Program akcí

prosinec
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Program akcí

Akce pro 07.12.2023

07
prosinec
NÁLADY

NÁLADY

Čt | 00.00
Galerie Pivovar Paskov

Galerie Pivovar v Paskově vás srdečně zve na výstavu autorských obrazů La Franchesky

Speciální host kapela SHAKE_SPIRIT


07
prosinec
NO BORDERS | Open Air Photography Exhibition

NO BORDERS | Open Air Photography Exhibition

Čt | 00.00
Galerie FM, Palackého 133

NO BORDERS AWARD vytváří prostor, kde fotografové z různých zemí spolupracují, sdílejí své umělecké projevy a podporují komunitu, která překračuje národní hranice.

Začínající fotografové, vybraní na základě mezinárodního Open Callu se během NBA účastní série virtuálních přednášek s profesionály z Polska, Česka, Slovenska, Maďarska a Ukrajiny. V rámci individuálních konzultací a odborných workshopů získávají zpětnou vazbu a praktické zkušenosti, které jim umožňují úzce spolupracovat a sdílet nápady s mentory a kolegy.

Open Air výstava představuje oceněné fotografie a je prvním zastavením ze série fotografických prezentací výsledků  NO BORDERS AWARD v zemích V4. Výstavu doprovází tištěný katalog a online verze, která je ve své digitální podobě inkluzivní platformou pro mezinárodní kulturní výměnu, umožňuje získat vhled do fotografovaných příběhů a témat a usnadňuje mezikulturní výměnu.  

NBA napomáhá rozvíjet smysluplný dialog, porozumění a slouží jako katalyzátor rozhovorů o identitě, dědictví a společných zkušenostech prostřednictvím fotografie. Projekt je financován z prostředků Visegrad Fund.

Partnerem projektu pro ČR je Kultura FM


07
prosinec
Staročeské Vánoce | zábavná stezka pro děti

Staročeské Vánoce | zábavná stezka pro děti

Čt | 00.00
zámecký park Frýdek

Zpříjemněte si s dětmi předvánoční období. Vyrazte do Zámeckého parku a objevte prostřednictvím stezky význam zvyků a tradic jednoho z nekrásnějších období roku.
Hrací karty zdarma na pobočkách TIC Frýdek≈Místek nebo na pokladně frýdeckého zámku.

Více info na www.ticfm.cz


07
prosinec
Cvičení pro seniory | ZAHÁJENÍ 14. 9. 2023

Cvičení pro seniory | ZAHÁJENÍ 14. 9. 2023

Čt | 08.30

Cvičení pro seniory se zaměřuje na kloubní pohyblivost, zahrnuje posilovací i protahovací cviky, někdy přidáme dechová cvičení, relaxační techniky nebo vyzkoušíme automasáž. Ke cvičení využíváme i overbally, činky, posilovací gumy, občas cvičíme na židli nebo se židlí. Mnohé prvky připomínají jógu. Cvičení je sestaveno tak, aby nebylo příliš namáhavé, ale přitom si účastníci procvičili a posílili celé tělo.


Kurz vede Věra Řehová

12 lekcí

Cena: 500 Kč/ celý kurz, 50 Kč/ 1 lekce


 K platbě (online) budete automaticky přesměrováni po dokončení registrace. Informace na 778 710 773.


07
prosinec
ADVENTNÍ MĚSTEČKO | Frýdek-Místek

ADVENTNÍ MĚSTEČKO | Frýdek-Místek

Čt | 15.00
Náměstí Svobody  • zvířátka


Adventní městečko pořádá statutární město Frýdek-Místek prostřednictvím Kultura FM, změna programu vyhrazena

07
prosinec
VÁNOČNÍ VÝSTAVA PTAČÍCH BUDEK A KRMÍTEK | vernisáž + beseda

VÁNOČNÍ VÝSTAVA PTAČÍCH BUDEK A KRMÍTEK | vernisáž + beseda

Čt | 17.00
Palouk, Palackého 133

Zveme vás na Palouk na vánoční výstavu ptačích budek a krmítek, kterou pořádáme ve spolupráci se Základní uměleckou školou Frýdek-Místek a Střední školou, Základní školou a Mateřskou školou Frýdek-Místek, příspěvkovou organizací. Během vernisáže proběhne beseda se Zuzanou Hruškovou z Domu přírody Poodří o zimování městských zvířat.

V rámci besedy se dozvíme, jak zvířata zvládají často náročné zimní období, seznámíme se s mnohými druhy, které absolvují daleké cesty do jižnějších oblastí, které u nás spí pravým či nepravým zimním spánkem a také s těmi, kteří u nás zůstávají a nespí. Jak zvířata správně přikrmovat? Čím jim naopak můžeme ublížit? Jak jim nabídnout vhodný prostor k hibernaci nebo co dělat když najdeme spícího živočicha? Přiďte se na Palouk vyptat na všechno co vás o zimování městských zvířat zajímá.

Na samém závěru se setkáme s ježkem a netopýrem rezavým, ukážeme si ideální velikosti úkrytů pro přezimování a některé detaily, které můžeme vidět pouze zblízka.“Vernisáž 7. 12. 2023 | 17.00

Výstava potrvá od 8. 12. 2023 do 29. 2. 2023

VSTUP ZDARMA, volně přístupné z ulice Hlavní


Akce je podpořena nadací Via v programu "Místo, kde žijeme".

web 2Nadace Via PNG-2 1


07
prosinec
TOMÁŠ KOČKO & ORCHESTR | Vánoční koncert

TOMÁŠ KOČKO & ORCHESTR | Vánoční koncert

př. sk. HUDEBNÍ LAHŮDKY | | podzim 2023

World Music s moravskými kořeny U zrodu T.K.&O. stály verše moravského básníka z Valašska - Ladislava Nezdařila. V roce 1999 vydali T.K.&O. debutové album Horní chlapci s jeho zhudebněnými texty, pro které jako básnický jazyk zvolil Nezdařil dialekt moravských Valachů. Zbojníci, hory, vzdor, úcta k tradicím, láska i smrt, jichž je Nezdařilova poezie plná, se stali příštími tematickými okruhy dalších desek T.K.& O. Ty získaly celkem pět nominací na cenu Anděl a dvě ceny Anděl v kategorii deska roku World Music. V prestižní TOP 20 World Music Charts Europe bodovala čtyři alba (Poplór, Cestou na jih, Velesu a Ona). Kapela svou hudbu pevně ukotvenou v moravské tradici koření folkovým vnorem, rockovým nápřahem i metalovými riffy.

Účinkují: Tomáš Kočko - kytara, mandolina, koncovka, zpěv Helenka Vyvozilová - zobcové flétny, dvojačka, housle, cimbál, vokály Libuška Jelénková - viola, housle, vokály, zpěv Pavel Bongo Plch - perkuse, cimbál, vokály Roman Plaširyba - kontrabas, vokály

Cenově zvýhodněné vstupenky pořídíte zakoupením celého cyklu předplatného pro podzim 2023


07
prosinec
SOUZNĚNÍ | xxv. mezinárodní festival

SOUZNĚNÍ | xxv. mezinárodní festival

Čt | 19.00
Evangelický kostel ve Frýdku

Souznění letos ve Frýdku–Místku se skvělou klasikou a netradiční premiérou


Mezinárodní festival
Souznění začne letos už 6. prosince, během pěti dnů nabídne hvězdný program. V evangelickém kostele ve Frýdku zazní druhý festivalový den (7. 12.) i světová premiéra.

Jubilejní už pětadvacátý ročník festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel přinese letos v termínu od 6. do 10. prosince na několika místech Moravskoslezského kraje, který je generálním partnerem festivalu, dosud nebývalou směsici folkloru, popu, folku, rocku a klasiky, okořeněnou živým betlémem, příchodem Tří králů nebo pochůzkami s koledou.

V reprezentativním programu připraveném pro Frýdek–Místek a pořádaném pod záštitou primátora Petra Korče potěší 7. prosince náročné posluchače a diváky mezzosopranistka Eva Dřízgová, sopranistka Veronika Rovná, basbarytonista Gustáv Beláček, cimbalista Daniel Skála a seskupení Aerea Enslemble. Všichni zmínění špičkoví umělci vystoupí v evangelickém kostele ve Frýdku.

„Třešničkou na dortu letošního programu ve Frýdku–Místku je premiéra zcela nové moderní sklady Rorate coeli desuper - Rosu dejte, nebesa shůry od cimbalisty Daniela Skály, který ji zkomponoval pro náš letošní jubilejní ročník,“ doplnil ředitel a dramaturg festivalu Souznění Zdeněk Tofel s tím, že mezinárodně oceňovaný interpret a skladatel, mezi jehož největší skladatelské počiny patří Koncert pro cimbál a komorní orchestrMiniatury pro cimbál a klarinet nebo duet Cimbálové rozepře, se nechal inspirovat textem adventního zpěvu podle knihy proroka Izaiáše. Premiérová skladba zazní v rámci programu Laudamus Te ve frýdeckém evangelickém kostele.

Celý festivalový program otevře 6. 12. od 19:30 ve Studiu I Českého rozhlasu Ostrava koncert Nerez & Lucia. Jednotlivé koncerty, festivalové interprety a on-line prodej vstupenek na koncert ve Frýdku-Místku najdou zájemci na: www.souzneni-festival.cz

Souzneni plakatA2 2023 F-M 12XI-1


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Plakát

kFM 24-07-plakat web

Stáhnout

Předplatné

Předplatné podzim 2024 titulka

Stáhnout

Kulturní program

kFM 24-07-web

Stáhnout

Kino Vlast

187 317

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.