Program akcí

listopad
Po Út St Čt So Ne
31 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1 2 3 4

Program akcí

Akce pro 13.11.2022

13
listopad
Datura Match | Veronika Čechmánková

Datura Match | Veronika Čechmánková

Série Datura Match zachycuje zážitek výhry: povznášející euforii, pomíjivé nadšení, dočasné opuštění skutečnosti a opojný pocit, jako by bylo možné vzlétnout.
Durman obecný (Datura Stramonium) je až metr vysoká, jedovatá rostlina, která prostupuje lidskou historií a různými kulturními či okultními zvyklostmi, právě Durman inspiroval Veroniku k vytvoření této série. Manipulované velkoformátové snímky balancují mezi abstrakcí a doslovnou popisností. Jejich silně exponovaná krása, křehkost a euforie však jako by v sobě skrývaly osten nebezpečí.


Veronika Čechmánková se věnuje především proměnám symbolů a tradic v čase, jejich transformací a možnými významy pro současnost. Vybírá vizuální i kulturní prvky z minulosti a zkoumá jejich platnost a možnosti, které rozehrávají v aktuálním kontextu pomocí fotografie, videa, objektu a instalace. Veronika vystudovala magisterský program v ateliéru fotografie a nových médií na FAMU, během studií absolvovala stáže v Joya: AiR Asociación de Arte y Ecología ve Španělsku nebo Residenci Studio Vortex v Arles. Svá díla vystavovala například v galeriích centru současného umění FUTURA, Karlín Studios v Praze, nebo na BF Artist Film Festivalu v Londýně. www.veronikacechmankova.com

Výstava je ke zhlédnutí do 4. 12. 2022 v běžné provozní době kina Vlast.


13
listopad
Fenomén uzdravení dokumentární film

Fenomén uzdravení dokumentární film

Ne | 13.30
SŠ řemesel Frýdek-Místek

Celosvětové aktivity kruhu přátel Bruna Gröninga


Zveme Vás na promítání 3 dílného dokumentárního filmu Fenomén uzdravení. Ve filmu vypovídají osoby uzdravené pomocí učení Bruno Gröninga, známého německého léčitele, který v poválečné době 20. století uzdravil tisíce lidí. Ve filmu hovoří také lékaři a psychologové, kteří se přesvědčili o účinnosti této cesty ke zdraví a harmonii v životě. V současné době učení aplikuje více než 80 tisíc lidí na celém světě a uzdravení i jiné formy pomoci se stále dějí. Organizaci Kruh přátel Bruna Gröninga byla udělena od OSN mezinárodní cena míru. Přijďte se osobně přesvědčit, získat nové informace a rozšířit si obzory, jak pomoci sami sobě nebo svým blízkým se zdravotními nebo jinými obtížemi, které současná věda považuje i za nevyléčitelné. Vstup je zdarma, můžete kdykoli v průběhu promítání odejít. Registrace osob se neprovádí, vše je zcela dobrovolné.


  • Místo konání: SŠ řemesel, ulice Pionýrů 2069 (bazén), 738 01 Frýdek – Místek, 2. patro, místnost 107
  • Datum a čas konání: neděle 13. 11. 2022 od 13:30 hodin do 18:30 hodin (se 2 přestávkami)
  • Vstup volný, dobrovolné příspěvky vítány

Úvodní informace je možné získat např. na www.bruno-groening.org nebo https://www.youtube.com/watch?v=ME4nt1pO5oE&;t=3307s


Pro zájemce bude následovat úvodní přednáška dne 16. 11. 2022, v 17.00 hodin , v místnosti promítání filmu, kde se dozví více praktických informací o aplikaci učení v běžném životě a možnostech umět pomoci sám sobě. Opět bezplatně.


13
listopad
LETEM SVĚTEM S MALÝM PTAČÍM KABARETEM | Řád Červených nosů
Divadlo
 Tip Dětem

LETEM SVĚTEM S MALÝM PTAČÍM KABARETEM | Řád Červených nosů

Ne | 15.00
Nová scéna Vlast

Písničky, scénky, říkanky a tanečky:
Asijský jeřábův závod s větrem, interview s tučňáky z Antarktidy, jihoamerický karneval s papoušky, severoamerický gangsterský příběh krocana a slavíka, jak vzniknul australský ptakopysk, strhující africký rytmus pštrosů i šanson evropských vrabců. To vše uvidíte a uslyšíte a navíc si s námi i zazpíváte a zatančíte.


  • Vstupné 80Kč


NEDĚLÍ DIVADÉLKA


13
listopad
Kvík

Kvík

Ne | 17.00

Rezervacím vstupenek na filmová představení končí platnost o půlnoci v den konání projekce.

Devítiletou Babs čekají tyhle prázdniny hned dvě báječné věci. Nejdříve zjistí, že ten starý pán s velkým kufrem, který se znenadání objevil u nich doma, je její dědeček, o kterém nikdy neslyšela. A hlavně – děda Tuitjes jí dá k narozeninám roztomilé malé prasátko. Jenomže Kvík, jak se tenhle dáreček jmenuje, je přeci jenom čuník a Babs si ho může nechat jen pod podmínkou, že absolvuje výcvik s dalšími domácími mazlíčky. Vycvičit Kvíka není vůbec snadné, ale Babs je šťastná a prožívá s dědou a svým malým růžovým kamarádem báječné léto… dokud děda nezmizí i s Kvíkem. A dokud se v dědově kufru nenajde přístroj na výrobu sekané. Má s tím snad něco společného blížící se soutěž o nejlepší klobásu?

NL | animovaný | přístupný | dabing | 72 min. | 140 / 120 Kč


13
listopad
Black Panther: Wakanda nechť žije (tit.)

Black Panther: Wakanda nechť žije (tit.)

Ne | 19.00

Rezervacím vstupenek na filmová představení končí platnost o půlnoci v den konání projekce.

Královna Ramonda (Angela Bassett), Shuri (Letitia Wright), M’Baku (Winston Duke), Okoye (Danai Gurira) a Dora Milaje (Ivy Haralson) bojují o ochranu svého národa před zasahujícími světovými mocnostmi poté, co se rozšířily zprávy o smrti krále T’Chally. Zatímco se obyvatelé Wakandy snaží přijmout svou další kapitolu, hrdinové se musí spojit a s pomocí Nakii (Lupita Nyong'o) a Everetta Rosse (Martin Freeman) vytvořit nový svět pro království Wakanda.

USA | sci-fi | přístupný | titulky | 160 min. | 140 Kč


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Plakát

kFM24-06-plakat web

Stáhnout

Předplatné

Předplatné podzim 2024 titulka

Stáhnout

Kulturní program

kFM24-06-titulka

Stáhnout

Kino Vlast

Snímek obrazovky 2024-06-19 094804

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.