Program akcí

září
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1

Program akcí

Akce pro 14.09.2023

14
září
Svět přes objektiv fotoaparátu

Svět přes objektiv fotoaparátu

Čt | 00.00
Paskov

Výstava Radka Špoka


"K fotografov
ání jsem se začal poprvé věnovat ve 14 letech, když mi otec zapůjčil svou Flexaretu a vysvětlil, jak ji ovládat, že existuje nějaká clona, čas..., jak vyvolat film.  
Později,když mi bylo necelých 18 let, jsem si opatřil Ljubitěla. O
patřil mi ho otec na půjčku, kterou jsem mu musel splácet Pentacon six, který  jsem dlouho poúžival. Pak různé problémy a nějaký ten rok pauza. Fotil jsem jen zřítka. Pak první digitál. Uběhlo  mnoho let a já začal zase aktivněji fotit. S digitálním kompaktem.   
Zatoužil jsem po zrcadlovce. Mohl jen si dovolit jen APS-C. 
Pak
účast na první výstavě.

Necelý rok používám plnoformátovou bezzrcadlovku Canon R. Fotím vše, co se mi líbí, nebo se mi zdá zajímavé.

Vernisáž výstavy 25. 8. | 17.00 hod. | Panský pivovar
Výstava potrvá do 21. 9.

14
září
Cvičení pro seniory | ZAHÁJENÍ 14. 9. 2023

Cvičení pro seniory | ZAHÁJENÍ 14. 9. 2023

Čt | 08.30

Cvičení pro seniory se zaměřuje na kloubní pohyblivost, zahrnuje posilovací i protahovací cviky, někdy přidáme dechová cvičení, relaxační techniky nebo vyzkoušíme automasáž. Ke cvičení využíváme i overbally, činky, posilovací gumy, občas cvičíme na židli nebo se židlí. Mnohé prvky připomínají jógu. Cvičení je sestaveno tak, aby nebylo příliš namáhavé, ale přitom si účastníci procvičili a posílili celé tělo.


Kurz vede Věra Řehová

12 lekcí

Cena: 500 Kč/ celý kurz, 50 Kč/ 1 lekce


 K platbě (online) budete automaticky přesměrováni po dokončení registrace. Informace na 778 710 773.


14
září
OCEANIE – z cyklu Umění napříč kontinenty, přednáška o umění

OCEANIE – z cyklu Umění napříč kontinenty, přednáška o umění

Čt | 17.00
Knihovna FM

Oceánie je rozsáhlou oblastí tisíce ostrovů, etnik a kulturních priorit. Pro většinu Evropanů exotika zahalená tajemstvími. Vydejme se za vybranými domorodými civilizacemi. Poznejme vzdálené ostrovy, mizející místní kulturu, obřady, pestrou mozaiku různý etnik, z nichž mnohé stále žijí tradičním způsobem života i přes narůstající tlak civilizace.Přednáší PhDr. Věra Strakošová, ve spolupráci s PSPVU F-M za podpory Statutárního města Frýdek-Místek

pobočka Místek, Hlavní třída 112, Modrý salonek


14
září
Amadeus | Těšínské divadlo | Česká scéna

Amadeus | Těšínské divadlo | Česká scéna

Čt | 18.30

Skvělý dramatik, proslulá hra, strhující téma, silné emoce, zápas o nesmrtelnost a namísto zbraní hudba.

Vídeň pochmurných listopadových dnů roku 1823. Hudební skladatel Antonio Salieri se těšil slávě a obdivu nejvyšších společenských kruhů monarchie, ale jen do chvíle, než se objevil Mozart. Nafoukané, nezralé děcko, které kašle na společenský řád a do centra pozornosti staví jen sebe a svou hudbu. Okamžik, kdy ji Salieri poprvé uslyšel, pro něj znamenal nemilosrdné prozření. Neexistuje žádný důkaz o tom, že by Salieri svého geniálního soka na hudebním poli skutečně zavraždil. Ale pravda básníků je jiná než pravda životopisců a mnohdy je to pravda hlubší. Shafferův Amadeus totiž není jen příběhem dvou skladatelů konce 18. století. Je to příběh o strhující konfrontaci geniality a průměrnosti zachycující věčně se opakující střet talentovaných a jedinečných osobností s malostí okolí. Je to drama o velikánech lidstva i o nás samotných.Režie: Stanislav Slovák
Hrají: Ondřej Frydrych, Kryštof Malec, Barbora Sedláčková, Denis Kuboň, Miroslav Liška, Miloslav Čížek, Vítězslav Kryške, Petr Sutorý, Tomasz W. Przybyla, Tomáš Hába, Jiří Krupica, Eliška Adamovská, Bára Vidomská a další

Vstupné: 250 Kč

www.tdivadlo.cz


14
září
Host Libora Magdoně | zoolog Jiří Moravec

Host Libora Magdoně | zoolog Jiří Moravec

O setkávání s plazy a obojživelníky v amazonské přírodě se zoologem, herpetologem, RNDr. Jiřím Moravcem, CSc. Co je možné vidět a co přehlédnout v Amazonii, jaká jsou setkání s plazy a obojživelníky v divoké přírodě i jak se pořádají muzejní sbírky.


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Plakát

WEB-kFM24-04-plakat

Stáhnout

Předplatné

Předplatné Jaro 2024

Stáhnout

Kulturní program

WEB-kFM24-04-brozura

Stáhnout

Kino Vlast

web zadní strana

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.