Program akcí

září
Po Út St Čt So Ne
31 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1 2 3 4

Program akcí

Akce pro 18.09.2020

18
září
Šarlatán

Šarlatán

Pá | 17.30

Strhující životopisné drama výjimečného muže obdařeného léčitelskými schopnostmi na pozadí dobových událostí. Příběh je inspirován skutečnými osudy léčitele Jana Mikoláška, na kterého se v průběhu několika desetiletí obracely s prosbou o pomoc tisíce lidí ze všech společenských vrstev včetně nejvýznamnějších osobností politického i kulturního života. Mikolášek je člověk bez odborného lékařského vzdělání, ale s nevšedním a nevysvětlitelným nadáním diagnostiko­vat a pomocí bylinek léčit nemoci, se kterými si ani doktoři nevědí rady. Jeho mimořádné schopnosti jsou však vykoupeny bojem s vlastními démony. Léčitelství je jeho vnitřní spásou a ochranou před sebou samým…

ČR / IRL / PL / SR | životopisný | 12+ | česky | 118 min. | 140 Kč


18
září
Literárně hudební večer se zlínskými umělci

Literárně hudební večer se zlínskými umělci

Pá | 18.00
Galerie Věž
Literárně-hudební večer se zlínskými umělci:
Janem Slovákem, Pavlem Preisnerem a Miroslavem Šamanem Černým
Medailonky:

Pavel Preisner

Výtvarný pedagog, básník, ilustrátor a malíř se narodil 24. 11. 1970 ve Zlíně. Pavel Preisner studoval na Pedagogické fakultě UP v Olomouci, obor výtvarná výchova a ruský jazyk, pak přešel na jazyk francouzský a studia ukončil na samostatném oboru výtvarné výchovy pro základní umělecké školy, graduoval v roce 1993 v magisterském studiu. V roce 1993 založil výtvarné romantické sdružení ROMAN, společně s kolegy ze studií Alešem Szotkowskim a Michalem Navrátilem. V roce 1966 vyšla v brněnském nakladatelství Host první Preisnerova sbírka poezie pod názvem Ulomili, kterou autor sám ilustroval a je spoluautorem básnické sbírky Hodina Hora (1998). V nakladatelství Host vydal také sbírku Usuch a později (2005) v nakladatelství M.A.P.A. poetické texty Budem Nudlit. Dále vyšlo Cosi s čímsi (2016), Srst smrku Archa (2020) s fotoilustracemi Libora Stavjaníka a v druhé polovině září 2020 se chystá vydání dalších textů s názvem "Kůstky stébel" v nakladatelství Jaroslava Kovandy JáSám.

Jan Slovák

Kreslíř, grafik, řezbář, básník a spisovatel Jan Slovák, rodák z Pradliska, ležícího v údolí mezi Zlínem a Luhačovicemi, se narodil 18. 12. 1957. V letech 1972–1976 vystudoval gymnázium ve Zlíně. Následně pak studoval na Univerzitě Karlově v Praze filozofii a historii (1976–1981). Se svojí ženou a třemi dětmi žije v Provodově vzdáleném asi kilometr od významného poutního místa Malenisko s kostelem zasvěceným Panně Marii Provodovské. Od roku 1995 pracuje jako středoškolský učitel. V současnosti učí na Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole zdravotnické Zlín dějepis, angličtinu a společenské vědy. První (jednodenní) výstavu měl v roce 1981 v Pradlisku ve stodole, druhou pak o dva roky později v jedné kotelně na pražském Strahově, kde pracoval dvanáct let jako topič. S jeho pracemi se diváci mohou častěji setkávat až od 90. let minulého století (Praha, Zlín, Šumperk, Luhačovice, Frýdek-Místek, Prostějov, Brno atd.).

Miroslav Černý

Pedagog, hudebník a výtvarník, ženatý, má pět dětí, trvale žije v Provodově u Zlína.

Vystudoval gymnázium ve Zlíně a Masarykovu univerzitu v Brně, obor jazyk český – výtvarná

výchova. Jako učitel působil ve škole v Želechovicích, později pracoval jako lektor Muzea

jihovýchodní Moravy ve Zlíně a lektor Nadace Jana Pivečky ve Slavičíně.

V současnosti vyučuje výtvarnou výchovu na Gymnáziu – Lesní čtvrti ve Zlíně.

V rámci lektorské činnosti přednášel na různých typech škol v oborech: environment,

organologie a scénická hudba; stal se popularizátorem archeologie a autorem několika

odborných i autorských výstav. Uvedl se jako ilustrátor vlastních publikací (Odkryj zem, otevři

čas, Hudební nástroje strunné drnkací, Zlín mýtický a historický, Pod zlínským rynkem –

Cesty do minulosti Zlína, Chvála Zlínu, Ze starého Zlína…).

více na www.svatojanskavez.cz


18
září
Michal Motyčka / Jana Šindelová / HRANOL

Michal Motyčka / Jana Šindelová / HRANOL

Pá | 18.00

Výstava potrvá do 31. 10. 2020

Hranol ve věži – věž ve věži – se odehrává jako proces, může být efemérní formou zobrazení evokující biblickou věž ze slonoviny, chráněné místo pro snění, časovou kontinuitu i vědomí souvislostí – minuty, hodiny, dny, staletí – mnohočetnou realitu, vnímání a prožívání skutečnosti.
Soustředíme se jen na to podstatné, slovy Miroslava Petříčka: „Vnějšek není vně, nýbrž je uvnitř.“ 
Michal Motyčka a Jana Šindelová

Michal Motyčka se narodil 18. března 1974 v Praze, je umělec a architekt. Absolvoval fakultu architektury ČVUT v Praze (1992–2001), ateliér Sklo v architektuře prof. Mariana Karla na VŠUP v Praze (1995–2000), studijní stáž na Škole architektury prof. Emila Přikryla na AVU v Praze (1999) a studijní stáž na oboru skla na Rhode Island School of Design v Providence v USA (1999–2000). Zabývá se přesahem mezi architekturou a současným vizuálním uměním. Vystavoval mimo jiné v mezinárodně respektovaných muzeích v Corning Museum of Glass, v dánském Ebeltoftu a Aarhusu a v belgickém Lommelu. Od roku 1999 spolupracuje s Václavem Ciglerem.

Jana Šindelová se narodila 23. 7. 1970 ve Šternberku, je vizuální umělkyně, teoretička umění a kurátorka. Studovala výtvarnou výchovu na PdF a Teorii a dějiny umění na FF UP v Olomouci, absolvovala AVU v Praze (Jiří Lindovský, Milan Knížák), a Internationale Sommerakademii v Salzburku u Kiki Smith. Zabývá se kresbou, grafikou a site specific. Od roku 1992 vystavuje na výstavách v České republice i v zahraničí, její práce jsou zastoupeny ve sbírce National Gallery of Art ve Washingtonu, D. C.; Galerie Klatovy / Klenová, v soukromých sbírkách v České republice a v zahraničí. Od roku 2002 spolupracuje s Václavem Ciglerem a s Michalem Motyčkou, společně připravili přes 100 projektů a výstav, a vydali 9 publikací. Je spoluautorkou monografie Václav Cigler: prostory/projekty (2009) a dalších publikací, např. Steven Henry Madoff. Václav Cigler Light and Space in the Garden of Reason (2010), Cigler, Motyčka AKČYTOM RELGIC (2016), Václav Cigler, Michal Motyčka, Jsme 100/We are 100, Otevřený hrob/The open Tomb, Událost místa/Spatial occasion (2018), Václav Cigler Kresby/Drawings (2019), Václav Cigler, Michal Motyčka: Světelné pole/Light Field (2019).


18
září
PŘELOŽENO | Kolab#7

PŘELOŽENO | Kolab#7

Pá | 18.00

S ohledem na vzniklá vládní nařízení hledáme náhradní termín.

Děkujeme za pochopení!


již po 7.! Výběr z nejlepších lokálních DJs, kteří zahrají pod širým nebem. Po 22:00 se přeneseme do vnitřních prostorů N.D. Elektronická taneční hudba na skvělém místě v centru dění.

Djs
Myshus & Svatcha (Downtempo)
ShaiTy b2b Xtrail (DnB)
Lovely Panna (Deep tech)
Staniowski (Techno)


18:00-22:00 Dvůr Národního domu - vstup od bývalé Moravia Banky
22:00-02:00 Šatna Národního domu

  • Vstup 100 Kč

18
září
Kino na výletě 2020 | Modelář

Kino na výletě 2020 | Modelář

Pá | 19.30
Fotbalové hřiště Lískovec

Modelář

Příběh dvou kamarádů, kteří provozují prosperující půjčovnu dronů, se odehrává v současné Praze. Majitel firmy přezdívaný Plech (Jiří Mádl), ve volném čase rapper, sní o velkých penězích a neochvějných jistotách. Chemik a vynikající letecký navigátor Pavel (Kryštof Hádek), který se právě vrátil ze zahraničí, sní o spravedlnosti a osobním angažmá v nápravě světa. Drony jsou pro bývalé spolužáky ze střední školy propustkou do mnoha oblastí lidského konání, kam by se jinak nepodívali. Mezi jejich klienty patří prezidentský kandidát i výtvarníci pořádající happeningy. Drony ve filmu monitorují elektrárny, nosí luxusní kabelky na přehlídce místo modelek nebo sprejují ze vzduchu Petřínskou rozhlednu. Když se však jeden z hrdinů rozhodne využít dron k něčemu úplně jinému, situace ve firmě se začne komplikovat.

ČR | drama | 12+ | česky | 109 min. | vstup ZDARMA


Na místě občerstvení a čepované nápoje.

Více informací na FB a www.kulturafm.cz

Mapa projekčních míst


PROGRAM ZÁŘÍ

04. 09. 2020 Sokolské hřiště Skalice

Poslední aristokratka

09. 09. 2020 Sokolík

Gentlemani

11. 09. 2020 Fotbalové hřiště Chlebovice

S tebou mě baví svět

18. 09. 2020 Fotbalové hřiště Lískovec

Modelář

25. 09. 2020 Dětské hřiště Panské Nové Dvory

Jumanji: Další level18
září
After: Přiznání

After: Přiznání

Pá | 20.00

Hodná dívka Tessa a tajemný Hardin se propadli do vzájemné osudové lásky. Na ničem jiném nezáleží a ani jeden z nich nemá co ztratit. Až na to, že mohou ztratit jeden druhého, tedy vlastně úplně všechno. A právě takové nebezpečí hrozí ve chvíli, kdy se Tessa dozví o sázce, která jejich vášni předcházela, a jedno Hardinovo ošklivé tajemství z minulosti. Hardin býval krutý a nepoddajný, uměl dívky využít a odkopnout. Teď je to on, kdo by mohl skončit se zlomeným srdcem, kdo bez toho druhého nemůže žít. Udělal obrovskou chybu, díky níž může láska jeho života skončit. Dokáže překonat stíny minulosti a vybojovat svou lásku zpět? Nebude to snadné. Silná láska a divoký vztah totiž Tessu změnily, už není tou nevinnou dívenkou. Stále je zamilovaná, ale současně je silnější a dospělejší. Určitě nechce skončit v slzách. Nový kluk, který se v jejím životě objevil, je navíc pozorný a hodný. S ním by její srdce mohlo najít klid... je ale klid to, co opravdu chce? Nezvítězí nakonec elektrizující doteky, nenasytné polibky a žhavá touha, kterou umí vzbudit jenom zlobivý Hardin Scott?

USA | romantický | 12+ | titulky | 106 min. | 140 / 120 Kč


Kultura ve Frýdku-Místku

Dáme vám vědět, co chystáme a proč u toho být!

Přihlaste se k odebírání Newsletteru Kultury F≈M a na váš email budou pravidelně chodit informace o divadle, koncertech, festivalech a společenských tématech, která hýbou Frýdkem-Místkem.

Ke stažení

Plakát 12 / 2021

00011

Stáhnout

Kino Vlast

2811

Stáhnout

Odkaz na akci byl zkopírován do schránky.