Program akcí

prosinec
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Program akcí

Akce pro 11.12.2017

11
prosinec
Adventní městečko

Adventní městečko

Po | 08.00
Národní dům

Záběry z loňského Adventního městečka na fotografiích Lukáše Stona a Josefa Mohyly. Rozsvěcování vánočního stromu, Mikuláš, koncerty a atmosféra vánočních trhů zprostředkovaná čočkou fotoaparátu.


11
prosinec
Hrdinský mýtus: Odloučení - Iniciace - Návrat

Hrdinský mýtus: Odloučení - Iniciace - Návrat

Po | 08.00
Kino Vlast

Grafický cyklus Lukáše Lebedy rozdělený do tří základních částí, které tvoří pomyslný celek – monomýtus. „Hrdinovo mytologické dobrodružství se ubírá obvyklou dráhou, jež opisuje vzorec představovaný přechodovými rituály: Odloučení – Iniciace – Návrat. Hrdina se vydává z každodenního světa do říše nadpřirozených divů, setkává se tam s úžasnými silami a dosahuje přesvědčivých vítězství. Ze svých tajuplných a dobrodružných cest se vrací se schopností prokazovat dobrodiní svým bližním.“ (zdroj: © Joseph Campbell; Tisíc tváří hrdiny)


11
prosinec
Zzzzima

Zzzzima

Po | 13.00
Frýdecký zámek

Výstava přiblíží přírodu v zimním období. Jakým způsobem překonávají nepříznivé podmínky živočichové a rostliny? Víte, jak přezimuje taková sedmikráska nebo papratka? V jaké podobě zimu přečká motýl nebo kam se ukryje skokan? Která zvířata mají zimní spánek, která se přestěhují do teplých krajin a co dělají pro přežití ti ostatní? Je období vegetačního klidu k něčemu dobré?


Na podobné otázky najdete odpovědi na této výstavě.


11
prosinec
Kristián Alexandr Šebek, Uni-Corn / Adventní městečko

Kristián Alexandr Šebek, Uni-Corn / Adventní městečko

Po | 16.00
Náměstí Svobody


Program 11. 12.:

16.00 Kristián Alexandr Šebek & host

17.00 Uni-Corn / ZUŠ


11
prosinec
Přání k mání
Kino
 Premiéra Dětem

Přání k mání

Po | 17.00
Kino Vlast

Humorné vyprávění o několika podobách lásky: o trampotách náctiletého Alberta, který je až po uši – a hlavně neopětovaně – zamilován do sestry svého nejlepšího kamaráda, o lásce mezi Albertovými rodiči, tedy o varietním kouzelnickém duu prožívajícím krizi středního věku, a také o lásce rodičovské, kdy se floutek a lamač dívčích srdcí Bosák junior snaží získat pozornost a lásku svého otce, mocného hoteliéra.


11
prosinec
Milada
Kino
 Premiéra FK

Milada

Po | 19.00
Kino Vlast

Film je inspirován osudem a životem JUDr. Milady Horákové, který se dotkl mnoha lidí. Odehrává se v letech 1937 – 1950 a vypráví příběh ženy, v jejíž životě byly morální principy zakořeněny tak silně, že se často ve svých rozhodnutích řídila více svým svědomím než srdcem, a to i za cenu ohrožení vlastní rodiny a sebe sama.


11
prosinec
Dominika Weiss Hošková a Jiří Hošek: Píseň beze slov / př. sk. KK

Dominika Weiss Hošková a Jiří Hošek: Píseň beze slov / př. sk. KK

Po | 19.00
ZUŠ, Hlavní tř.

Famózní souhra violoncellového dua otce a dcery Hoškových.

Docent Jiří Hošek patří k nejvýraznějším violoncellistům současnosti. Jeho hra je vysoce ceněna zejména pro svou brilantnost a oduševnělost výrazu. Studoval na HAMU i v zahraničí. Zúčastnil se mnoha mezinárodních soutěží, v nichž získal četná ocenění, mj. se stal laureátem Mezinárodní soutěže Pražského jara (1980). Pravidelně koncertuje doma i v zahraničí a natáčí CD. Jeho repertoár sahá od barokní hudby až po modernu, věnuje se též hudbě židovské.

Dominika Weiss Hošková hraje na violoncello od svých čtyř let. Studovala na HAMU ve třídě svého otce. Stala se absolutní vítězkou soutěžního klání o stipendium Yamaha a absolvovala půlroční stáž v Paříži, dále studovala v Izraeli na Jerusalem Academy of Music a navázala doktorandským studiem na HAMU. Úspěšně se účastnila řady violoncellových soutěží a sólově koncertuje s renomovanými tělesy.

Součástí programu bude promítání krátkého filmu o nedávno zesnulé klavíristce, korepetitorce a frýdecké rodačce Boženě Kronychové.

 


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Magazín

Magazin

Stáhnout

Program

Plakat

Stáhnout

Předplatné

predplatne

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.