Program akcí

listopad
Po Út St Čt So Ne
31 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1 2 3 4

Program akcí

Akce pro 20.11.2022

20
listopad
Datura Match | Veronika Čechmánková

Datura Match | Veronika Čechmánková

Série Datura Match zachycuje zážitek výhry: povznášející euforii, pomíjivé nadšení, dočasné opuštění skutečnosti a opojný pocit, jako by bylo možné vzlétnout.
Durman obecný (Datura Stramonium) je až metr vysoká, jedovatá rostlina, která prostupuje lidskou historií a různými kulturními či okultními zvyklostmi, právě Durman inspiroval Veroniku k vytvoření této série. Manipulované velkoformátové snímky balancují mezi abstrakcí a doslovnou popisností. Jejich silně exponovaná krása, křehkost a euforie však jako by v sobě skrývaly osten nebezpečí.


Veronika Čechmánková se věnuje především proměnám symbolů a tradic v čase, jejich transformací a možnými významy pro současnost. Vybírá vizuální i kulturní prvky z minulosti a zkoumá jejich platnost a možnosti, které rozehrávají v aktuálním kontextu pomocí fotografie, videa, objektu a instalace. Veronika vystudovala magisterský program v ateliéru fotografie a nových médií na FAMU, během studií absolvovala stáže v Joya: AiR Asociación de Arte y Ecología ve Španělsku nebo Residenci Studio Vortex v Arles. Svá díla vystavovala například v galeriích centru současného umění FUTURA, Karlín Studios v Praze, nebo na BF Artist Film Festivalu v Londýně. www.veronikacechmankova.com

Výstava je ke zhlédnutí do 4. 12. 2022 v běžné provozní době kina Vlast.


20
listopad
Princezna zakletá v čase 2

Princezna zakletá v čase 2

Ne | 10.00

Rezervacím vstupenek na filmová představení končí platnost o půlnoci v den konání projekce.

Mladá alchymistka Amélie (Eliška Křenková) získává zakázanou kouzelnou moc: dokáže částečně ovlivňovat tok času. Zneužívání nových schopností ji však rozštěpí v čase a Amélie ze současnosti se tak setkává s Amélií z minulosti, která ji od té chvíle provází na každém kroku. Z dávno zapomenutých temnot času navíc povstává nová hrozba, alchymista nazývaný Pán run (Ján Jackuliak), jenž touží získat vládu nad veškerou magií v Oberonu. Aby se mu to podařilo, musí Amélii připravit o vládu nad časem. Amélie se spolu se svými nerozlučnými přáteli princeznou Ellenou (Natalia Germani) a princem Janem z Calderonu (Marek Lambora) vydává do kouzelného města jménem Ayra, kde sídlí Společenstvo alchymistů, které se zapřísáhlo magii ochránit. Po jeho boku se Amélie musí postavit nejen dosud nejmocnějšímu protivníkovi, ale také svojí vlastní touze po zakázané moci.

ČR | fantasy | přístupný | česky | 135 min. | 140 / 120 Kč


20
listopad
SMOLÍČEK A JEZINKY | Divadlo Kejkle
Divadlo
 Tip Dětem

SMOLÍČEK A JEZINKY | Divadlo Kejkle

Ne | 15.00
Nová scéna Vlast

Připravte se na fotbálek, na vstávání se sluníčkem a dozvíte se kdo je „Smolda a Slůňo“. Jezinek se bát nemusít. Neuvěříte, co si vymyslí, aby se dostaly ke Smolíčkovi, ale i když jsou, jak říká jelen: zlé, škaredé a lstivé, všechno dobře dopadne. Bude se vařit, tančit i učit psát a číst…tak vzhůru do pohádky. Někdo se stane stromem, někdo muchomůrkou, někdo mraveništěm, a všichni se naučí, jak přivolat jelena.


  • Vstupné 80Kč


NEDĚLÍ DIVADÉLKA


20
listopad
Snow Film Fest 2022

Snow Film Fest 2022

Zažij dobrodružství na plátně svého kina!

Snow Film Fest přináší ty nejlepší zimní cestovatelské a sportovní filmy z celého světa i z domácí produkce.


PROGRAM

17.00 Filmový blok I: Bez pádla

18.00 ALPINISMUS NA PARAGLIDU – broušení horského diamantu | Beseda Juraja Koreňa

Spojení horolezeckého výstupu a paraglidového letu namísto sestupu, kombinace dvou extrémních disciplín do jednoho výkonu, klenotu mezi životními zážitky … a ještě více … v nejstrmějších severních stěnách Alp, v zimních podmínkách a ještě k tomu sólo. Je třeba pochopit lstivost ledu, sněhu a rozpadajících se stěn a pak záludnost větru, který tě má na padáku snést do údolí … být na vrcholu s padákem ještě neznamená, že to dokážeš. O této bláznivé disciplíně nám přijede povědět Juraj Koreň Ďurifuk ze Slovenska.

20.30 Filmový blok II (kafé): Náruč severu, Innsbruck. Powder. People., Ledový tanec na Godafossu

20.30 Filmový blok III: Stoupání, Prozíravost, Jyrgalan, Pro vrchol až na konec světa

Vstupné 230 Kč permanentka / 140 Kč pouze beseda


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Plakát

kFM24-06-plakat web

Stáhnout

Předplatné

Předplatné podzim 2024 titulka

Stáhnout

Kulturní program

kFM24-06-titulka

Stáhnout

Kino Vlast

Snímek obrazovky 2024-06-19 094804

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.