Program akcí

srpen
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1 2 3 4 5 6

Program akcí

Akce pro 29.08.2020

29
srpen
Spoutaná scéna | divadelní festival

Spoutaná scéna | divadelní festival


Každoročně představujeme divadelní festival Odpoutaná scéna. Jenže letos nás překvapila koronavirová pandémie a my se tak rozhodli uspořádat symbolický ročník nazvaný Spoutaná scéna. Oslovené divadelní soubory jsou z řad ochotníků Frýdku-Místku a několik divadel je i z odlehlejších koutů republiky.

Představení se uskuteční v prostorách Národního domu, Nové Scény Vlast, Faunaparku a dalších místech - dle nařízení. 


 PROGRAM / SOBOTA / 29. 8. 2020


10.00

Cirkus plný pohádek / Divadlo Krtek / Zahrada Národního domu


cirkus plný pohádek

Improvizované pohádky nejen pro děti v podání herce Naivního divadla Liberec Marka Sýkory. Na základě několika slov sestaví na místě pohádkový příběh, který pobaví všechny divácké generace
Vstupné: 50 Kč


14.00

Květuška a ježibaba / Divadelní soubor KuKo / Místo konání divadlo Čtyřlístek!!!


květuška a ježibaba

Jedna zlá a líná ježibaba chce pro sebe za každou cenu získat služku. Tímto úkolem pověří Baziliška, který se neštítí žádné špatnosti a ve snaze ji vyhovět, je ochoten slíbit kde co, jen aby byl úspěšný. Jeho cílem se stane chudá Květuška, která jeho slibům uvěří. Brzy však zjistí, že udělala velikou chybu, a všemožně se snaží, dostat se o ježibaby pryč. Má velké štěstí, protože jí na pomoc přijde hodný lesní skřítek a víla. Podaří se jim společně přelstít ježibabu a Baziliška? Podaří se Květušce vrátit se domů?
Pohádka s písničkami je vhodná pro děti od 3 let.

Obsazení:

Ježibaba: Iva Jedličková/ Jarmila Lipková
Bazilišek: Martin Šmíd/ Lukáš Lipka
Květuška: Martina Botorová/ Miroslava Kubalová
Víla: Jana Pališková/ Renata Tomková
Skřítek: Matěj Sikora/ Martin Kovačik
Režie: Lukáš Lipka
Scéna a kostýmy: Iva Jedličková
Hudební režie: Martina Botorová
Technik: Petr Šlechta
Text sleduje: Ludmila Deutscherová/ Jarmila Lipková

Vstupné: 50 Kč


16.00

Vodnická pohádka / Divadlo Feste Brno / Místo konání Zahrada Národního domu!!!


vodnická pohádka

1 kg rýže = až 3000 litrů vody
1 kg hovězího masa = 13-15 tisíc litrů vody
1 kg čokolády = 17 tisíc litrů vody
1 šálek kávy = 140 litrů vody
Klimatická pohádka pro celou rodinu. Výsostně typickou mytologickou postavou české kotliny je vodník: objevuje se často nejen v pohádkách ale i v příbězích pro dospělé, je důležitou postavou takzvaného národního obrození. Výsostně typickým problémem současného Česka je nedostatek vody a neschopnost ji udržet.
Spolu s Karlem Čapkem sledujeme dva vodníky, jimž v řece dochází voda, a je tedy potřeba přijmout jiné povolání: takový vodník může být průvodcem, stavět vodojemy, může být psovodem, závodníkem nebo psát úvodníky. Může být ovšem i obvodním cestujícím, který se snaží přimět lidi k recyklaci užitkové vody a dalším jednoduchým věcem, které zásadně uleví krajině.

Režie: Jiří Honzírek
Hrají: Lucie Ingrová, Daniel Možnar
Hudba: Eva Rohleder
Produkce: Kristýna Břečková, Agáta Přikrylová

Vstupné: v případě konání akce u Ostravice dobrovolné. V případě konání v zahradě ND - vstup 50 Kč


20.00

Rozzuřený /RAGING MAN / Lefi a spol./ Nová Scéna Vlast

*Život jednoho chlapa ve XXII. obrazech

zuřivec
 
Představení o životě amerického boxera Jake LaMotty, jeho slávě, vzestupech
a pádech i rozervaném osobním životě. Tvrdý rovný chlap, který nikdy pro nikoho nešel na zem...
 
Giacobbe "Jake" LaMotta, přezdívaný "Býk z Bronxu" nebo "Zuřící býk"
(* 10. července 1921) je bývalý boxer, vítěz pásu Mistra světa ve střední váze, jehož život byl sporný jak vně tak i uvnitř ringu.
 

Hrají
Jake LaMotta: Jan Lefner
Joe LaMotta: Petr Sedláček
Vikki LaMotta: Anna Polcrová
Irma LaMotta/ novinářka/ Ema 48: Karolína Hýsková

Režie/ scénář: Pavel Gejguš
Kostýmy: Sasanca
Light design: Barbora Filová

Vstupné: 70 Kč29
srpen
Michal Motyčka | Jana Šindelová | HRANOL

Michal Motyčka | Jana Šindelová | HRANOL

So | 18.00

Výstava potrvá do 31. 10. 2020

Hranol ve věži – věž ve věži – se odehrává jako proces, může být efemérní formou zobrazení evokující biblickou věž ze slonoviny, chráněné místo pro snění, časovou kontinuitu i vědomí souvislostí – minuty, hodiny, dny, staletí – mnohočetnou realitu, vnímání a prožívání skutečnosti.
Soustředíme se jen na to podstatné, slovy Miroslava Petříčka: „Vnějšek není vně, nýbrž je uvnitř.“ 
Michal Motyčka a Jana Šindelová

Michal Motyčka se narodil 18. března 1974 v Praze, je umělec a architekt. Absolvoval fakultu architektury ČVUT v Praze (1992–2001), ateliér Sklo v architektuře prof. Mariana Karla na VŠUP v Praze (1995–2000), studijní stáž na Škole architektury prof. Emila Přikryla na AVU v Praze (1999) a studijní stáž na oboru skla na Rhode Island School of Design v Providence v USA (1999–2000). Zabývá se přesahem mezi architekturou a současným vizuálním uměním. Vystavoval mimo jiné v mezinárodně respektovaných muzeích v Corning Museum of Glass, v dánském Ebeltoftu a Aarhusu a v belgickém Lommelu. Od roku 1999 spolupracuje s Václavem Ciglerem.

Jana Šindelová se narodila 23. 7. 1970 ve Šternberku, je vizuální umělkyně, teoretička umění a kurátorka. Studovala výtvarnou výchovu na PdF a Teorii a dějiny umění na FF UP v Olomouci, absolvovala AVU v Praze (Jiří Lindovský, Milan Knížák), a Internationale Sommerakademii v Salzburku u Kiki Smith. Zabývá se kresbou, grafikou a site specific. Od roku 1992 vystavuje na výstavách v České republice i v zahraničí, její práce jsou zastoupeny ve sbírce National Gallery of Art ve Washingtonu, D. C.; Galerie Klatovy / Klenová, v soukromých sbírkách v České republice a v zahraničí. Od roku 2002 spolupracuje s Václavem Ciglerem a s Michalem Motyčkou, společně připravili přes 100 projektů a výstav, a vydali 9 publikací. Je spoluautorkou monografie Václav Cigler: prostory/projekty (2009) a dalších publikací, např. Steven Henry Madoff. Václav Cigler Light and Space in the Garden of Reason (2010), Cigler, Motyčka AKČYTOM RELGIC (2016), Václav Cigler, Michal Motyčka, Jsme 100/We are 100, Otevřený hrob/The open Tomb, Událost místa/Spatial occasion (2018), Václav Cigler Kresby/Drawings (2019), Václav Cigler, Michal Motyčka: Světelné pole/Light Field (2019).


29
srpen
Zrušeno - Kino na výletě 2020 | Maják

Zrušeno - Kino na výletě 2020 | Maják

So | 20.00
Sady Bedřicha Smetany

Vážení diváci,

vzhledem k nepřízni počasí se dnešní projekce letního kina ruší. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás při dalších projekcích.


Maják

Režisér a scenárista Robert Eggers, který na sebe strhl pozornost žánrových fanoušků i vyznavačů artových sfér debutem Čarodějnice, opět spřádá důmyslně vystavěné dílo, které provází pověst strhující divácké podívané, osobité autorské vize i hypnotického klaustrofobního dramatu. Robert Pattinson a Willem Dafoe podávají fenomenální výkony coby strážci titulního majáku ve vyprávění zasazeném na konec devatenáctého století. Soužití větrem a lety ošlehaného, i notně vypitého námořníka a jeho nového nezkušeného asistenta se začne propadat do šílenství a paranoie, zatímco novic poodkrývá okolnosti záhadného osudu svého předchůdce. Strhující kompozice černobílé kamery v kombinaci s precizní zvukovou režií utvářejí přízračnou, ale současně uhrančivou atmosféru, do které se spolu s postavami propadnou také diváci. Eggers vytvořil vrcholně estetickou a všechny smysly atakující podívanou, která v sobě snoubí vytříbenou krásu i dravou krutost.

USA / CAN | drama | 15+ | titulky | 110 min. | vstup ZDARMA


Na místě občerstvení a čepované nápoje.

Více informací na FB a www.kulturafm.cz

Mapa projekčních míst


PROGRAM SRPEN

05. 08. 2020 Autokemp Olešná

Ježek Sonic

07. 08. 2020 Sady Svobody

Daleká cesta

12. 08. 2020 Sokolík

Tenkrát v Hollywoodu

15. 08. 2020 Park pod zámkem

Joker

19. 08. 2020 Faunapark

Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon

22. 08. 2020 Zahrada Národního domu

Amundsen

26. 08. 2020 Textilka Slezan

V síti

29. 08. 2020 Sady Bedřicha Smetany

MajákKultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Magazín

vhled kulturafm-21-leto-web-titulka-1

Stáhnout

Kino Vlast

Kinovlast2207

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.