Vážení diváci,

Z důvodu zvýšeného výskytu nemocných na COVID-19 KHS Moravskoslezského kraje nařídila mimořádné opatření č. 10 /2020 na území okresů Karviná a Frýdek – Místek. Na základě těchto opatření jsme nuceni zrušit / přesunout vybrané akce pro měsíc červenec. Aktuálně přesouváme koncert Tonyho Ducháčka & Garage (24. 7. / Léto v zahradě), náhradní termín koncertu se uskuteční 21. 8. 2020 od 19.00 v zahradě Národního domu. Do konce měsíce července také rušíme všechny projekce letního Kina na výletě. Věříme, že se situace brzy zlepší. O aktuální programové nabídce vás budeme informovat na našich webových stránkách.

Program akcí

srpen
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1 2 3 4 5 6

Program akcí

Odpoutaná scéna | divadelní festival

10
srpen
Odpoutaná scéna | divadelní festival

Odpoutaná scéna | divadelní festival

ČTVRTEK / PÁTEK / SOBOTA

Permanentky na festival Odpoutaná scéna jsou již vyprodány. Vstupenky na jedntlivá představení jsou stále v prodeji na pobočkách TIC F≈M a vždy hodinu před představením na místě!

Prosím, choďte na představení s předstihem pro pohodlné uvedení do sálu. Vstupenky nejsou místenkové. Děkujeme.

S divadelním festivalem Odpoutaná scéna se letos přesuneme z bývalého areálu textilky Slezan na Těšínské ulici do Sadů Bedřicha Smetany, Nové scény Vlast, Faunaparku, divadla Čtyřlístek a divadelního klubu D.N.A. V předchozích ročnících byl divadelní svátek zaměřen na dospělé publikum. Dnes jsme dramaturgii Odpoutané scény ožvili i o dětský program. Dospělý divák se může tešit na velká pražská divadla se známými tvářemi, alternativní scénu v šapitó a dětský divák si užije pohádky, žonglérskou show, loutkové hřiště zvané Loutkoviště a další. Tři dny divadelních žní, při kterých nebude chybět zábava. Těšíme se na Vás.


Sobota 10. 8. 2019 

15.00 (Zveme i na veřejnou rozcvičku, začíná ve 14.30!)

Improzápas FrMol vs. K.O.P.R.

šapitó v Sadech Bedřicha Smetany

Letos se místní tým FrMol utká v improvizačním zápase s jedním z nejstarších týmu improligy, pražským K.O.P.R.em.

Historie týmu začíná v roce 2004, kdy vznikl tým Kobliha pod vedením Jany Machalíkové na Praze 7. Později se tým přestěhoval na Prahu 8, kde se přejmenoval na Kopřiva (Konečně přemyšlenská improvizace v akci). Po několika letech a změně trenérky (Petra Vodehnalová) se tým definitivně přejmenoval na KOPR (Klub Opravdových Rarit). V současné době tým vede Karolína Stehlíková stále na Praze 8.Za dobu existence týmu jím prošlo spoustu dnes již zkušených hráčů a divadelníků.

Délka představení 120 minut.

Vstupné 100 Kč


15.00

Pravda o zkáze Titaniku | Klub D.N.A.

Divadelní klub D.N.A.

D.N.A. (Divadlo Nadšených Amatérů) založeno únor 2011 – parta skvělých lidí z Frýdku a okolí, která se dala dohromady s cílem – zahrát si divadlo. Vedoucí Luděk Lednický.

Komediální příběh o ztroskotání Tutaniku nabídne nová vysvětlení příčin jeho tragédie.

Režie: Luděk Lednický

Vstupné 80 Kč


17.00

Pozemšťan | Pavol Seriš

šapitó v Sadech Bedřicha Smetany

Bláznivý příběh mimozemšťana, který touží stát se pozemšťanem. Pohybuje se po planetě Zemi a bedlivě nás pozoruje, aby se naučil být jako my. Nemá to ale jednoduché. Jsme totiž podivnější, než si myslel. Podaří se mu pochopit naše chování a zapadnout do společnosti?

Ve své nejnovější autorské inscenaci Pavol Seriš satiricky pohlíží na chaotický svět, který dnešní člověk přijímá jako normu. “Pozemšťan” je divadelní zprávou o lidech 21. století, kteří se dívají všude kolem sebe, jen ne do zrcadla. Fyzický stand-up a komediální pantomima o tom, jak se chováme a jací jsme.

Režie: Hana Mikolášková
Dramaturgie: Matěj Randár
Supervize: Bolek Polívka
Hudba: Tomáš Sukup
Kostýmy: Marcela Ulrichová

Délka představení 60 minut.

Vstupné 100 Kč

Rozhovor s Pavolem Serišem pro Kulturní magazín čtěte zde.


BUGA1045

19.00

Bosé nohy v parku | Agentura Harlekýn

Nová scéna Vlast

Mezi novomanžely to zkrátka správně jiskřá, ať už se hádají či milují.

Líbánky skončily. Mladí novomanželé Viktorie a Pavel se vydávají na dlouhou trať každodenní manželské rutiny a začínají si budovat společné hnízdečko lásky. Jde o to, jak přežít první společnou noc v nezařízeném maličkém bytě v pátém poschodí bez výtahu, kde není ani postel a kam zatéká a fičí a nefunguje topení. Jak vůbec přežít vztah a život ve dvou, když protiklady se, jak známo, přitahují?

Zatímco ona řeší špagety s úžasnou omáčkou z mořských plodů připravené v krajkovém negližé, jeho vzrušuje spíš právnický případ, který mu jako začínajícímu advokátovi svěřili.

Do příběhu mladých novomanželů brzy vstupuje jejich soused, exotický sukničkář Hektor, a Viktoriina konzervativní matka Ester, která znovu zahoří mateřskou láskou. Manželství zažívá opravdový křest ohněm.

Bosé nohy v parku nabízí úžasnou podívanou na první novomanželské trable, které jsou podány s vtipem a nadhledem a divák se baví od začátku až do konce.

Mezi Pavlem a Viktorií to zkrátka správně jiskří, ať už se hádají, či milují.

Nejnovější inscenace divadelní hry Neila Simona, kterou možná znáte z filmového zpracování s Jane Fondovou a Robertem Redfordem.

Režisérka Kateřina Iváková a herečka Veronika Freimanová se znovu setkávají při divadelní spolupráci po předchozí úspěšné inscenaci Příliš drahá Mathilda (společně s Jiřinou Jiráskovou a Vladimírem Dlouhým).

Hrají: Anna Kameníková (Linhartová)/Karolína Vágnerová, Radúz Mácha, Veronika Freimanová, Rudolf Hrušínský
Překlad a režie: Kateřina Iváková
Kostýmy: Anna Kameníková (Linhartová)
Výtvarná spolupráce: Renáta Štefková
Inspice: Karolínka Vágnerová
Technická spolupráce: Lubomír Loubal, Jiří Beneš, Aleš Hnzlíček, Petr Mrázek, Václav Skalník

Vstupné 250 Kč


mg-5814


21.30

Afterpárty / J+J DJs

šapitó v Sadech Bedřicha Smetany


Festivalovou novinkou je program zaměřený na dětského diváka a jeho rodiče. Sobotní odpoledne oživíme dětskými hrátky ve Faunapark.


Program Faunapark 12.00-19.00

Vstupné do areálu 50 Kč, držitelé permanentek mají vstup v ceně. Další program a atrakce v areálu už nejsou zpoplatněny.

Loutkoviště

Loutka+hriště=Loutkoviště. Loutkové hřiště. Pět originální samostojných konstrukcí pro loutkové divadlo s různými kulisami a sadou loutek určených do veřejného prostoru otevřených ke hře a rozvíjení fantazie celé rodiny. Připomínka barokní tradici loutkových divadel, a zároveň nová forma interakce prostor pro zábavu. Otevřená hra pro všechny děti s fantazií i rodiče bez ní.

Bude po celý den.

Cirkus LeVitare - workshop

Rodiče s dětmi si mohou vyzkoušet žonglování s míčky, kuželkami, tyčemi, točení s POIkami a další.

Po žonglérské show, během koncertu.


14.00

Pes a drak | Divadlo 100 opic

Faunapark

Pohádka o pejskovi, kterého všude vyháněli. Nezdálo se totiž, že by - při tom jak vypadal, byl normální. A také že nebyl. Byl totiž kouzelný, což nikdo netušil. Tedy... ani on to netušil. Než to však pejsek zjistil, musel odhalit záhadu létajícího čaroděje, najít krále a zatančit si s drakem. Co taky jiného s takovým drakem dělat, že?


17.00

Žonglérská show | Cirkus LeVitare

Faunapark

Průřez moderním žonglováním.

Jako Moderní žonglér se vám předvede Jan Hlavsa ve své živé žonglérské show. Setkáte se se spoustou humoru, ukázkami mnoha žonglérských disciplín, nebezpečným žonglováním s noži i pochodněmi a balancováním předmětů šokujících velikostí na performerově obličeji. Vystoupení je interaktivní a diváci jsou zapojováni dle situace. Akčnost vystoupení oslovuje dětské publikum, zatímco humor směřuje spíše k dospělejším a pozorným posluchačům a divákům.

Délka 30 - 45 minut, hned po show následuje žonglérský workshop.

18.00 (změna programu za Chytej Ušima)

Skřítek, který to nevzdal | Divadlo 100 opic

Faunapark

Zamilovaného skřítka přenáší láska přes hory a doly. Malý skřítek se vydává do světa, aby našel tu jedinou, paní skřítkovou. A svět je to fantastický. Skřítkožravé květiny, létající žirafa a ryba jménem Ex Machina, které vykukuje z hřbetu kouzelná sprcha. Ta to zachrání.
Prostý příběh o lásce a odhodlání. A bizarní, kouzelný svět, k tomu pár písní a foukání do růžového paraplete.

ČTVRTEK / PÁTEK / SOBOTA


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Magazín

Magazin-WEB

Stáhnout

Kino Vlast

Kino-WEB

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.