha
Po 13.březen 2023

Vážení diváci, pro příznivce artových filmů a nevšedních filmových zážitků máme jednu zcela výjimečnou událost. V pondělí 27. března se v Kině Vlast uskuteční projekce švédského němého filmu Terje Vigen, který v roce 1917 natočil proslulý režisér Victor Sjöström podle básně Henrika Ibsena.  Film doprovodí svou autorskou živou hudbou vsetínský hudebník Jan Žamboch. Na své si tedy přijdou i fanoušci hudební skupiny Žamboši, která za svá vydaná alba získala třikrát ocenění Anděl v kategorii folk. Celý projekt v krátkém rozhovoru přibližuje Jan Žamboch:  1. Kde se vzal nápad opatřit novým zvukovým kabátem právě film Terje Vigen? S návrhem, udělat live zvukovou kulisu k němému filmu přišel Jiří Fiala z Filmového klubu Vsetín. Jsme přátelé a Jiří ví, čeho jsem po hudební stránce schopen, takže mne nemusel vůbec přemlouvat. Ve hře byla ještě, v podstatě komedie, Tarzan. Na to jsem se ale necítil, temnější barvy mi jdou lépe. 2. Co vás na práci na hudbě k filmu nejvíc bavilo, a co bylo naopak nejtěžší? Bylo zajímavé, hledat ve filmu emocionální předěly a reagovat na ně. Sám jsem se občas nějakým zvukem překvapil a to mne na improvizaci baví. Zapojení syntezátoru moog a různých, v reálném čase nahrávaných smyček bylo pro mne dosti těžké, přeci jen jsem spíše kytarista. Celé to byla výzva. 3. Na co se mají diváci a posluchači filmu připravit? Na hodně větrné povětří nad rozbouřeným mořem a na příběh, který má stále co říct.

číst dál
Změna systému rezervací vstupenek
Út 28.únor 2023

Vážení diváci, rádi bychom vás upozornili na změnu v našich Obchodních podmínkách. Od 1. 3. 2023 se mění systém rezervací na veškeré akce pořádané naší organizací, a to bez výjimky. Změny jsou reakcí na opakující se situace, kdy rezervovaná, avšak poté nezakoupená místa blokovala následný prodej vstupenek, tzn. rezervovaná místa již nemohli včas zakoupit diváci, kteří měli zájem o nákup vstupenek online či přišli na akci/pořad v den konání. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás kamkoli se za námi vydáte! V případě dotazů nás kontaktujte na kulturafm@kulturafm.cz. Věnujete prosím pozornost níže uvedenému bodu z aktualizovaných Obchodních podmínek, které naleznete v kompletním znění na  www.kulturafm.cz/obchodni-podminky NOVÉ PODMÍNKY PRO REZERVACE VSTUPENEK Rezervace vstupenek je možná online na www.kulturafm.cz nebo osobně během provozní doby na našich prodejních místech (pobočky TIC F≈M, TIC Frýdlant n. O., hala Polárka, recepce Národního domu a Kino≈Vlast). Rezervace vstupenek na všechny kulturní akce platí 3 dny a 3 dny před konáním akce se automaticky ruší. 3 dny před konáním akce již není možné provádět žádné rezervace. Po dokončení rezervace si zkontrolujte potvrzovací e-mail s číslem objednávky a zda souhlasí všechny údaje. Pozdějším reklamacím nemůžeme vyhovět. Rezervace není platná vstupenka. Vstupenku je nutné uhradit na základě čísla objednávky osobně na našem prodejním místě (pobočky TIC F≈M, TIC Frýdlant n. O, hala Polárka, recepce Národního domu a Kino-Vlast) a to dříve, než vaše rezervace propadne. Rezervace nelze prodloužit ani je hradit online. Pokud chcete rezervaci zrušit, nechte ji propadnout, nebo se s námi domluvte na e-mailové adrese 

číst dál
Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Předplatné 2023

predplatne plakát-A2 TISK page-0001

Stáhnout

Plakát

WEB-kFM23-03-plakat

Stáhnout

Kulturní program

WEB-kFM23-03-program

Stáhnout

Kino Vlast

Snímek obrazovky 2023-03-23 091637

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.