Program akcí

Program akcí

Akce pro 25.07.2024

25
červenec
Praxe participace beseda a výstava

Praxe participace beseda a výstava

Čt | 17.00
Galerie FM, Palackého 133

Beseda o výhodách i úskalích procesu participace a sdílení veřejného prostoru s městskou architektkou Ing. arch. Lucií Šidlovou a zakladatelem platformy Polychrome Tomášem Čechem.

Lucie Šidlová
vystudovala architekturu v Brně, pak pracovala několik let v arch. atelieru v Praze. Po návratu do rodného kraje byla léta na volné noze a od roku 2022 je hlavní architektkou města Frýdek-Místek. Mimo profesi je nejvíce vytížená svými třemi dětmi, psy a kocourem. Má ráda přírodu, zahradu, výlety, milou a veselou společnost, tvoření všeho druhu, pohodu, víno a saunu. Ráda by přispěla ke kultivaci města FM a vkusu obecně.

Tomáš Čech
Je zakladatelem architektonické platformy POLYCHROME, která nejen navrhuje a staví, ale věnuje se i popularizaci nebo participaci. Snaží se pomáhat veřejným správám, proto od úplného začátku externě spolupracuje s Městským ateliérem prostorového plánování a architektury v Ostravě, pro který připravuje podcast MAPPA vysílá. Stojí za konceptem participativního rozpočtu ZAPOJ FM ve Frýdku-Místku a participaci se věnoval i v rámci společného výzkumného projektu VŠB a OU.


25
červenec
V hlavě 2

V hlavě 2

Ve snímku V hlavě 2 společností Disney a Pixar budou mít diváci znovu možnost se podívat na to, co se právě odehrává v hlavě čerstvé teenagerky Riley. Dějí se zde velké věci – ve velícím centru probíhají neočekávané stavební práce, aby se sem vešli překvapiví noví hosté: zbrusu nové emoce! Radost, Smutek, Vztek, Strach a Nechuť, kterým se už dlouho dařilo mít všechno pěkně pod kontrolou, se ocitají na rozpacích, když se jejich společnost rozroste o Úzkost, Závist, Nostalgii a Nudu …. Film V hlavě v režii Petea Doctera a v produkci Jonase Rivery, uvedený v roce 2015, získal Oscara a cenu Zlatý globus v kategorii Nejlepší celovečerní animovaný film.

USA | animovaný | přístupný | dabing | 96 min. | 150 / 130 Kč


25
červenec
Deadpool & Wolverine (dab.)

Deadpool & Wolverine (dab.)

Wolverine se zotavuje ze zranění, když se setká s hláškujícím Deadpoolem. Spojí se, aby porazili společného nepřítele.

USA | sci-fi | 15+ | dabing | 127 min. | 150 Kč


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Plakát

kFM 24-07-plakat web

Stáhnout

Předplatné

Předplatné podzim 2024 titulka

Stáhnout

Kulturní program

kFM 24-07-web

Stáhnout

Kino Vlast

187 317

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.