Program akcí

únor
Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1 2 3

Program akcí

Akce pro 08.02.2024

08
únor
NO BORDERS | Open Air Photography Exhibition

NO BORDERS | Open Air Photography Exhibition

Čt | 00.00
Galerie FM, Palackého 133

NO BORDERS AWARD vytváří prostor, kde fotografové z různých zemí spolupracují, sdílejí své umělecké projevy a podporují komunitu, která překračuje národní hranice.

Začínající fotografové, vybraní na základě mezinárodního Open Callu se během NBA účastní série virtuálních přednášek s profesionály z Polska, Česka, Slovenska, Maďarska a Ukrajiny. V rámci individuálních konzultací a odborných workshopů získávají zpětnou vazbu a praktické zkušenosti, které jim umožňují úzce spolupracovat a sdílet nápady s mentory a kolegy.

Open Air výstava představuje oceněné fotografie a je prvním zastavením ze série fotografických prezentací výsledků  NO BORDERS AWARD v zemích V4. Výstavu doprovází tištěný katalog a online verze, která je ve své digitální podobě inkluzivní platformou pro mezinárodní kulturní výměnu, umožňuje získat vhled do fotografovaných příběhů a témat a usnadňuje mezikulturní výměnu.  

NBA napomáhá rozvíjet smysluplný dialog, porozumění a slouží jako katalyzátor rozhovorů o identitě, dědictví a společných zkušenostech prostřednictvím fotografie. Projekt je financován z prostředků Visegrad Fund.

Partnerem projektu pro ČR je Kultura FM


08
únor
Cvičení pro seniory | ZAHÁJENÍ 4. 1. 2024

Cvičení pro seniory | ZAHÁJENÍ 4. 1. 2024

VSTUP ZE ZAHRADY NÁRODNÍHO DOMU

Cvičení pro seniory se zaměřuje na kloubní pohyblivost, zahrnuje posilovací i protahovací cviky, někdy přidáme dechová cvičení, relaxační techniky nebo vyzkoušíme automasáž. Ke cvičení využíváme i overbally, činky, posilovací gumy, občas cvičíme na židli nebo se židlí. Mnohé prvky připomínají jógu. Cvičení je sestaveno tak, aby nebylo příliš namáhavé, ale přitom si účastníci procvičili a posílili celé tělo.


Kurz vede Věra Řehová

12 lekcí

Cena: 500 Kč/ celý kurz, 50 Kč/ 1 lekce


 K platbě (online) budete automaticky přesměrováni po dokončení registrace. Informace na 778 710 773.


08
únor
Pohádky i pro neslyšící děti | Červená Karkulka, O Malence

Pohádky i pro neslyšící děti | Červená Karkulka, O Malence

Čt | 17.00
Knihovna FM

Pokračování cyklu Zákoutí světa Neslyšících ve spolupráci s VIA osob se smyslovým postižením, z. s.
Určeno pro slyšící i neslyšící diváky, jak dětské, tak i ty dospělé. Autorská knižní představení s tematicky zaměřenými workshopy. Přijďte, porozumí opravdu každý. Průvodní slovo: Lenka Hricová.

  • Červená Karkulka – v podání neslyšící herečky Veroniky Slámové
  • Pohádka O Malence – v podání slyšící herečky Karin Pavlove (v prosinci 2023 pro nemoc neodehráno)


Tlumočení do ČZJ bude zajištěno.

8. 2. v 17.00 hodin, pobočka Místek, Hlavní třída 112, Modrý salonek

www.knihovnafm.cz


08
únor
Host Libora Magdoně | Jan Roskovec

Host Libora Magdoně | Jan Roskovec

Jak viděli svět a co chtěli sdělit autoři evangelií? Jak zkoumá postavu Ježíše Krista dnešní věda? O tom bude vyprávět doc. Jan Roskovec, Ph.D.


Jan Roskovec (nar. 1966) je český evangelický teolog a biblista, vysokoškolský pedagog z Univerzity Karlovy a kazatel Českobratrské církve evangelické. Zabývá se nejstarším vývojem křesťanského myšlení, zvláště interpretacemi Ježíše jako původce spásy. Také se účastnil badatelského projektu Jesus Research, zaměřeného k historickým otázkám spojeným s osobou a působením Ježíše z Nazareta a věnoval se v něm problému Ježíšových zázraků a otázce historických látek v Janově evangeliu.

Národní dům, MFS


08
únor
PRAVÝ ZÁPAD | Divadlo Verze

PRAVÝ ZÁPAD | Divadlo Verze

př. sk. CHYTRÉ ROZPTÝLENÍ | jaro 2024

Komedie o dvou bratrech, kteří jsou každý na opačném konci sociálního žebříčku. Lee je tulák a živí ho krádeže. Austin je scénárista a rád by uspěl v Hollywoodu. Bratři se  setkají v domě jejich matky, která je zrovna na dovolené, a zjistí, že vyměnit si role možná není špatný nápad. Bezdomovec Lee tedy zatouží dobýt Hollywood, zatímco Austin chce svůj zajištěný život vyměnit za dobrodružství v poušti. Když se ovšem k jejich touhám přimíchá množství alkoholu, není divu, že matka po svém návratu bude dost překvapená.

Autor: Sam Shepard
Režie: David Prachař
Hrají: Igor Chmela, Jan Zadražil, Jan Potměšil / David Prachař/ Jan Dolanský, Vlasta Peterková
Délka představení: 115 minut vč. přestávky  
Premiéra: 6. 2. 2022


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Plakát

kFM 24-07-plakat web

Stáhnout

Předplatné

Předplatné podzim 2024 titulka

Stáhnout

Kulturní program

kFM 24-07-web

Stáhnout

Kino Vlast

187 317

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.