Vážení příznivci kultury,

v návaznosti na aktuální vládní opatření jsou i nadále pozastaveny všechny kulturní akce, zájmová činnost v kamenných budovách (filmová, divadelní představení, koncerty vážné hudby, výstavy, besedy, nedělní divadélka a kurzy).

Spustili jsme prodej vstupenek na jarní akce:

 • Předplatné 2021 (výběr z celkem 6 předplatitelských skupin)
 • Lady Oskar - 12. 5. 2021
 • Koncert Luboše Pospíšila – 17. 2. 2021
 • Cyklocestování 2021 – 12. - 14. 3. 2021
 • Koncert bratři Ebenové – 29. 4. 2021

Prodej vstupenek je možný pouze online a v pobočkách TIC F-M (dle provozní doby). K zakoupení jsou také dárkové poukazy v hodnotě 250 Kč a 450 Kč s platností do konce roku 2021.

Vstupné za zrušená filmová představení vracíme na základě e-mailové žádosti zaslané na tereza.dosoudilova@kulturafm.cz (součástí e-mailové žádosti musí být foto/scan vstupenek a č. účtu). V případě divadelních a koncertních představení, v rámci předplatného i mimo předplatné, hledáme náhradní termíny. Vstupné za představení s náhradním termínem zůstává v platnosti. V případě kompletního zrušení představení vstupné vracíme, viz postup u zrušených představení.

Knihovna v Národním domě funguje nyní v režimu bezkontaktní výpůjčky. Zájemci si mohou knihy vybrat v katalogu a využít služby "ZÍSKAT" nebo svůj požadavek napsat na e-mail. V případě, že čtenář nemá přístup ke katalogu nebo k e-mailu, nebo potřebuje poradit, může vybrat knihy s knihovnicí telefonicky. Více informací najdete na www.knihovnafm.cz.

Filmové projekce pokračují v online platformě. Informace aktualizujeme na našich webových stránkách www.kulturafm.cz a také na facebooku Kultura F≈M a Kina Vlast.

Přeložená představení - nové termíny/vstupenky zůstávají v platnosti:

 • Transky, body, vteřiny | př. Sk. Ostravská divadla - 12. 1. 2021 ZRUŠENO, náhradní termín hledáme
 • Mandragora | př. Sk. Ostravská divadla – náhradní termín hledáme
 • Jak sbalit ženu | předpl. sk. Chytré rozptýlení - 19. 1. 2021 ZRUŠENO, náhradní termín hledáme
 • Utíkejte, slečno Nituš! | př. sk. Chytré rozptýlení – náhradní termín se uskuteční na podzim 2021.
 • Farana Piano Duo | př. sk. Komorní koncerty – 28. 1. 2021
 • TrioDuBois | př. sk. Komorní koncerty – náhradní termín hledáme
 • The Stringz a Tomáš Savka | př. sk. Kruh přátel hudby - 22. 4. 2021
 • Otec | př. sk. Silné příběhy – termín 7. 4. 2021
 • Náhradní titul za představení 4000 dnů je Oscar pro Emily | př. sk. Silné příběhy – termín 20. 5. 2021
 • Lady Oskar | mimo předplatné - 12. 5. 2021
 • Olympic Permanentní Tour 2020 – 11. 5. 2021
 • Povídání v Zeleném Baru – na pravidelné besedy navážeme v roce 2021.

Informace pro předplatitele:
Prodej předplatného na rok 2021 mimořádně prodlužujeme do konce ledna 2021. Permanentky můžete zakoupit přímo online z pohodlí vašeho domova a také na pobočkách TIC F-M.

Zrušená představení/peníze za vstupné vracíme:
Tři muži na špatné adrese - termín 28. 12. 2020., The Backwards | Beatles Solo Years (koncert se uskuteční v novém termínu 25. 11. 2021).

Taneční kurzy pro mládež (podzim 2020):
Taneční lekce pro všechny mládežnické skupiny budou nahrazeny, kurzovné tedy nebudeme vracet. Informace o náhradních termínech upřesníme na našich webových stránkách a na Facebooku Kultura FM, prosíme tedy o jejich průběžné sledování.

Děkujeme za Vaši přízeň a přejeme příjemný vstup do roku 2021!

Tým Kultura F≈M

Program akcí

Program akcí

Akce pro 14.12.2020

14
prosinec
Kino všemi smysly | Malé oči

Kino všemi smysly | Malé oči

Po | 18.00
Vaše domácnost

DĚTSKÝ FILMOVÝ FESTIVAL MALÉ OČI 2020

O festivalu:

Vydejte se s námi na pořádný filmový výlet. Sedmý ročník dětského filmového festivalu Malé oči přináší náročným zrakům i uším malých diváků opět pestrý a bohatý program - letos s mottem "Cesta je cíl!". Letošní ročník se uskuteční online formou na platformě Moje kino LIVE a Aerovod. Můžete se podívat na minulé ročníky 2019 a 2018. Festival Malé oči pořádá Bio Oko a distribuční společnost Aerofilms.

Den první - Kino všemi smysly

Kino všemi smysly se tentokrát představí ve virtuální podobě. Dětem i dospělým se nabídne možnost podívat se v kinech i na místa, kam se běžný divák nedostane. Kino projdeme s dětmi od pokladny, přes kavárnu, sál až po promítací kabinu.

Po prohlídce bude následovat projekce pohádek Plody mraků a Horor ve škole.

Plody mraků
2017, 11 min
režie Kateřina Karhánková
Pohádkově laděný poetický film o překonávání hranic a odvaze vstoupit do neznáma. Na malé mýtině obklopené temným lesem žijí tvorové, jejichž jedinou potravou jsou semínka, měnící se ve svítící plody. Zvířátka mají často hlad, protože semínka k nim přiletí jen málokdy. Jeden z nich, Chlupáč, se ale odhodlá vstoupit do lesa. 

Horor ve škole 
2017, 12 min
režie Katarína Kerekesová 
Epizoda z nového seriálu Websterovci. Lili je mladá pavoučí slečna, která žije se svou početnou rodinou v útulné pavoučí síti. Čeká ji první školní den a do školy ji má doprovodit její starší bratr, který má ale oči jen pro svou spolužačku. Lily se po cestě do školy ztratí, ale díky tomu narazí na svou budoucí nejlepší kamarádku Emu. Vypořádají se se strachem ze školního strašidla a společně najdou cestu do školy.

ÚVODNÍ PROJEKCE JE ZDARMA!

Přihlásit se na ní můžete dvěma způsoby:

https://sal1.mojekinolive.cz

uživatel: mkl

heslo: Trp5A77hWg1V

Nebo se stačí pouze registrovat předem (do 14.12. do 16:00) na tomto odkaze: https://bit.ly/373BKXD a přístupové údaje vám budou zaslány 30 minut před začátkem streamu

Moje kino LIVE:

Vítáme vás v našem kině u vás doma. Protože vás chceme potkávat a dělat dál společně to, co nás baví, vymysleli v Aerofilms pro všechny kinofily Moje kino LIVE, kde budeme všichni spolu doma v kině. 

Jak to funguje? Kupte si vstupenku, jako byste si kupovali lístek do kina. Prodej lístků končí vždy 30 minut před začátkem představení. Odkaz na stream vám zašleme po ukončení předprodeje.

V online kině platí tato pravidla: Nasát atmosféru našeho kina můžete už 30 minut před začátkem představení. Díky tomu si můžete naplno užít chat před filmem. Film začíná přesně. Po filmu můžete ještě probrat dojmy a filmové zážitky. Kdo nechce, chat používat nemusí, lze ho i vypnout. 

Našimi projekcemi se budeme snažit navodit atmosféru kinosálu se vším, co k němu patří. Čekají vás úvody, reakce diváků, společnost přátel, a zároveň můžete podpořit své oblíbené kino v nelehké době. Hezky se oblečte, těšíme se na vás!


14
prosinec
ONLINE ADVENTNÍ E-KONCERT FBM

ONLINE ADVENTNÍ E-KONCERT FBM

Po | 19.00
online přes Facebook

Filharmonie Bohuslava Martinů zařadila do kalendáře prosincových akcí další on-line koncert. Po prvních úspěšných streamovacích pokusech pro vás nyní chystáme adventní koncert, kterým bychom vám rádi zpříjemnili předvánoční čas.

Program budete moci zhlédnout opět prostřednictvím našeho Facebooku a webových stránek https://fb.me/e/cpPoPvvAY

Program:
Leopold MOZART
Divertimento F dur „Die musikalische Schlittenfahrt“
Wolfgang Amadeus MOZART
Exsultate, jubilate, K.165
Petr Iljič ČAJKOVSKIJ
Louskáček, suita z baletu, op. 71a
Tereza ŠTĚPÁNKOVÁ, soprán
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
Tomáš BRAUNER, dirigent
Die musikalische Schlittenfahrt (v překladu Hudební jízda na saních) je podtitulem Divertimenta F dur Leopolda Mozarta. Autor jej vytvořil v Augsburgu v lednu roku 1756, tedy jen pár dní před narozením svého potomka Wolfganga Amadea. Skladba má v jistém smyslu charakter programní suity a svého času sloužila jako zábavný hudební doprovod k nejrůznějším společenským akcím, oslavám či při stolování. Je tedy krom jiného dokladem toho, že Leopold Mozart měl přinejmenším stejně dobrý smysl pro hudební humor jako později jeho slavnější syn.
Wolfgang Amadeus Mozart absolvoval na přelomu let 1772–73 třetí umělecké turné po Itálii, v jehož rámci mimo jiné uvedl svoji operu Lucio Silla. Vedoucí pěveckou roli této opery tehdy svěřil italskému kastrátovi Venanziu Rauzzinimu, což se později ukázalo býti správným rozhodnutím. Silný vysoký hlas tohoto pěvce totiž Mozartovi natolik učaroval, že skladatel pro Rauzziniho následně vytvořil kompozici Exsultate, jubilate (Jásejte, radujte se), třívěté duchovní moteto komponované pro vysoký hlas s doprovodem orchestru. Skladba byla dokončena v lednu roku 1773 v Miláně, prostupuje jí neskrývaná radost a optimismus a postupně graduje do závěrečného brilantního Alleluia. Pěveckého partu se ujme Tereza Štěpánková, sólistka opery Národního divadla v Praze.
Závěr koncertu obstará orchestrální suita z Čajkovského legendárního pohádkového baletu Louskáček. Hudba doprovázející snový příběh o kouzlu Vánoc, oživlých hračkách či tančících sněhových vločkách se v mnoha zemích stala takřka neodmyslitelnou součástí vánočních svátků. Mezi její hlavní přednosti patří zejména nápadité a mnohdy podmanivé melodie i mimořádná hudební barvitost. Dodnes je proto suita z Louskáčka řazena k nejpopulárnějším dílům orchestrální literatury.

14
prosinec
 TŘI TYGŘI živě z Divadla Mír #25 | YouTube livestream

TŘI TYGŘI živě z Divadla Mír #25 | YouTube livestream

Po | 20.00
online

Štěpán Kozub, Albert Čuba a Robin Ferro budou opět tvořit improvizované scénky podle vašich témat. Ovlivněte dění na jevišti přímo ze svého obýváku! Protože když nemůžete k nám do divadla, musíme my za vámi.


Pokud chcete odměnit Divadlo Mír a Tři Tygry vkukným, můžete odeslat libovolnou částku přes QR platbu, kterou uvidíte ve videu, nebo pod tímto odkazem: http://podporuji.divadlomir.cz


Online událost/ odkaz:


14
prosinec
Havel | Moje Kino LIVE

Havel | Moje Kino LIVE

Po | 20.30
Vaše domácnost

Moje kino LIVE:

Vítáme vás v našem kině u vás doma. Protože vás chceme potkávat a dělat dál společně to, co nás baví, vymysleli v Aerofilms pro všechny kinofily Moje kino LIVE, kde budeme všichni spolu doma v kině. 

Jak to funguje? Kupte si vstupenku, jako byste si kupovali lístek do kina. Prodej lístků končí vždy 30 minut před začátkem představení. Odkaz na stream vám zašleme po ukončení předprodeje.

V online kině platí tato pravidla: Nasát atmosféru našeho kina můžete už 30 minut před začátkem představení. Díky tomu si můžete naplno užít chat před filmem. Film začíná přesně. Po filmu můžete ještě probrat dojmy a filmové zážitky. Kdo nechce, chat používat nemusí, lze ho i vypnout.

Našimi projekcemi se budeme snažit navodit atmosféru kinosálu se vším, co k němu patří. Čekají vás úvody, reakce diváků, společnost přátel, a zároveň můžete podpořit své oblíbené kino v nelehké době. Hezky se oblečte, těšíme se na vás!

SYNOPSE FILMU:

Celovečerní film Havel přináší příběh jedné z nejvýraznějších osob naší historie Václava Havla z jeho disidentských dob, kdy ještě nebyl slavnou osobností. „Portrét státníka nečekejte,“ slibuje režisér Slávek Horák. Film se soustředí na Havlův bouřlivý osobní život, kterému dominuje boj za pravdu a správnou věc, pronásledování, věznění a také milostné vztahy, vlastní pochyby a humor. V centru všeho je pak neobvyklý a o to silnější vztah s manželkou Olgou.

Film Havel se odehrává mezi roky 1968 a 1989 a zachycuje dlouhou cestu a proměnu hlavního hrdiny od lehkovážného a úspěšného dramatika šedesátých let, přes bojovníka za lidská práva v letech sedmdesátých až po vůdčí osobnost sametové revoluce a celosvětovou ikonu. Dějiny jsou ale až v druhém plánu, film Havel nabízí především velký, vzrušující a málo známý příběh, jakých není ve světě mnoho.

ČR | životopisný | 12+ | česky | 100 min. | 100 Kč


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Magazín

kultura-FM png

Stáhnout

Předplatné

brožura web1

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.