Program akcí

prosinec
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Program akcí

Akce pro 22.12.2017

22
prosinec
Adventní městečko

Adventní městečko

Pá | 08.00
Národní dům

Záběry z loňského Adventního městečka na fotografiích Lukáše Stona a Josefa Mohyly. Rozsvěcování vánočního stromu, Mikuláš, koncerty a atmosféra vánočních trhů zprostředkovaná čočkou fotoaparátu.


22
prosinec
Hrdinský mýtus: Odloučení - Iniciace - Návrat

Hrdinský mýtus: Odloučení - Iniciace - Návrat

Pá | 08.00
Kino Vlast

Grafický cyklus Lukáše Lebedy rozdělený do tří základních částí, které tvoří pomyslný celek – monomýtus. „Hrdinovo mytologické dobrodružství se ubírá obvyklou dráhou, jež opisuje vzorec představovaný přechodovými rituály: Odloučení – Iniciace – Návrat. Hrdina se vydává z každodenního světa do říše nadpřirozených divů, setkává se tam s úžasnými silami a dosahuje přesvědčivých vítězství. Ze svých tajuplných a dobrodružných cest se vrací se schopností prokazovat dobrodiní svým bližním.“ (zdroj: © Joseph Campbell; Tisíc tváří hrdiny)


22
prosinec
Bijásek: Pohádky pod stromeček
Kino
 Premiéra Dětem

Bijásek: Pohádky pod stromeček

Pá | 09.30
Kino Vlast

Paní zima klepe na dveře i v kině Vlast a přináší nám pohádky se zimní tematikou. Zveme nejmenší diváky a jejich rodiny i mateřské školky na další tradiční bijásek.


Pohádky v pásmu:

Jak šli nadělovat, Vánoce u zvířátek, Divoké sny maxipsa Fíka - O Vánocích, Veselé Vánoce anebo Karlíkovo zimní dobrodružství, Co všechno prožil malý Karlík před štědrovečerní nadílkou, Pan Tau naděluje, Hvězda betlémská.

pohadky pod stromecek


22
prosinec
Zzzzima

Zzzzima

Pá | 13.00
Frýdecký zámek

Výstava přiblíží přírodu v zimním období. Jakým způsobem překonávají nepříznivé podmínky živočichové a rostliny? Víte, jak přezimuje taková sedmikráska nebo papratka? V jaké podobě zimu přečká motýl nebo kam se ukryje skokan? Která zvířata mají zimní spánek, která se přestěhují do teplých krajin a co dělají pro přežití ti ostatní? Je období vegetačního klidu k něčemu dobré?


Na podobné otázky najdete odpovědi na této výstavě.


22
prosinec
Tomáš Kočko & ORCHESTR, Pokustone / Adventní městečko

Tomáš Kočko & ORCHESTR, Pokustone / Adventní městečko

Pá | 16.00
Náměstí Svobody


Program 22. 12.:

16.00 Pokustone

17.00 Tomáš Kočko & orchestr


22
prosinec
Ferdinand
Kino
 Premiéra Dětem

Ferdinand

Pá | 17.00
Kino Vlast

Každý se chová podle toho, jak vypadá, ale s Ferdinandem to je trochu jinak. Ferdinand je velký býk, z něhož jde hrůza. Ve skutečnosti je ale milý a ze všeho nejvíc má rád svou člověčí kamarádku Ninu. Jednoho dnes e však dostane do maléru.


22
prosinec
Špindl
Kino
 Premiéra

Špindl

Pá | 19.00
Kino Vlast

Když na hory, tak do Špindlu. Právě tam vyráží sestry Eliška, Katka a Magda na dámskou jízdu. Mají v plánu si odpočinout a možná i trochu toho milostného dobrodružství. Eliška je v pohodě, ale Katce i Magdě už třicet bylo a jsou pořád single. Objeví se ten pravý v zimním sněhu? Jisté je, že potkají další účastníky a zábavné postavy a během týdenního pobytu pak všechny zavalí lavina milostných i životních lapálií.


22
prosinec
Poslechovka v Zeleném baru

Poslechovka v Zeleném baru

Pá | 19.00
Národní dům

Předvánoční večírek, který poběží až do hluboké noci. Rozlučte se v Zeleném baru s vánočním shonem a nastartujte sváteční období s elektronickou hudbou. Po necelém půlroce rozezní sál IOB z partičky Space is only noise. Překvapení večera bude dvojice říkající si Lovely Panna (deeptech/deep house). Nabitý program doplní PZB DJs.

Hrajeme: 19.00-02.00


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Magazín

Magazin 11

Stáhnout

Program

Plakat 11

Stáhnout

Předplatné

predplatne

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.