Vážení diváci,

Z důvodu zvýšeného výskytu nemocných na COVID-19 KHS Moravskoslezského kraje nařídila mimořádné opatření č. 10 /2020 na území okresů Karviná a Frýdek – Místek. Na základě těchto opatření jsme nuceni zrušit vybrané akce pro měsíc červenec. Aktuálně rušíme koncert T. Kočka & Orchestru (3. 7. 2020 / 20.00 / zahrada Národního domu) a projekci letního Kina na výletě (1.7.2020 / 20.00 / Yesterday / zahrada Národního domu). Věříme, že se situace brzy zlepší. O aktuální programové nabídce vás budeme informovat na našich webových stránkách.

Program akcí

únor
Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1 2 3 4

Program akcí

Akce pro 02.02.2018

02
únor
Poslechovka

Poslechovka

Pá | 08.00
Národní dům

Výstava fotografií Ondřeje Pohludky, fanouška a dvorního fotografa hudebních akcí Poslechovka v Zeleném baru, které zachycují scénu místních DJs a párty v pověstném Zeleném baru v přístavbě Národního domu i v altánku ve Smetanových sadech. Portréty, momentky a záběry detailů v nečekaných kontextech.


02
únor
United colours 750 F≈M

United colours 750 F≈M

Pá | 08.00
Kino Vlast

Fotografie dokumentující loňský streetart festival. V roce 2017 umělci změnili svými barevnými obrazy ráz podchodu u Malého náměstí, stěn u haly Polárka a podchodu pod ulicí Beskydská.


02
únor
Scandi: Tak pravil Bůh

Scandi: Tak pravil Bůh

Pá | 17.00
Kino Vlast

Jízlivý, sarkastický a dojemný rodinný portrét inspirovaný slavnou biografií dánského dramatika Jense Blendstrupa je zasazený do druhé poloviny 80. let, do doby, kdy explodoval Černobyl. Zachycuje nevšední rodinu, kterou pevnou rukou řídí podivínský psychiatr Uffe, muž mnoha podivných zálib.

Webbaner-Scandi


02
únor
Scandi – Přehlídka současného severského filmu

Scandi – Přehlídka současného severského filmu

Pá | 17.00
Kino Vlast

Letos poprvé zavítá přehlídka severských filmů Scandi i k nám. Severské filmy v posledních letech sklízejí úspěch nejen na mezinárodních festivalech ale také u diváků, které si získávají svým nekompromisním černým humorem, originálními kriminálními případy a napínavými thrillery. Přehlídka proběhne od 2. do 3. února a zaměří se na dánský film. Během festivalu uvedeme hned tři exkluzivní předpremiéry dánských filmů.


Pá 2. 2.   17.00   Tak pravil Bůh

Pá 2. 2.   19.00   Darkland

So 3. 2.   10.00   Jo Nesbo: Doktor Proktor a prdící prášek

So 3. 2.   16.30   Únos

So 3. 2.   19.00   Sámská krev

So 3. 2.   21.00   Potvora

Tak pravil Bůh, černá komedie Henrika Rubena Genze, zachycuje nevšední rodinu, kterou pevnou rukou řídí podivínský psychiatr Uffe, muž mnoha bizarních zálib.

V čistokrevném revenge thrilleru Darkland se zase úspěšný kardiochirurg Zaid vydává na cestu pomsty organizovanému zločinu, který stojí za smrtí jeho bratra. Film natočil Fenar Ahmad, dánský režisér iráckého původu narozený v Brně.

Třetí dánskou novinkou je komorní drama Potvora, ve kterém režisér Christian Tafdrup zachycuje nerovný vztah nejistého a nezralého Rasmuse a suverénní Marie. Film nabízí civilně natočený portrét dvou lidí, kteří nedokáží být spolu, ale ani jeden bez druhého.

V sobotu si pak připomeneme úspěšné snímky předešlých let. Působivý dramatický debut Sámská krev Amandy Kernell, který získal prestižní LUX Prize za rok 2017, a napínavé drama Únos Tobiase Lindholma zachycující osudy posádky zadržené somálskými piráty.  

A v neposlední řadě máme i netradiční filmový zážitek pro dětské diváky. Autor kultovních thrillerů Jo Nesbø má i jiné záliby. Pro děti i (ne)dospělé stvořil postavu bláznivého Doktora Proktora (Doktor Proktor a prdící prášek), se kterou diváci mohou prožít ztřeštěná dobrodružství v sobotu dopoledne.  

Vstupenky na jednotlivé projekce bude možné zakoupit online na www.kulturafm.cz, na pokladně kina Vlast, nebo na pobočkách BIC. V prodeji budou také permanentky za cenu 420 Kč, které umožňují vstup na všechny festivalové projekce v kině Vlast.

Webbaner-Scandi


02
únor
Scandi: Darkland

Scandi: Darkland

Pá | 19.00
Kino Vlast

Úspěšný kardiochirurg Zaid má důvod k oslavě: spolu se svou ženou očekávají přírůstek do rodiny. Společnou oslavu v kruhu přátel však nečekaně přeruší návštěva Zaidova bratra Yasina, který se dostal do problémů kvůli organizovanému zločinu. Poté, co mu Zaid odmítne poskytnout pomoc, Yasin je drasticky potrestán vůdcem gangu. A protože policie má pro nedostatek důkazů ruce svázané, rozhodne se Zaid zjednat spravedlnost sám. Darkland je stylovou variací na revenge thriller.

Webbaner-Scandi


02
únor
Ples GPB

Ples GPB

Pá | 19.00
Národní dům


Ples GPB je tady znova!!!


Neuvěřitelně to letí! Další rok utekl jak voda a nás čeká další ples GPB. Loňský ročník se nesl v duchu tajemna, předešlý v duchu 120-tého výročí. Letos chceme navázat na dva uplynulé ročníky a doufáme, že dokážeme ples zase o kousek posunout!

Připravili jsme si pro Vás vynikající program, snažili jsme se vybírat z těch nejlepších kapel, nebudou chybět ani perfektní vystoupení, kouzelnické číslo, fotokoutek, koktejl bar, a mnoho dalšího...

Stylovým večerem Vás bude provázet 17cti členná orchestrální skupina Big Blast Band, jako hlavní číslo vystoupí skupina Mirai (letošní trojnásobný SLAVÍK) a nebudou chybět ani další absolventské kapely, které zažily školní atmosféru na vlastní kůži.

Jste srdečně zváni, přijďte zavzpomínat na společné školní zážitky, sejděte se zase po roce se spolužáky a dejte si skvělé pivo "bezručák" nebo třeba koktejl v koktejl baru.


Sdílejte a přihlašujte se na naší FB události, abychom věděli, s kým se napevno počítá:)


https://www.facebook.com/events/907801522729628/


Budem se těšit a za celou školu zdraví!
Mirai, Mikuláš a Kuba!

Vstupenky online zde:

https://www.evolutionbrothers.cz/10-ples-gymnazia-petra-bezruce/


02
únor
Monkey Business ve STOUNU

Monkey Business ve STOUNU

Pá | 21.00
Stoun

Monkey business

Nejlepší česká funky kapela opět ve Stounu. 

Více informací na webu:

http://stoun.cz/


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Magazín

magazin-web

Stáhnout

Kino Vlast

Kino-WEB

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.